Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: Gorskia]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано09.07.08 21:52



Стр. 94 от ПДФ-а

"На Бъндеришка поляна при х. “Яворов”, х. “Пирин”, х. “Каменица” има регламентирани палатъчни лагери с общ капацитет 160 места"

По-долу - стр 160 - "Оценка на рекреационната дейност - Опасна тенденция представлява “дивото” къмпиране. Има места, определени за къмпинг, но къмпинг в съвременния смисъл на думата няма. МЕРКИ/ПРЕПОРЪКИ - Необходимо е изграждане на палатъчни лагери със съвременно оборудване,химически тоалетни в ПР Каменица - при
хижа Беговица, м.Мозговица и в ПР Трите реки при хижа Пирин".

Стр. 196 - "77. На територията на парка се забраняват всякакви строителни дейности, освен: ... 10) Устройване на места за палатъчни лагери по индивидуални проекти в: - ПР Трите реки – в района на х. Пирин, подотдел 339-5; - ПР Синаница – в района на х. Синаница подотдел 455-а; - ПР Каменица – в района на Мозговица подотдел 381-з."

---------------

Ако мога да преведа пасажите:

1. Има 4 регламентирани места в границите на НП Пирин, на които можете да опънете палатки законово - до хижите Пирин, Беговица и Яворов. Предполагам Бъндеришка поляна имат предвид палатковия лагер до кръчмето под х. Бъндерица.

2. Имат намерение да изграждат палаткови лагери в местностите Три реки (х. Пирин), до х. Беговица и Мозговица (Белемето и Тевно езеро евентуално ? ). Това как се връзва с по-горното не е ясно. Звучи малко йезуитски, при условие, че не са си мръднали пръста от 2004 година насам да изградят подобни лагери. Дали е в услуга на арендаторите/хижарите или поради чиновническо безхаберие не е ясно.

3. В районите на хижите Беговица, Синаница и Тевно езеро (Мозговица може би ? ) е позволено изграждането на палатъчни лагери по индивидуални проекти. Разбирай хижарите могат да опънат свои палатъчни лагери след одобрение на парковия директорат. Това обаче не важи за нас, планинарите.

Толкова относно плана за управление на НП Пирин, повече няма да намерите по въпроса в този документ.

-----------------------------------------------



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано09.07.08 21:56



Масата я остави човек, хората са се набутали без да знаят къде отиват. Районът не е удачен за самостоятелно палаткуване и това е известно тук отдавна.

-----------------------------------------------



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: dido3]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано09.07.08 22:02



Миналата седмица когато бяхме с теб на Тевно от вън имаше опъната палатка. Аз лично съм спал на Тевно на палатка непомня колко пъти без проблем. Плащал съм си таксата и така.

Затова и пратх хората там, защото не съм имал проблем с това. Ако невлачех 5 кила статив, пак щях да нося палатка, понеже знам, че там може да се спи.

Но проблема не е в това, а в начина, по който са действали Иван и хората му.



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: bilivo]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано09.07.08 22:08



Бе това си е така - очевидно цялата история е резултат на пиянския делириум на въпросния човек. Все пак ако ми е известно, че има няколко инцидента с палаткаджии в района, аз там няма да рискувам да си разпъвам палатката. Дето вика градския - спя с големия сатър под ръка и ако ме стреснат посред нощ може да стане голяма беля ...



Мисля трябва дебело да се подчертае - ако сте с палатки - не се вясвайте в района на Белемето/заслона и да питате - може ли или не може. Наоколо са Чаира, Превалските езера, езерата под Джангала и Момини двори, та дори и в Демиркапия.

-----------------------------------------------


Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: dido3]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 23:14



Браво, точно така, искаме още! Дайте повече съвети как безнаказано да нарушаваме законите и порядките в националните паркове! А после Иван ни бил виновен, че биел. Неговото наистина си е варварщина, но и инатът на туристите с палатките си е дива селения. Лумпенщина на вчера прогледнали пейзани. И що за лицемерие е да се призовава за законност в тази тема, когато тук на практика се толерира незаконното бивакуване. Или природозащитната култура си интересува само когато псуваме някой скъпарски строеж, ама когато се отнася за собствените ни гъзове и палатки - не ни дреме?!



Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: Cмяx]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано09.07.08 23:47



Че то си има и законен начин за пренощуване. Просто си оставяш палатката вкъщи. Досега на съм видял знак забранено чувалуването.





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: SPl]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 00:11



Стефчо, мама, ама то се иска малко интелект за писане по сериозни теми! В плана за управление на парка на стр. 160 е записано "Опасна тенденция представлява “дивото” къмпиране." Къмпиране, не палаткуване. Тва включва всичко, дет се изсипва в планината и бивакува незаконно в лагерни (camp -> camping) условия, с палатки и без чували, с чували и без палатки, с палатки и с чували, без палатки и без чували. Виж кво пише за значението на понятието camping в Уикипедията: "Camping may involve the use of a tent, a primitive structure, or no shelter at all." Са чат ли си?





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: Cмяx]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 00:21



А пише ли какво значи "диво къмпиране" по смисъла на Плана за управление?





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: SPl]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 01:54



Стефчо, маминка, пише, ама четенето е болезнен процес, иска интелект, не е за тебе.





Тема Re: Безчинствата на Тевно минаха всякаква границанови [re: Cмяx]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 04:01



А бе идиот, каква опасност за планината има от опъването на двуместна туристическа палатка. Тия дебелогъзи лафове за "диво къмпиране", си е чисто селяндурско-милиционерска помия. Дори местата на постоянните палаткови лагери, след 1-2 години се възстановяват напълно. Примери колкото щеш.
До проф. Бърдарев и другите банскалии: Толкова ли го закъсахте с кадрите, че не го махате тоя нещастник от заслона.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.