Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано23.10.08 12:21



Ами, както сигурно се досещате, иска ми се да ида до Аконкагуа тази зима. Но също така ми се иска да не давам всички пари от себе си, тъй че приемам почти всякакви съвети. (Не ходи на Аконкагуа не се приема:).
План А за сега е да замина с един приятел- оператор. Той да направи филм, който да бъде даден (по възможност продаден) на някоя телевизия и така да е по-лесно някой да реши да ни спонсорира, като в замяна на това въпросният факт ще личи във филма.
План Б е да замина сама и да върна само снимки или евентуално не кой знае какъв филм, а после да разправям какви съм ги свършила, споменавайки кой е спонсорирал това.
План С е никой да не спонсорира това, а аз да изтегля някакъв заем и да събера опит само с техническата част на едно такова начинание, но не и с финансовата.
Та- как да подходя? Ако някой го е правил за себе си, или работата му е да урежда такива неща за други хора...
Интуитивно съм на мнение, че тези пари ще си се изплатят. Все пак не са чак толкова много- ако замина сама ще ми трябват около 2500 лв. Най-скъпото нещо е билетът до Аржентина. Екипировка си имам, трябва да стане за шестхилядник.
Но какво очаква един спонсор- бизнес план... или не се води така? А и що за договор трябва да имаме, ако правим филм? Никоя телевизия не може да обещае, че ще излъчи нещо, което не е видяла. Или трябва да се разберем да ни платят, след като бъде излъчен?

П.П. Зная, че има много хора, които четат този форум и доста от тях никога не пишат в него. Та, ако сте от тях и можете (и искате) да ме посъветвате нещо- става и с лични съобщения. Предварително благодаря.



Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: мaлъk змeй]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 12:45



http://www.verticalworldbg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=29






Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: мaлъk змeй]  
АвторЛeтящ Tpън (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 13:33



Седемилядник чедо!!! Седемилядник.
Малко по малко е от 7000!!! Но си е в таз категория!!!


Преди 4 годин екскурзийката до там ми излезе над 10 иляди лево!!!

Там с просия не става да се ходи!!! Иска се малко по сериозен финансоф ресурс да имаш!!!



Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: Лeтящ Tpън]  
Авторvladofff (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 13:53



тръня е прав, с просия най-малкото не ти ли е унизително, а? хората просят за лечение за други такива работи тласкани от принудата, а ти - за какво - да си правиш кефа, респективно да пукнеш някъде далече от BG-то.
за мен лично отиването на експедиция би следвало да става като имаш всичко, а не да се молиш на тоз и оня като циганин.
владимир владов



Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: vladofff]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано23.10.08 14:04



Когато проси човек не дава нищо (поне материално) в замяна, а аз предлагам реклама. Това се нарича спонсорство. Можеш ли да кажеш, че някакво първенство се издържа с просия? Или, че примерно Мтел са гламави и раздават пари?
А тръня с толкова пари ще да се е качил на някой деветхилядник...



Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: pesho]  
Автор мaлъk змeй (Криси)
Публикувано23.10.08 14:42



Благодаря ти.
Но със Съни сме си говорили отдавна по този въпрос... дори преди малко.





Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: мaлъk змeй]  
АвторЛeтящ Tpън (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 14:55



Тръна има навика освен да качи някой каменна грамада!!! Каквато е Аконгакуа!!!
Ами и да разгледа наоколо!!! Та за това е похарчил толкова че и повече!!!

Добре!!!
Казваш спонсорство, реклама!!!
Според мен единствения ти шанс да постигнеш нещо такова е да си поговориш с някоя от сериозните телевизии и да се разберете ти да се изкатериш те да те снимат!!! И накрая те доволни продават филм!!! Ти доволна че качила баир!!!





Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: Лeтящ Tpън]  
Автор Гьoko (Георги)
Публикувано23.10.08 17:11



А кой ще качи операторите на сериозните телевизии на почти 7000, че да снимат как змейове изкачват връо?



"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."

Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: Гьoko]  
АвторЛeтящ Tpън (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 17:23



Поблазнени от рядко срещащата се уникалност змей да катери връх ще отидат!!!
Кой би опущил такава сензация ???





Тема Re: Как да търся спонсори за Аконкагуа?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор taralezh (Emi Jane)
Публикувано24.10.08 15:18



Привет!

Ако този приятел оператор обича планините и иска да е там горе, най-добре ми звучи план А. Професионален или любителски, очаквам филма с нетърпение :)

Скоро гледах по bTV документалния "6 и 1/2" за българската експедиция до връх Мера в Хималаите. Може да се свържете с Жоро Черния за съвет...
А Н. Петков няма ли идеи за намиране на спонсори? Говори с него, ако вече не си го направила... Друг, за когото се сещам, е Алексов. Сигурно си чела това:



Искрено ти се възхищавам (и благородно ти завиждам ;)), че постигаш мечтите си, за разлика от хора, които само приказват... Затова ти стискам палци и ти пожелавам успех!!!

Wake up and start dreaming!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.