Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема София-Триград-Златоград-Софиянови  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано20.03.08 19:16



Някой има ли някакви идеи как би могло да се осъществи подобно начинание от гледна точка на транспорта? Разбрах, че до Триград може да се стигне с автобус до Девин и после оттам автобус до Триград. Въпросът ми всъщност е после как най-лесно да се стигне до Златоград, защото единственият вариант, до който успях да стигна чрез информацията в интернет, ми се струва направо абсурден - от Триград с автобус обратно до Девин оттам с автобус до Пловдив и оттам с автобус до Златоград.



Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: menyanthe]  
Автор Backoo (новак)
Публикувано21.03.08 08:30



Провери ли за автобуси от Девин за Смолян и оттам за Златоград???



Тема Re: София-Триград-Златоград-София [re: menyanthe]  
Авторaз cъм (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 09:19



с кола е най добре, правил съм го често





Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: Backoo]  
Автор Trekera (интересуващ се)
Публикувано21.03.08 12:01



От Девин за Смолян има автобуси относително редовно.
До Триград има само един на ден.
Ето разписанието окачено на автогарата в Девин. Да се внимава с цветовете и дните от седмицата. Качеството е малко кофти ама колкото толкова

игра да се чете Триград
езе да се чете Брезе
елча да се чете Селча



Върхът е изкачен, когато слезеш от него.

Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: Trekera]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано21.03.08 15:36



Много ти благодаря, златен си!





Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: aз cъм]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано21.03.08 15:40



Ами закарай ни тогава!





Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: menyanthe]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано21.03.08 15:50



А и още нещо - проучвах възможностите за пътуване и стигнах до това, че има един-единствен автобус от София за Девин (17.15) - аз ли съм в грешка, или просто няма друг?
От Пловдив за Девин има варианти, но пък на мен ми се искаше да стигнем по-раничко. Вариантите са следните: от 9.00 сутринта - но няма начин да успеем да стигнем до Пловдив до 9.00 сутринта..., от 13.00 (или 13.30 не помня точно) от 14.30 и от 16.30. Този от 13ч. пристига в 16ч. в Девин.
Този в 9 е перфектен - стига в 12 часа, но как да стигнем до 9 сутринта в Пловдив - единственото което открих е влак, който (по разписание!!!) пристига в 8.53, ама мога ли да разчитам на тези 7 минути??! Едва ли...
След това се чудя как да го организирам да е с 3 нощувки. Примерно първата вечер в Триград. След това там изобщо не знам как стоят възможностите за разглеждане на пещерите Ягодинска и Дяволско гърло, нито на Триградското ждрело. Нито пък знам как стоят нещата с пътуването обратно до Девин и можем ли да стигнем преди 15.30? Забелязах, че пътя между двете с автобус е около 15 минути (благодарение на треккера

), но можем ли да разгледаме всичко останало дотогава. Знам че има организарани ходения до Ягодинската пещера, които отнемат около 3 часа, но дали има такива към 9-10 сутринта например?
А пък иначе не ми стана ясно колко точно се пътува между Девин и Смолян като време, но гледах, че има автобус от Смолян за Златоград към 21ч вечерта, така че това вероятно няма да е проблем...



Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: menyanthe]  
Автор bg4e (непознат )
Публикувано22.03.08 17:34



Ще се повторя от друг форум:
Пътуването с обществен транспорт по така намисления маршрут ще те убие!

До Девин с рейс, май само два на ден от София тръгваха, после ще си хванете маршрутка или такси/ става въпрос за такива нелегални, дето извозват хората, които живеят в Гьоврен или Триград/ . Но това придвижване ще ти отнеме близо ден/ смятано от София/. А прави си сметка как ще се връщаш до Девин, от Девин ще пътуваш до Смолян през прохода в който сигурно има сняг още. А от Смолян до Златоград направо не ми се мисли, сигурно пак ден ще утрепеш. От селото и града по си струва Триград, няма да разбереш кога са минали 3 дни. В Златоград нищо толкова интересно няма да видиш, ако си ходил в Етъра ще ме разбереш. Та ако питаш мен си ги раздели пътуванията.

P.S.
1. Триградското ждрело е отворено денонощно

, ще си го разгледаш тамън два пъти.
2. Дяволското гърло отваря в 9,00, но не е винаги точен Костадин или неговите момчета, но има телефон- звънкаш и те идват.
3. С обществен транспорт от Триград до Ягодина няма да стигнеш, такъв просто няма. Варианта е пеша по екопътека за 3 часа/ в едната посока/ или да се пазариш някой да те откара. Ягодинската е дълга пещера, има групи на всеки 30-45 мин и се разглежда пак за толкова.
4. Като цяло идеята ти е прекрасна, но за съжаление не е осъществима.



Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: bg4e]  
Автор menyanthe (блуждаеща)
Публикувано22.03.08 22:45



Аз пък мисля, че е осъществимо!

И ще ти го докажа със снимков материал!



Тема Re: София-Триград-Златоград-Софиянови [re: menyanthe]  
Авторkyky (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 13:27



Тя идеята е осъществима, ама има ли смисъл??? Ако искаш просто да си пътуваш 3 дни, нямаш проблем, но ако искаш и да видиш нещо... няма да стане






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.