Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как и къде се прави парапетнови  
Автор zemenrai ()
Публикувано23.04.08 10:59



Здравейте, необходима ми е малко информация, къде мога да прочета , как се прави парапет , как да разбера дали мястото е за парапет и в кои сезони се прави, колко метра въже ще ми трябва и също така карабинери, примки и прусяци ще ми трябват ли ?И ако се сещате нещо , което не съм отразил ще се радвам да ме допълните. . Извинете невежеството ми , но наистина ми е необходима информацията. Благодаря предварително.





Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: zemenrai]  
Автор rosen_talov ()
Публикувано23.04.08 13:51



Може ли малко по-конкретно, за да ти бъдем по-полезни с отговорите?



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: rosen_talov]  
Автор zemenrai ()
Публикувано23.04.08 14:32



Mен лично ме интересува хоризонталният парапет. Общо взето да обясня. Мислим да ходим през почивните дни от х. Рай през алпийското било до в. Вежин с качване на Ботев по тързана. Групата ни е от 7 човека 3-ма , от които са за първи път в планината. Миналия ден разговарях с един познат, който слезе от там дни преди да се видим и той ми каза че трябва задължително да направя парапет на няколко участъка по - тързана преди и след стоманеното въже, което според него само пречело и след слизане от Ботев след Жълтец , когато се премине от северната страна към Кръсците , и после някъде към Козя стена.Каза да взема 10 м . въже ма не ми каза какво друго, а и мен ме беше сам да си призная , че не съм слушал и не помня как ставаше това. Понеже сме минавали по билото, но в обратна посока, без качване на тарзана за мен е ново там и когато ме учиха как да правя парапет аз си проспах урока като си мислих, че на мен няма да ми трябва. Но сега разбирам колко глупаво съм постъпил .



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: zemenrai]  
Автор rosen_talov ()
Публикувано23.04.08 14:45



Мииииииииии това си е доста дълъг преход за начинаещи, а и доколкото разбирам от написаното не знаете нищо за парапетите.
Моят съвет е да не предприемате този преход и предварително да поработите с алпийски инвентар, заедно с някой опитен планинар (алпинист).
Хубаво е също да има някой с вас който да е минавал при летни и зимни условия ако не целия, то поне по-голямата част от този маршрут.
Внимателно обмислете всичко и НЕ ПОЕМАЙТЕ ИЗЛИШНИ РИСКОВЕ.



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: rosen_talov]  
АвторZEMENRAl (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 15:01



През голямата част на маршрута сме минавали 3 пъти през различни сезони(пролет, лято , есен). Работели сме с алпийски инвентар даже притежаваме такъв , кара ли сме курс по скално катерене и катерим скално основно на горна установка, но само любителската и само за удоволствие без да целим доказване или някакви спортни постижения. Не се обръщам за съдействие към мои приятели защото ме е срам да си призная, че не знам как се прави парапет. Въжета имам както статично , така и динамично, имам и пълен набор инвентар с изключение на самохват (ползвам самохватни възли) ако ми се наложи . Предвидили сме 6 дни за движение така че разполагаме с 2 дни , в които можем да маневрираме ако се наложи. Познавам алпийските възли по обясними причини. Благодаря за съвета обаче.



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: zemenrai]  
Автор BluePeak (fan)
Публикувано23.04.08 15:03



по тЪрзана, по-тЪрзана, най-тЪрзана, през кръс???ците , та до вежИн?!!! ти сигурно се шегуваш... а апострофчетата от долния регистър /демек зап'тайкити/ пък да ги не обсъждами въобще изобщо...


дано сте по-опитни в ходенето отколкото в писането... че иначе...



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: BluePeak]  
Автор zemenrai ()
Публикувано23.04.08 15:09



Прав(а) си! От бързане да напиша всичко, което мислих и да не забравя нещо не обърнах внимание на граматичните правила и особености, за което се извинявам на четящите.



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: ZEMENRAl]  
Автор rosen_talov ()
Публикувано23.04.08 15:12



Добреееее, сега трябва да проучите каква е сежната обстановка в Стара планина. Не забравяйте, че там си е още зима, а вие трябва да минете през траверса, което ...
... Абе по-добре недейте да се набутвате между шамарите! Измежду вас има и 3-ма начинаещи и недейте да си разваляте празниците

, а и на колегите от ПСС.



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: rosen_talov]  
Автор zemenrai ()
Публикувано23.04.08 15:20



Да , има известно основание в думите ти . Съгласявам се за начинаещите, но погледнато така, то тогава може да прекараме празниците в града или по - скоро да зарежем начинаещите долу. Но и така да стане, пак искам да прочета и да по тренирам с този парапет.



Тема Re: Как и къде се прави парапетнови [re: zemenrai]  
Автор rosen_talov ()
Публикувано23.04.08 15:22



Едно допълнение да вмъкна към всичко написано от мен.
НЕ СЕ СРАМУВАЙ ДА ПИТАШ
Нека твоите приятели те научат на това, което ще ти е необходимо за прехода ( да правиш парапети със затворени очи)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.