Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: Poлaнд]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано11.07.08 12:18



Всички се надяваме да има справедливост.

Според мен няма мотив, който да оправдае този човек за действието му.

Ама после - Иван не бил такъв човек ... а к'ъв е, някой да ми отговори?



Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: bilivo]  
Авторлилид (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 12:22



Търсете си докрай правата!!!

Единственото към което ви призовавам - не подстрекавайте към саморазправа, не я допускайте!!!



Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: лилид]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано11.07.08 12:27



Никога не сме подстрекавали към саморазправа. Ако искахме саморазправа нямаше да кажем и дума щяхме да идем да си свършим работата, без никой да разбере.



Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: bilivo]  
АвторPoлaнд (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 12:29



Вън от Пирин!!!
Не може да има такива хижари там, а и където и да е било!



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор TPECKATA (лятна жега)
Публикувано11.07.08 12:33



Репликата "Отидете някъде където няма да се виждате от заслона." (цитатът е от http://nomoreviolence.hit.bg/cases.html) може да се тълкува, че съвсем умишлено и в ясно съзнание Иван Дрънков е планирал побоя. Т.е. искал е да отидат някъде където няма да се виждат от заслона, за да няма евентуални свидетели.

Стискам палци на потърпевшите да получат възмездие, а виновните да бъдат наказани.

В Интернете много психов,
Каждый пятый - это псих.
Говори со мною тихо,
Может я один из них.


Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: bilivo]  
АвторЛиa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 12:58



Хижарите и хижите са за да дават подслон, и когато е необходимо, да предлагат спасение на закъсали туристи. Иван явно доста свободно е разтълкувал това и се е възприел като някой, който може да разполага с живота на туристите.



Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: bilivo]  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 13:55



След толкова много писания, сигурно повечето хора вече са се отказали да четат темата, ама айде и аз да вметна две - точки от близкото минало, за такива като лилид.
- винаги ще има достатъчно хора дето ще обичат Ванчо Дръмков от Тевното, щото е голям планинар и много добър хижар. За 12-те години от както го познавам, съм открил много такива за голямо мое съжаление.

- На мен ми се наложи да го търпя професионално за две - три години, след това отношенията прекъснаха, за щастие. Има доста туроператори които още работят с него, въпреки, че водачите им не са безкрайно щастливи от това.

- знаят ли всички като лилид и тези които защитават законите на парка, къде се намираха тоалетните на Иван до преди няколко години, и какво се случваше с боклуците от заслона (а може би още се случва)??? Ако не знаят да попитат някой дето знае повече, че нали хората от този форум не са планинари. Ако не намерят - аз ще им разкажа от лични наблюдения.

- Що псувни сам отнесъл (по адрес на фирмата за която работя, нашите туристи и към мен самия) на онзи заслон, само аз си знам. Добре че горкичките французи не разбираха (някои само се досещаха от думичките "групи" и "французи"). На Иван сме му носили продукти и хляб, събирали сме му дърва по билото на Типиците на път към заслона и сме му оставяли една купчина с пари, но не това го интересува него, интересува го да го признаеш за велик планинар и хижар, да го гледаш в очите и да го слушаш. Е, вече не ходим при него. И мисля, че спомагаме с това Пирин да е по чист, защото самото присъствие на този заслон там в този му вид е компромис с идеята за национален парк и т.н.

- Преди няколко години (6-7 а може и повече) при влизането ми в заслона с група (при гръмотевична буря с градушка при преход от Кариерата до хижа Пирин) Иван ме удари и се нахвръли да ме убива (това бяха думите му, и деиствията му ги доказваха). Аз понеже не бях събуден в палатка, имам здрав хват (и липсваха аверите с тоягите, за щастие) не допуснах да бъда убит (с всякакви подръчни предмети, включително и бутилки). Това се случва пред изумените погледи на туристи от заслона и на моята група. Трудно успях да изкопча от Иван причините за поведението му, най-вероятно го бяха притиснали от парка заради тоалетните и незаконното разширяване на заслона, което той правеше по това време и той решил, че аз съм виновен, дето много питам и говоря и имам собствено мнение за случващото се в района (така си е, значи и аз съм си го заслужил...). Та от тогава прехвърчат искри като се срещаме, аз ходя на заслона през зимата, него тогава го няма там

.

След тази случка се почудих известно време какво да направя, и реших да не предприемам нищо - предпочитах да работя без проблеми в този тежък район (хижите на банското БТС), отколкото да се занимавам с идиоти от всякакъв калибър, щото Иван знае добре на кой какво да даде, на кой да направи чеверме и с кой да не се закача, въпреки, че е психически неуравновесен (мисля, че не му е проблема алкохола или поне не е само той)

Подкрепям действията да бъде свален от заслона, не му е там мястото, доказал го е многократно. В побой не бих участвал, но не всички са като мен, всеки отговаря за себе си. Със сигурност съжалявам, че не е изкочил от палатките някой по бабаит от тия с тоягите и не ги е наредил както трябва. Иван няма да му е за пръв път да го бият, така че едва ли това ще разреши проблема. Дебели връзки има в БТС и с парка, това трябва да се има пред вид.
Има и още един въпрос - ако го махнат Иван от там (и симпатичната Валя с него за съжаление) кой ще застане на негово място? Не е за всеки горе...



Тема Re: Последиците от побойа в снимкинови [re: Moмчил]  
АвторPoлaнд (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 14:15



Браво, браво вече стана ясна историята около този "хижар"!
Къде е госпожата, която го защитаваше?

А това, че има връзки в БТС ще ме накара допълнително да следя случката, защото нещата трябва да бъдат уредени!



Тема Аха! Браво на пострадалите! Случаят вече е отразеннови [re: Poлaнд]  
АвторБTP (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 14:24



и в новините на Дир-а.

Стискам палци! Успех на кампанията!



Веднъж да го налапат медиите и въпросният Иван ще бъде наврян в миша дупка. Не знам дали ще успеят да го осъдят, но според мен с хижарлъка му е свършено. И така трябва да бъде!





Тема статиянови [re: bilivo]  
Авторralirali77 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 14:26



http://dnes.dir.bg/2008/07/11/news3186691.html




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.