Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Картография ЕООД - в ликвидация...нови  
Автор Бopивaн (вечно зелен)
Публикувано06.12.08 01:01



В понеделник, 01.12.2008 се отбих до книжарницата на Картография ЕООД, на бул. Цар Борис III в София (кв. Павлово, Княжевско шосе), за да си купя някои по-нови карти на Осогово, Беласица и др.

Видях залепена на витрината заповед за специални отстъпки за количества във връзка с обявената ликвидация от края на м. ноември 2008, подписана от двама ликвидатори...

Любезната продавачка потвърди това и ми обясни, че след 55-годишно съществуване Картография ще бъде ликвидирана до края на 2008г. Какво да се прави, неумолими са механизмите на свободната пазарна икономика.

Цените на по-големите карти (Пирин, Рила, Западни и Източни Родопи) са по 4 лв., а на по-малките (Лозенска планина, Люлин и др.) са по 2 лв. В магазин Стената същите са съответно 5 лв. и 3 лв. Купих си и новоизлезлите книжки от Нова туристическа библиотека - приемника на Малка туристическа библиотека, но за съжаление май и нея скоро няма да я бъде.

С поздрави

И.

Хубавото вино се изпива, младата жена остарява, а гората вечно зелена остава.


Тема Re: Картография ЕООД - в ликвидация...нови [re: Бopивaн]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано06.12.08 07:20



Някой беше споменал за ликвидацията и се изненадах, когато видях щанда им на Панаира на книгата, който продължава до утре. Там се продават също и няколко макетни карти, едната за Пирин от 86 г. За съжаление са доста неудобни за съхранение.



Тема Re: Картография ЕООД - в ликвидация...нови [re: Бopивaн]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 08:36



Това не е следствие на свободна пазарна ситуация, а нс свръхрегулирана и манипулирана от мафия пресевдонормална икономика.
Предполагам се лакомят за класически глупости - сгради на центъра на софия, работни и почивни бази по планините... изроди.
Също е типично протеже на бандитите да получи старата дейност, като награда, че е бил троянски кон в старото предприятие. Обикновено това не е най-добрият професионалист, а някой от периферията, с болни амбиции и посредствени професионални качества. С такъв начело започва мъчителна агония, тъжна картинка. Ще си купи кола, нали се сещате - поредното поколение фолцваген, или някаква корейско-китайска гъзария, а ако остане някой да работи с карти, ще му се наложи да си ползва собствения лаптоп, кола и материали заради липса на "средства" и "пазарна ситуация"!

Понякога съжалявам, че не псувам - искам да имам остротата на репертоара на всички овчари, кравари и козари взети заедно и да мога да изсипя всичката тази лавина върху някой...



Тема Re: Картография ЕООД - в ликвидация...нови [re: Бopивaн]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано06.12.08 21:43



Мафия голяма има в България....унищожиха всичко,не ги е срам



Тема Друго мнение за Картография ЕООД - в ликвидация.нови [re: sandrus]  
Автор Cтyдeнт_EE (помощник)
Публикувано07.12.08 18:46



