Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Трудности: Дупница-х.Пионерска-Езератанови  
Автор Cтyдeнт_EE (непознат )
Публикувано17.08.08 01:32



Предстои ми поход в Рила (х.Пионерска-х.Седемте езера-х.Иван Вазов-Рилски манастир) въпроса ми е има ли го още автобуса от Дупница до х.Пионерска.
Също така ако някой е ходил тази година от х.Пионерска до х.Седемте езера, ако може да каже как е пътя има ли проблеми става ли за неопитни хора (ще водя хора които за пръв път ступват в планина). И ако може някой да сподели мнение за целия маршрут, какви проблеми и затруднения мога да срещна тази година.
За красотата на този маршрут ми е ясно миналата година ходих директно от х.Седемте езера до манастира, но тази година ще водя по-неопитни хора и искам да съм наясно с евентуални трудности!
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: Трудности: Дупница-х.Пионерска-Езератанови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано18.08.08 12:58



Отидохме миналия уикенд с двама стъпващи за сефте в Рила, и двамата с по една-две разходки из Витоша в актива. Никакви проблеми.
От строежа на новия лифт - хващате по червената маркировка и само трябва да се пазите от джиповете тук-там пътеката се засича с пътя, неприятното е навалицата, а и самата пътека е далеч от живописна. Другия вариант е от Скакавица или Зелени преслап. Ние слезнахме към Скакавица също без проблеми. Тъкмо можеш да им покажеш и водопада.
Иначе около езерата - проблеми, като изключим навалицата и конските фъшкии не вярвам да имате. Ако си ходил на езерата - знаеш че пътеката към Окото и Сълзата е стръмна, но на място ще видите дали ще имат сили хората да издрапат. Моите се оказаха пичове


И да си запазите места за спане в хижата от по-рано. За маршрутките не знам, ние бяхме с кола до Пионерска.



Тема Re: Трудности: Дупница-х.Пионерска-Езератанови [re: gamina]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 13:16



Ей, след толкова протести и акции, джиповете пак и все са там... Кой ли ги поддържа, щом никой не може да им се опре... Няма ли ги горските, защитниците на природата, полицията? Защо въобще плащаме данъци?



Тема Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря!нови [re: gamina]  
АвторCтyдeнт_EE (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 17:05



Благодаря много за мнението! Идеята ми е да мина през Скакавица и да видим водопада! Иначе лично на мен пътеката до окото и сълзата не ми се стори трудна, но си прав, че трябва да се съобразя със спътниците си. А иначе изкачването от х.Пионерска до х.Рилски езера с джипове също си е преживяване, което на мен лично ми хареса, просто не повярвах че старата УАЗ-ка ще издрапа до горе. А за навалицата, миналата година в събота на х.Седемте езера имаше само нарове свободни, но в неделя на обяд беше празна, но иначе си прав за резервациите. За добро (или лошо) ще тръгнем в неделя вечерта от Варна и може да хвана отлива от туристи. Голяма атракция за мен беше падането на мъглата на Рибното езеро, но много се надявам тази година да ни пропусне!



Тема Re: Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря!нови [re: Cтyдeнт_EE]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано18.08.08 20:59



да вметна, че съм "тя" ;)
Нас тая година ни хвана мъглата като си тръгвахме... до Скакавица ни държа. Иначе щом ще тръгвате в неделя - може и да има местенца из хижата ;) Имай предвид обаче събора на Дъновистите. Пада се тая седмица и сигурно и другата ще е лудница горе ;)
Успех с времето :)



Тема Re: Трудности: Дупница-х.Пионерска-Езератанови [re: Cтyдeнт_EE]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 21:21



За превоз от Дупница до х. Пионерска може да се обадите на 0896 77 85 12 и 0885 14 89 06, за да се уточните с човека за часовете на тръгване на бусовете. Търсете Калин Гелев. Ако сте от София може да се уговорите да ви вземе оттам, защото прави курсове и от София до х. Пионерска и обратно.



Тема Re: Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря!нови [re: gamina]  
Автор ДPaka ()
Публикувано19.08.08 13:10



Аууу, вие ме убихте.
Аз също се понасям в четвъртък към Скакавица,но нещо телефоните с които разполагам ми дават постоянно заето. Бихте ли ми отслужили с някакви координати...става въпрос за х.Скакавица и Рилски езера,моля!
Да знам поне дали да помъквам палатката...





Тема Re: Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря! [re: ДPaka]  
Автор Madam Kay (намираща)
Публикувано19.08.08 13:28



Телефона на х. Скакавица го нямам, но си зех визитка от х. Рилски езера миналата неделя и там телефоните са следните - телефон за резервации: 0886509409, телефон в хижата - 0885 510509.
Дано да имате късмет с местата и на хубаво време да случите, нас ни хвана мъглата :(



Тема Re: Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря!нови [re: Madam Kay]  
Автор ДPaka ()
Публикувано19.08.08 14:33



Благодаря!
Дано. То ще си каже

, но както и да е,тръгваме!



Тема Re: Дупница-х.Пионерска-Езерата - Благодаря!нови [re: ДPaka]  
Автор cvetyp (непознат)
Публикувано19.08.08 18:09



И аз търся транспорт към Паничище за петък сутринта. Звънях на тази фирма, но още нямат група за тогава. Ако и вие пътувате в петък, може да се комбинираме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.