Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Първият ми зимен поход в Пириннови  
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано05.03.08 21:50



През трите почивни дни 1-3 март бяхме на х.Безбог да караме ски. В крайна сметка за тези три дни направих едно-единствено ски-спускане и по този начин открих ски-сезона....


Но мога да се отчета нещо по-сериозно и интересно - преходът ми до вр.Полежан. За него разказвам със снимки

Ще запомня този страхотен поход като първият ми зимен в Пирин и от друга страна - първият по маршрут без зимна колова маркировка.

Поздрави!




Тема Re: Първият ми зимен поход в Пириннови [re: Джeнraлa]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано05.03.08 22:25



Браво Дженгала, хубаво ходене. Последния месец се качвахме няколко пъти до Безбог и Полежан, можеш да намериш малко снимки и пътеписи у форума на Епсилон.

Иначе тая Събота и Неделя бяхме с Емо на Алиботуш, и нас ни мъчи бая вятъра но успяхме да си навием на масрафа

Кефя ти се, че си бил в района по залез, откриват се наистина впечатлявящи гледки ;-)

Няколко думи по снимките ти - онва действително е най-високата точка в пътеката до Мелник - седловината Демиркапия. Върхът е съседния на Джано, Ченгелчал, с планината Алиботуш (Славянка) отзаде. Острия връх вдясно от Малък Полежан, на заден план е Бъндеришки чукар, вижда се и съседния му Башлийски чукар.

Те това е. А, жалко, че не си снимал по залез въпросния Ченгелчал. Там се заформят едни гледки, мани мани


-----------------------------------------------


Тема Re: Първият ми зимен поход в Пириннови [re: Джeнraлa]  
АвторГopckи (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 22:27



Ей, супер преход си направил, честито сефте на зимен Пирин! А залезът е бил фантазия!

"Върхът вляво е малък Полежан, а острия връх вдясно не го знам. Ако някой знае, да ми каже."

Газей се казва. Има две легенди. Едната е че "Газей" на турски значи "Непобедим" : то си личи като се гледа оттук, но особено от Каймакчал. Втората интерпретация е че означава "игла": има едно място на път за хижа Демяница по долината, откъдето наистина се вижда едно остро връхче, точно като игла (това място по долината не е трудно да се намери ако човек знае да гледа за "игла", но също и на хижа Вихрен има много хубава снимка точно от това място където се вижда като игла).



Тема Според меннови [re: Гopckи]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 22:45



острият връх е Бъндеришки чукар, а долепен вляво до него е Башлийски (Главнишки) чукар. Те се издигат на почти 100 метра над по-близкото било на Типиците и доминират пейзажа в това направление. Газей остава по-вдясно извън кадър.



Тема Забравихнови [re: Cинeвa]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 22:52



нещо важно. Много хубаво изкачване с особено живописни снимки! Благодаря!



Тема Re: Първият ми зимен поход в Пириннови [re: Джeнraлa]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано05.03.08 22:57



много хубаво





-----------------------------------------
неак'Ф УжасТ, неак'Ф аТ

Тема Re: Според меннови [re: Cинeвa]  
АвторГopckи (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 23:18



Да, точно така, грешка;) Газей е острото връхче на близък план което го няма на тая снимка.



Тема Re: Първият ми зимен поход в Пириннови [re: Джeнraлa]  
Автор ve_san ()
Публикувано06.03.08 10:07



Това ти е Кръстника :






Тема Re: Първият ми зимен поход в Пирин [re: Джeнraлa]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано06.03.08 10:41



Браво Георги! Много добро ходене си направил. Поздравления и за хубавите снимки.



Тема Re: Според меннови [re: Гopckи]  
АвторKris (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 11:42



А острият връх, който се вижда от долината на х.Демяница, е крайното повишение на билото, тръгващо от малък Полежан. Не съм намерил никъде името му. От долината изглежда много впечатляващо. Висок е около 2650 м.
И един въпрос - как е името на върха, издигащ се на продължението на ръба от Голям Полежан в посока към Газей. Този връх се издига точно над Газейското езеро (от самото езеро до върха има ясно изразен ръб), котата му е 2822 м (така е и отбелязан на картите) и от него започва ръба на Стражите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.