Уважавам мненията Ви в защита на Картография, предизвикани може би и от известна носталгия, но ще си позволя да споделя и моето, малко по различно мнение. Това лято правих с приятелката си поход в Рила от х.Скакавица до Рилски манастир. Млад съм на години с малък туристически опит, но този маршрут го бях минавал и друг път и въпреки че го познавах реших да си купя карта на Рила, за да разгледа бъдещи възможни маршрути, а и да ми бъде една малка застраховка срещу сбъркване на пътя.
И така в книжарницата (Пингвините или Хеликон в единия от МОЛ-овете във Варна) виждам две карти на Рила; едната на Картография - 4.50лв, а другата на Домино - 3.50лв. Попитах продавачката коя да избера и тя ме посъветва да взема тази на Картография, позовавайки се на авторитета на Картография. Каква беше първата ми изненада в интернет намерих сканирана същата карта, издание от 80-те години, за мое учудване нямаше разлика даже в цветовете, единствената разлика беше, че на тази сканираната пишеше Народен парк Рила, а на моята новата Национален парк Рила и бяха добавени GPS данни, следващата ми изненада дойде когато отидох в планината и видях, че цвета на маркировките на картата не отговаря на реалните, а и някой от пътеките ги нямаше показани на картата, това ми се изясни още повече и като видях картата на Домино (залепена в столовата на х. 7-те езера), просто картата на Домино беше видимо по-точна, по-подробна с реални цветове на маркировките. Единствения недостатък на картата на Домино според мен е подбора на комбинация от цветовете на фона на картата, картата на Картография е малко по контрастна, но това според мен се преживява. Разбира се след като се прибрах във Варна си купих всички "планински" карти на Домино. Искам да подчертая че това си мое мнение изградено на лични впечатления и сравнения.
Та в заключения да добавя, че ликвидацията на картография се дължи и на тези които работят там и я управляват, а не толкова на имотни апетити, защото това се случи с много други държавни фирми, след промените (89г.) те се управляваха от хора без никакви мениджърски умения, идеи и желание за развитие просто повечето хора работещи и управляващи в подобни бивши или все още вегетиращи държавни фирми, продължиха по инерция без никаква идея за развитие и управление, защото Те като чисти българи проявиха пълен непукизъм за това което не е тяхно ( а държавно), а просто си къткаха на някави "сигурни" заплатици и по-лошо някои от тях умишлено поведоха към ликвидация тези фирми. И без да съм компетентен съм 90% сигурен че фирма Домино е създадена от бивши кадри на Картография и явно е имало защо и за разлика от вас аз не съм черноглед и се надявам активите на фирмата да преминат в ръцете на кадърни хора или на фирма Домино или друга подобна за да имат още по-добри резултати!

[image]C:\Documents and Settings\rado.EGA\Desktop[/image]


Тема Re: Друго мнение за Картография ЕООД - в ликвидация.нови [re: Cтyдeнт_EE]  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 00:20



Крайно време беше. Никаква носталгия - докато преди 10-15 години имаха някакво оправдание, че са им толкова зле картите, то в момента по-добре да не се излагат, да изчезнат и да останат на стари лаври. Дълги години нямаше избор, и Картография беше единствената институция, която издаваше карти. Който не беше виждал наистина добри европейски карти, оставаше с впечатлението, че в България картите са на ниво. Уви, това не е вярно. Нямам носталгия към "зелените" карти, добре изглеждащи, но толкова груби и с такива грешки, че свят да ти се завие. Нека "Домино" и "Искар тур" да се конкурират на пазара, от това печелим само ние





Тема Re: Картография ЕООД - в ликвидация...нови [re: Бopивaн]  
АвторDa luz (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 10:25



Ето:



Най-точните карти - единствените грешки са там където местностите и пътищата са се променили от 80-те години на миналия век.



Тема Re: Друго мнение за Картография ЕООД - в ликвидация.нови [re: Moмчил]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано08.12.08 10:53



Наистина няма за какво да жалим толкова. Който не работи добре - остава без хляб. Съвсем в реда на нещата. "Картография" имаха достатъчно време да почнат да правят такива карти, каквито хората очакват от тях. Да са го направили! Конкурентите им са много напред.

Да не говорим и за това, че имаха време да се откажат и от възродителните си мераци и да върнат върху картите истинските имена.



Тема Re: Друго мнение за Картография ЕООД - в ликвидация.нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано08.12.08 17:23



Точно така.



Тема Re: Друго мнение за Картография ЕООД - в ликвидация.нови [re: Speedy_]  
Авториckpицa живoт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 18:22



'Айде-е-е, пак се почна за имената. Ти май мразиш българските

, ама провери ли кое е законно и кое незаконно преименувано?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.