Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Широка поляна  
Автор Dame (КОМУНИСТ)
Публикувано26.05.08 19:53



Здравейте,
Преди много години около 30, ходихме с нашите на палатка на яз. Широка поляна. Останали са ми само хубави спомени. Сега може ли да се почива там и при какви условия? Палатки, вили, къщи, хотели? Може ли да се лови риба? и т.н.
Ако някой може да сподели, ще съм благодарен!!!



Тема Re: Широка полянанови [re: Dame]  
Автор Гopckи (непознат)
Публикувано26.05.08 22:37



От 5 години ходя там всяко лято поне за малко, само веднъж май пропуснах.

Ето каква е ситуацията. Единственият вариант според мен е палатката. Има едни бунгала "Кавал тепе" които са от порядъка на 100 лева на нощ, вярно много големи и за доста хора, ама айде де. Има и едни други бунгала по пътя към Кавал Тепе но са малко отдалечени от хубавите места за риболов и не знам дали ще ти допаднат.

Места за палатка има много. Колкото по-проходима ти е колата, толкова повече хубави места за палатка има;) Това лято тичах по "околовръстното" на язовира да обиколя да видя, и има бая места, ама не всички лесно достъпни. Обаче, има и много места които са лесно достъпни: в общи линии от отклонението "Дженевра" до кантона се минава спокойно, но след това по пътя има една чешма, и след нея става по-кофти пътя. Но до преди кантона места колкото искаш.

Риба през 2003-та хванах едни голям кефал, 42 см (без опашката), и след това съм хващал дребни кефали, по последните две години много зле. Видях да хващат един голям костур веднъж. И разбира се много от малките костури има.
Аз съм пишман рибар де. Но хубави места за риба определено има. Ако ходиш, качи се на Кавал тепе, много е панорамна гледката оттам!



Тема Re: Широка полянанови [re: Dame]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 22:38



И аз имам страхотни спомени от преди години. Миналото лято минах с кола от там набързо. Кипеше бурен строеж на нови хотели. Разбира се имаше и много палатки и хора ловящи риба. Но, знам само това. И мен ме интересуват подробности за сегашното състояние, ако някой може да каже.



Тема Re: Широка полянанови [re: Leon]  
Автор Dame (КОМУНИСТ)
Публикувано26.05.08 23:15



Горски, мерси много за информацията. Търсих и в нета но няма нищо конкретно за бунгалата или за хотели или къщи под наем. Нито сайтове, само някаква доста стара информация, от 2005г. Ако има нещо ново по въпроса. Ясно е за палатките. За тях все ще намерим масто.





Тема Re: Широка полянанови [re: Dame]  
Автор Backoo (новак)
Публикувано27.05.08 08:33



Виж в рибарските форуми



Тема Re: Широка полянанови [re: Dame]  
Автор Edel Vise (непознат )
Публикувано27.05.08 10:42



Простете за намесата. И аз съм бил неколкократно на палатка и риба там, отдавна - за последно към 91г.
Искам единствено да попитам, ако някой знае, има ли все още групи цигани, пребиваващи с катуните си на местата за палаткуване. Развалиха ми навремето и настроение и риболов и какво ли не щеш, гадините

. Трябваше ново място да си търся. Дано ги няма вече, ала тази райска част едва ли ще намери някога утеха от какви ли не натрапници, а сега разбирам и новопоникнали бетонни палати, както между впрочем и къде ли не, по екзотичните български места.



Тема Re: Широка полянанови [re: Edel Vise]  
Автор Гopckи ()
Публикувано27.05.08 11:22



Абе има ги, честно да ти кажа, ама като че ли са си на едно определено място само.



Тема Re: Широка полянанови [re: Гopckи]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 12:39



Здравейте!!!
Около язовира има няколко места с вили на хора от Пловдив и околностите.Те също дават квартири .Има и павилиончета за храна и пиене.
Райско кътче!!!





Тема Re: Широка полянанови [re: Dame]  
Авторжopoтypиcт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 10:12



На Широка поляна се спи основно на палатки.Вечер си става студеничко,но ако ти е добър чувала проблем няма.Най-добре е за най-големите жеги когато са да иде човек там.Просто е супер.а иначе и цигани има в района ама какво да ги направиш-можеш ли ги изгони?Имаше един катун и миналата година-ами просто гледаш да си по-далеч от тях.За съжаление българинът няма манталитет да пази природата.Сърдим се на циганите,ама повечето българи са същите-хвърлят хартии и боклуци където са били- сякаш след тях друг няма да дойде.Миналата година в съседство до палатката ни бяха едни баровци с 2-3 коли,шатра,агрегат,телевизор и като си тръгнаха оставиха в храстите няколко торби боклуци.





Тема Re: Широка полянанови [re: жopoтypиcт]  
Автор Dame (КОМУНИСТ)
Публикувано28.05.08 11:44



За боклука, наистина е въпрос на култура и възпитание. За съжаление те все повече и повече падат ниско.
А за почивката там вероятно е най-добре на място, макар да няма гаранции че ще си намериш къщичка или свободни бунгала. Остава варианта с палатките

. Който изобщо не е лош!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.