Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано07.07.08 00:14



В петък посъветвах мой приятели за маршрутче в Пирин с нощувка на Тевно езеро и вече съжалявам.

Днес слизайки от Мусала, Ралчка ми се обади видимо притеснена. Първо си помислих, че са объркали пътя. Изгубих покритие и разговора прекъсна. Малко по-късно когато се чухме разбрах, че проблема е друг.

В събота на Тевно "хижарът" Иван им забранил да опънат палатки, нещо са се спречкали, разменили са реплики и нашите познати (Иво и Раличка с още едно момче и момиче) се оттеглили да нощуват някъде в страни от Тевно.

Вечерта в 24:00 когато са спали "хижарат" Иван и неговите катили, общо 5 на брой ги нападнали в палатките с колове и ги пребили. За съжаление това не е лош сценарии на грозен филм, това е самата истина.

Иво е пострадал най-сериозно. Имал е тежък удър в главата, за щастие няма фрактура на черепа. Днес докато разговаряхме чакаха в Пирогов за повече резултати от изследванията, надявам се само всично да е наред с него.

Незнам какви реплики са си разменили и какво може да накара "човешко" същество да нападне две момчета и две момичета в палатките им докато спят и да ги пребият с колове. Ако Рали е в състояние може да разкаже подробности.

Съдебният лекар им казал, че в съда нищо немогат да направят, понеже онези юнаци били 5-ма и ще кажат веднага, че наще са ги нападнали!!!

Ако Държавата България съществъваше, това животно в момента трябваше да е в ареста и да го чака присъда за опит за убийство. НО, ДЪРЖАВА НЕ СЪЩЕСТВУВА.

Ако в България имаше БТС, това животно трябва да не види хижа до края на живота си. НО, БТС НЯМА.

Ако в България имаше гражданско общество, може би щеше да възрази за случилото се. НО, НЕЗНАМ ДАЛИ ТО СЪЩЕСТВУВА.

И понеже ние неможем да направим нищо срещу това БЕЗЧИНСТВО, можем само да предупредим. На Тевно се случва това. Едни големи "мъжкари" нападат две момчета и две момичета докато спят в палатките си и ги пребиват с колове.

Аз и съпругата ми няма да стъпим в заслон Тевно езеро докато това животно е там.

Нека всеки сам прецени за себе си.

За нас вечерта няма да е лека.

Иво и Били



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор Плaнинap (ka)
Публикувано07.07.08 09:15



Уви, това не се случва за първи път.





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: Плaнинap]  
Автор мaлъk змeй ()
Публикувано07.07.08 09:51



Уф, Иван ще си го отнесе рано или късно с този храктер. И едва ли ще е по законен път...
Не е трудно да се разбереш с този човек (лесно прибира пушката и вади ракията), но като беснее беснее. В случая наистина е прекалил.
А това да си нарежеш пейките сам и после да се чудиш къде да седнеш... не му е лесно.



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано07.07.08 10:10



За миналата седмица имах планове да ходя до Тевно езеро и да спя на палатка някъде в района (малко по далечко от заслона), но поради служебен ангажимент не успях да ходя където и да било и оставих ходенето до Тевно за предстоящите събота и неделя. След като разбрах обаче какво за пореден път е станало там сериозно се замислям да си променя плановете за ходене за тоди уикенд.

На мен ми се е случвало да ме гони от заслона и да ни изхвърля от масите, въпреки че съм си платил спането там защото на масата седяхме с приятели, които щяха да спат на палатки, нищо че всички ние независимо къде ще спим дали в заслона или на палатки сме си купили нещо да консумираме, кой чай, кой чорба и си седим крокто без да създаваме проблеми на когото и да било.

За съжаление простотията и идиотизма са нелечими.



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор ve_san ()
Публикувано07.07.08 10:23



И аз мислех скоро да минавам от там, и аз на палатка...Няма да ми стъпи крака !!! Абе хора, тия хижари за какви се мислят ?! Какво се случва в БГ изобщо ?





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: мaлъk змeй]  
АвторzVyara (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 10:26



За съжаление, далеч не му е за първи път. Сякаш чета сценария на случка, която се е случила преди доста време. Преди 7-8 години, скитайки из Пирин се запознахме с едни поляци, които привечер минали просто покрай заслона видимо накачени с бивачки принадлежности без да разменят нито дума с Иван. Опънали си палатката на Голямото Валявишко ез. както всички правим и в полунощ се разиграла абсолютно същата ситуация





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: zVyara]  
Автор мaлъk змeй ()
Публикувано07.07.08 11:18



Ами ако всеки си вършеше работата Иван нямаше да прави това, което прави, а хората с палатки просто щяха да бивакуват на предназначените за това места.
Всъщност ние сме нарушители, когато бивакуваме по този начин и глобите са си доста сериозни, но просто никой не ходи да ги събира. Та вместо по този начин да се събират пари, които да отиват за поддържане на парка, някакъв хижар, който няма право да глобява, ходи да се бие с хората. Което също си е престъпление, дори доста по-сериозно.
Знам ли вече какво е престъпление, всъщност. Преди няколко дни вкъщи пристигна едно много сладко писмо от прокуратурата. Та в него ми обясняват, че използването на платежен инструмент без съгласието на титуляра не е престъплеие, ако от това не са произтекли "значителни имуществени вреди", което пък по определение в момента са14 минимални работни заплати или 2520 лв. Добре, че от банката излязоха разбрани хора и просто ми върнаха парите.
По мое мнение има разлика между "пренощуване" и опъване на палатка за по-дълго време. Поне така е из Европа... западната част...



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: ve_san]  
Авторsverdlov (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 11:28



Не се прави така.
Един опъва палатката, 10 седят в храстите и чакат. Като се появи хижаря, му се дава урок за цял живот - как - това вече е по преценка и според въображението. Важното е да остане жив, но да го е страх да припарва на километър от палатка до края на живота му.



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: ve_san]  
Авторпaлaтkaджия (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 11:28



а защо хижарите, като този, си мислят че само те са въоръжени?!



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: мaлъk змeй]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано07.07.08 11:29



Абе квото и да си нарушил не е това начина. Още повече спящи хора да нападаш. Като е толкова мъж да ги е изкарал навън и да са се разправяли.

Абе това е свинщина бе хора. Аз ненамирам причина, която да оправдава действията на тея идиоти. Ами ако имаше фатален край?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.