Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Внимание мошеник на Витоша!нови  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано13.09.08 23:55



Здравейте приятели планинари!

В местността "Златните мостове" на Витоша обикновено един човек на име Иво предлага планински кристали, полускъпоценни камъни и различни украшения. Наскоро ми продаде аметистова друза на приемлива цена. Когато се опитахме да измием това нещо с чешмяна вода, от него започна да тече виолетова течност а когато изсъхна, побеля от нещо, което не можеше да бъде отстранено. Когато се опитах да върна скъпоценната вещ на продавача, той се покри здраво. Занесох друзата за анализ в БАН и там специалистите установиха, че се касае за оцветена кристализирала стипца.
Жалкото в цялата работа въобще не са някакви пари. Жалкото е това че човек отива да си почине в планината и решава да си купи нещо, което означава много повече от една вещ.
А се оказва, че и там - сред чистотата на природата, сред хората които милеят за природата и знаят как да и се радват (ще позваете тези хора по това че когато ви срещнат, ще ви поздравят без да ви познават)........и там както и навсякъде другаде са се настанили мошеници и спекуланти!!!



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: ecotronic]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 17:23



Ти на пазар ли си тръгнал или на планина? Представяш ли си ако търговията беше ОК, а не измама, както в твоя случай, представяш ли си как по всички пътеки, заслони, хижи, пейки и навеси ще има разпънати сергии и павилиони за да може човек ,ей така, както е излязъл в планината и да си напазарува. Това кристали, гащи, сутиени, краставици ......Много добре ,че те е минал, та да не купуваш без касова бележка вече.!!!! И да останат планини в България.



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: Bлaдo]  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано16.09.08 13:17



Вие явно не правите разлика между това да ходиш на пазар (за да си купиш краставици примерно) и това да си купиш някакъв сувенир . Ще Ви помогна в размишленията като Ви кажа че думата "сувенир" на френски език означава спомен. А за това колко добре било че съм се минал..............благодаря - да Ви се връща!

Редактирано от ecotronic на 16.09.08 13:20.



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: ecotronic]  
Авторvrrr (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 15:57



ecotronic написа-"на приемлива цена"
Ами ако цената не беше приемлива-кво прайм тогава?
Виж сега-писанието ти няма нищо общо с тематиката на форума-вероятно си поредния решил да купи нещо с надеждата че струва милиони и после ще го препродаде дебело...Или си просто търговец същия като него на подобни дреболийки и джунджурийки и гледаш да го черниш и да му правиш мръсно.
Иначе не виждам кой друг би тръгнал да пише из форумите за разни камъня и че били фалшиви...
Спомените от планините и от туристическите преходи са много повече от някакъв вапцан кристал...Всяко нещо може да ти бъде спомен от там-едно камъче,тояжка,хербрий,снимка или нещо друго...Спомените остават в сърцето,а не в разни дрънкулки.
Само че на тебе явно не ти пука за сппомените-тебе те дере от вътре-един от двата основни български страха-"да не простинеш и да се не минеш".Толкоз тясно скроени и дребнави хора,като тебе мога само да ги съжалявам-Противни сте ми-и в планината си гледате стотинките.Имах един авер,който като идеше някъде си пишеше в едно тефтерче покупките-баничка-30 стотинки.Ти имаш ли таково тефтерче?
Рано или късно идва оная с косата и осъзнаваш обаче че има много по-важни неща за спомени отколкото това,че си се минал и разните стоттинки с които са те излъгали...но тогава вече е късно да разбере човек че целия живот си е еедно голямо прекарване и както и да се върти-все му е отзад.
Аре бегай улево...



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: vrrr]  
Авторwinman (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 18:56



Ти да не си точно оня тъгоец с боядисаните камъни, та така се запеняви?



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: vrrr]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 19:40



Уеко, бе, vrrr.
Човекът само се е оплакал, че са го метнали на Златните мостове (то там голяма планина, голямо нещо) и веднага пъпчиви изрази за оная с косата и че бил поредния (ти ги познаваш доста?), които препродавали аметистови друзи за милиони. Че и психоанализа правиш и мериш кройката на абсолютно непознат човек.
Вземи му се извини. Тъй е по планинарскому (old school).
Вместо да се пениш, дай ми трийсе стинки за баничка. Пиши ми ги у тефтеря вересия.





Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: Typиcтyнrep]  
Авторбъppp (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 21:48



Пъпчиви ше викаш на членовете на твоето семейство-щото вероятно когато съм скитал по планините ти не си бил още планиран.Така че не ми обяснявай за олдскуул.Казвам си мнението-какво смятам за въпросния човек и за въпросната случка...и що да не му прая психоанализа-ми некъде да пише че е забранено в тоя сайт?Ми да-такъв си е-дето единствените му дертове са да не простине и да се не мине...
От толкова години съм се научил да познавам хората по няколко техни приказки и рядко греша.ори и някой да ме метне с нещо подобно-да ревеш за подобни неща по форумите е смешно...
А за стинките-иди бачакай-или искай от вашите.



Тема Re: Внимание мошеник на Витоша!нови [re: бъppp]  
АвторTypиcтyнrep (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 22:31



Пикльо.


С тур. привет,
Т-гер



Тема Re: Сувенир?нови [re: ecotronic]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 09:33



За мое голямо съжаление не можах да си купя сувенир от връх Мусала, връх Вихрен,от много други върхове , долини, местенца и гледки от българските планини. Това не е нормално!!!!!! Да се замислят отговорните органи. Трябва да има по всички по-горе и още по-горе изброени места поставени павилиони, сергии,щандове някакви или да се организират съботно-неделни базари със скара и студена бира за да може да си купиме по някой "сувенир".
-Ей тия боксерки си ги земах от пещерата "Леденика" през май като бехме с гаджето, виж как светят в тъмното-с батерии са. Тя си купи за спомен парфюм и планински кристал ,а за сестра си купи много секси сутиен.... То на кристала има щампа :Мейд ин Чайна,но е много красив.
-А мой приятел си купи Самоковски картофи в чувалче с апликиран еделвайс за спомен от хижа Мальовица.То какво друго да си купиш от там-никакво разнообразие по сергиите ,разположени от двете страни на пътеката към хижата-ба си нещастниците , и те тръгнали да правят туризъм без никакви инвестиции.......
????? Така ли си представяш нещата браточка??????



Тема Re: Сувенир?нови [re: Bлaдo]  
Авторfhs (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 09:49



хубаво е че човека предупреждава за мошенници!
независимо какви те са нежелани в планината. ми я си представете че утре никой ви метне за нещо от което ви зависи живота кво ше праите а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.