Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За лифтовете на Боровец и туристите...нови  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 11:00



По долу копирам едно съобщение, написано от мой възмутен колега. Към него искам да добавя и абсурда, че и за Ситняковския лифт няма билети и за да се вози с него човек също е принуден да си закупи дневна карта. Някой ще каже, че може и пеша - да може, но си принуден да се прескачаш с шейните и скиорите, а за някои любители на пешеходния туризъм с по-скромни възможности, може би точно тези час и половина и 500 метра по вертикала в повече ще се окажат фатални и те няма да могат да стигнат до първата хижа.
Премахването на еднопосочните и двупосочните билети е удар срещу пешеходния туризъм и демонстрация как не-скиорите не са желани в курорта. Това звучи странно на фона на тенденцията да се предлагат все повече и различни услуги в курортите, чийто активен сезон има тенденцията да намалява. Освен това стават все повече туристите, които предпочитат други форми на натоварване и друга среда за практикуването им от пистовите ски и консуматорската ски-зона - с премахването на билетите, курорта има голямата вероятност да ги загуби.
По отношение на превръщането на Мусаленска пътека в писта бих добавил, че разбирам необходимостта от това, но не приемам липсата на каквато и да е сигнализация за наличието на пешеходци по нея. За съжаление те просто няма от къде другаде да минат...


Здравейте,
вероятно знаете за проблема с кабинковия лифт на Боровец - за да се качиш, трябва да си купиш карта за всички лифтове и съоражения, която струва 55 лв за един ден. Значи ако искаш да преспиш на хижата или заслона и пак да слезеш с лифта, сметката излиза 110 лв.
Нека който желае, да пусне това протестно писмо до фирмата Бороспорт, в качеството си на неодобряващ тази политика гражданин и планинар!
За да има тежест обаче, трябва да се подпише отдолу с име, адрес и телефон за контакт, както и дата.
Е-мейл адресът на Бороспорт е rila@borovets-bg.com , пощенският адрес е: Бороспорт АД, к.к. Боровец 2010, Хотел "Рила".
Поздрави!




До: Бороспорт АД


Открито писмо до „Бороспорт” АД


Остро протестирам срещу откритата дискриминация на пешеходни туристи, която „Бороспорт” АД налага с ценовата си политика за ползване на кабинковата въжена линия до Ястребец от 55 лв в едната посока. Ако човек иска на единия ден да се изкачи с лифта, да направи прехода до вр. Мусала и на следващия ден да слезе отново с лифта, през уикенда това би му струвало 70 лв., а през седмицата – 110 лв.! На обяснението, че пешеходните туристи нямат намерение и желание да ползват влековете и пистите (т.е. не би следвало да плащат за тяхната поддръжка), касиерките отговорят, че нищо не може да направи и това е въведено, защото предишни години скиорите много злоупотребявали с единичните билети за кабинковата линия, като не е много ясно как точно би могло да стане това...
Настоявам за връщането на възможността туристи да закупуват билет за ползване единствено на кабинковата въжена линия „Ястребец”. Протестирам и срещу това, че Мусаленска пътека (традиционната туристическа пътека, която бихме могли да ползваме за качване и слизане от Боровец, за да не ползваме лифта) е превърната в ски писта и вече е опасна за туристите – толкова опасна, колкото е опасно и подсичането на писти Маркуджик 1 и 2, когато се ползва кабинката за изкачването до хижа Мусала.


София,
дата


С уважение,



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Moмчил]  
Авторslavei (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 11:30



За съжаление е така, вчера цял ден се канех да го напиша, но не стигнах до там.
Пролбема, който си описал важи и за седалковия лифт от Боровец до Ситняково. За там най-евтино излиза като си закупиш полудневна карта от 28 лв.
В следствия на това на хижа Заврачица почти не се качват туристи.



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Moмчил]  
АвторPиcтo Typиcтo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 12:44



Здрасти, Момчи - предполагам Дамянов - един съсед, израсъл 3 етажа над теб те поздравява!


Че е глупост това с картите - глупост е - спор няма.
Моята форма на протест е малко по-различна - просто зарязах ските и минах на снегоходки. На мене лифт вече не ми требе. Няма да пълня повече алчни джобове.
Пък и Ситняковския лифт спестява ок. час, кабинковия - ок. три. Що да не си походя?
Успех с вашата форма на протест!



