Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Спомен от лятотонови  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано24.10.08 15:32



Стара планина, Южният Джендем. Едно красиво и незабравимо изкачване по Бяла река от Калоферския манастир нагоре. Насладете се и вие!





Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано24.10.08 15:59



Такова чудо и не съм подозирал, че го има в Стара планина! Направо ми изплакнаха очите ми! Такава красотия и дивотия! А и сте видели истинска видра! Браво! Благодаря за снимките и описанията, разгледах ги една по една всичките!

пс. Имам въпрос - като виждам, не ти е за първи път това минаване по Бяла река,как си минавал първия път - сам или с водач? Защото направо ми се иска и аз да мина тази непристъпна река, но както виждам се изискват много умения и предпазливост.



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Джeнraлa]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано24.10.08 16:19



При най-първото ми ходене бях сам. Влязох откъм манастира, ама по грешния бряг. За цял ден минах 300 метра, изподрах се, намокрих се, едва не се пребих и се върнах безславно.

Второто беше с водач. Показаха ми, откъде се минава долната част (под теснините).

Третото беше с кумеца, влязохме отгоре. И на двамата мястото ни беше непознато. Носехме въже и пътеводителя на Никола Корчев и го четяхме като някаква свещена книга. С доста зор и лутане успяхме да слезем целия Джендем за два дни. Дяволските теснини ни взеха здравето, защото не бяхме наясно, по какъв начин трябва раниците ни да минат оттам. Газихме 5 часа и щяхме да пукнем от студ.

Известно е, че много недолюбвам воденето по планините, ама това е едно от малкото места, за които може би трябва да се прави изключение. Много е полезно някой да ти покаже, откъде се минава, защото иначе може де се мъчиш с дни. Ако пък ти липсва и нюх за ориентиране, направо си загинал.



Тема Благодаря!нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано24.10.08 16:41



Върна ме... някога.





Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано24.10.08 16:47



Еее, намери време най-после да пуснеш нещичко. Жалко, че нямя пътепис (на мен ми харесва как пишеш, особено пък за Джендема).

Моят фотоапарат беше голям герой, но се предаде някъде из клека под Свинското езеро в Рила. Откъснали са му се и двете презрамки и го загубих нейде из пущинака.

Опитах да го търся, но беше пълен абсурд! Какво да се прави - глиганщината изисква жертви.

Изобщо, тази година определено мисля, че съм водач в листата "глиган на годината". Имаш месец, два, но ще ти е трудно да излезеш начело...

Поздрави,
Павел

П.С. Айде на стената бре?

П.С.С. Докато глиганствах из долината на първата Прека река открих, че има и по-приятно нещо от ходенето през клек - ходенето през изгорял клек!



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор W_sjanka (минаващ)
Публикувано24.10.08 17:02



Невероятно....красиво и предизвикателно!!


Пощадете ни бе хора... Пускайте тези неща на части.
Толкова е готино, че трудно се асимилира накуп..
Браво!! Браво!!!



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано24.10.08 17:26



Голяма красота е наистина!
И ние ходихме това лято там, но от края на екопътеката, която е нищо като вървене- където е беседката- нагоре пишеше, че е забранено да се минава.
Ако сте бродили през резервата не е много добре.



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано24.10.08 18:37



Благодаря за отговора. Може би до 2-3г. ще го направя.... Все още имам да се уча от ориентирането. Това не значи че съм зле с него, просто искам да имам още време да трупам още опит по планините.Не е шега работа с това ходене по Бяла река.

Поздрави,
Г.



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Авторplm (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 21:02



Айде-е-е човек понадникне в Северния и вече го зарибили и за Южния. Кой по-напред бе хора.



А снимките са фантастични. Просто не оставят на зрителя избор - задължават го и той да опита.
Благодаря.



Тема Re: Спомен от лятотонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано26.10.08 22:12



.... приказно ...

поздрави и на двама ви



-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.