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Moмчил]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано07.01.09 13:15



Протестирайте си... пред арменския поп.
Пука им на мутрите!
Ако им пукаше, нямаше да направят това. Техите доходи, както добре знаеш, не идват от еднопосочни билетчета, а от съвсем други - много по-солидни - източници.
Нашата държава е мафиотска, икономиката ни е мафиотска и в резултат всичко описано си изглежда напълно в реда на нещата.
Не, че е хубаво, но няма никакъв изглед скоро да се промени - поне не и докато причините са налице.



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Pиcтo Typиcтo]  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 13:30



Ха-ха, кой бил Ристо-Туристо

! Гледам как се подвизаваш в един друг форум и се впечатлявам от енергията ти (повече от моята, а това е вече нещо ), пък то кой бил...

Аз на ски така и още не съм се решил да се кача, но тук не става дума за това. Става дума за глупостта, недалновидността и ограничеността (уф ) на взимащите управленчески решения в курорта Боровец. А и честно да си кажа, на млади години си походих достатъчно по горите, влече ме по-нагоре, с удоволствие бих си спестил час-два-три трамбоване из гора, при това пълна със скиори и моторни шейни.
Трябва естествено да си призная, че тази простотия ме засяга професионално - тази година моите клиенти останаха неприятно изненадани, когато им съобщих колко струва използването на 1 лифт в курорта Боровец, пък те без него ни на Мусала могат да се качат, ни на Шатъра, както им е по програма...

Ако искаш ми се обади на 0888566723 или пиши на momtchi@mail.bg , да се видим, да раздуем за доброто старо време и за още по-доброто ново...



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Orнeдишaщ]  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 13:39



Такъв Змей, пък песимист

...
Надежда има някаква - я вижте на Езерата, лифт като слънце, в техническа изправност, пък не върви... А каква зима се очертава! Никой не мецва за откриване на сезона, за цени и т.н. Адаша, дето се занимава с жижата-бар-ресторант нашироко дискутира по форумите какво се случва там, а за лифта - информационно затъмнение. Значи можело . Вярно, че освен протестите на еколозите, там има и други проблеми - нещо мафиотите не могат да си поделят дяловете, ще видим как ще свърши всичко това.
Не е ли време някъде да се засечем с теб?



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Moмчил]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано07.01.09 14:25



Когато реалността е толкова трагична, реализмът започва да прилича на песимизъм...



Сигурно ще се засечем - въпрос на вероятностен сблъсък при случайно блуждаене



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: Moмчил]  
Автор vishko (туристангел)
Публикувано07.01.09 14:38



Зарежете ги тези лифтове ходете си пеша, с панти и със снегоходки. Много по яко е. Много важно, че някой не се е качил на Мусала зимата, защото не е могъл да използва лифт. Не мога да си представя че истински планинари са седнали да се жалват за това.


Аз използвам лифтове единствено когато карам ски и не става да се ходи с панти.

Новите номади идват

Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: vishko]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано07.01.09 16:47



Да и аз бях около Нова Година в района и иформацията не ни изкефи особено. Само карти на всички лифтове.

Абе Вишко не е баш така. Ако тръгна за Грънчер, бих ползвал кабинката да спестя малко :) А и да ти кажа предпочитам се возя с лифта вместо да се прескачам с малоумни баби скиорки по Мусаленска пътека. А вече и моторни шейни са зели да щъкат, в неделя две едва не ни однесоха, явно неква мутреснка нова мода да карат бързо между скиорите (това верно в по долната част на пътеката, ама все пак)

Абе можем и пеща и не веднъж сме го правили, ама като има транспорт, що да не го ползваме.



Тема Re: За лифтовете на Боровец и туристите...нови [re: bilivo]  
Автор vishko (туристангел)
Публикувано07.01.09 17:39



Ами незнам аз си имам принципи и се опитвам почти да не ползвам лифтове. Имам две прегрешения през годините. Едното на Безбог, другото миналата година именно на Боровец, ама и за двете си имам оправдание: првия път бях с момиче( демек трябваше да го карам по-полека

) , а втория път гонихме Павката към Мусала.
За шейните съм съгласен - голяма напаст са, особено където подходите са по-лесни. Ако така продължават нещата скоро само около Мальовица и на още две-три места няма да могат да се качват мърльовците.


Новите номади идват


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.