Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Помни Оруел ...нови [re: Ийopи]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано16.02.08 20:08



Първо я прочети, Ийори, пък после да я коментираме ... в клуб литература



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Помни Оруел ...нови [re: Гeo, rpaф]  
АвторИйopи (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 07:55



Отдавна съм я прочел иначе не бих изказвал мнение



Тема Re: Помни Оруел ...нови [re: Ийopи]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано18.02.08 11:54



Ако се чете от днешна гледна точка - може би. Ама от гледната точка на времето, когато е писана...



Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Помни Оруел ...нови [re: Beнaбили]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 12:53



Мисля, че все още е актуална.

Просто методите за промиване на мозъците са по-префинени. Което разбира се не изключва физическото отстраняване на "отклоненията от нормата" т.е. на тези, които много дрънкат против системата. Това е крайна мярка, ако другите методи не помогнат: подкуп, шантаж, заплахи и т.н.

Но поне засега сякаш няма опасност от заточаване в нарочни лагери, както е било навремето. Засега...



Тема Re: Планинарството не умиранови [re: Orнeдишaщ]  
Автор mislesht (реалист)
Публикувано19.02.08 17:27



Не. Ненужната навалица не е намаляла.

--------------



Тема Re: Планинарството не умиранови [re: Orнeдишaщ]  
АвторЪнoyн (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 23:58



В отговор на:

"Напред" и "назад" са само абстрактни човешки понятия




Говори се, че военните нямали команда назад -имали само кръгом и напред.
[



Тема Аха...нови [re: Cвeтлaнa]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано21.02.08 11:07



Имаше нещо такова.


По този повод когато в гимназията взех първата си стипендия (вече в "новото" време) си купих кило и половина банани. Изядох последните с усилие, само защото трябваше да не се излагам пред себе си. После няма да ви разправям каква стана в тоалетната, че не му е тук мястото.



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Планинарството не умиранови [re: aнa]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано21.02.08 11:10



Идеята на планинарството е резултат от техническият прогрес, а пък формата му е според социалната система

Ей това се получи според мене. Това си е направо заглавие за трактат върху темата, зададена от Огнедишащ.



Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Редактирано от Яceн_ на 21.02.08 11:11.



Тема Re: Планинарството не умиранови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано21.02.08 11:21



Да ти кажа честно, аз отдавна мисля върху въпроса да напиша моето виждане по тази тема. Тъкмо във връзка с темите, които напоследък, а и несамо напоследък, а и през последните две-три години, много зачестиха. Защото процесът "развитие на планинарството" или "еволюция на планинарството" (да не изпадаме пак в съждения за смисъла на термините) съдържа в себе си много любопитни моменти. И все си мечтая да направя една хронология на историята от времето на моя дядо до времето на моя внук. Със съответните елементи на разсъждение. Но все или няма време, или нямам муза...

Те така.

Поздрави!

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Re: Помни Оруел ...нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор smocker77 (дугме)
Публикувано09.11.20 14:22



помня го, споко. Оруел...

сещам се как некъв географ седна до мен кафето, непушач, и си приказвахме заатентата Света Неделя, аз, като човек без работа, щото нали с крадени документи... и си приказвах с кого ли не на кафе срещу метрото - младос 1 на пазара... и така го вбесив с речта си за ДЕМОКРАТИЧНИЯ сговор, на Александър Цанков, че той, Ал, е в дъното на тоя атентат, че ти побесня и се чупи от масата.

Абе ти си регистриран баш на рождения ми ден, че и аватарът ти ВЪТРЕ В ОКОТО е със знак за радиационна опасност... а аз бях без работа заради Белене преводите...

случайност, бе, Оруел... некъф
ако ти си онзи, много възпитано се държа


но ако...

[url=http://clubs.dir.bg/showprofile.php?Cat=10&User=%C3eo%2C%20rpa%F4&usid=119617&Number=1949428397&Board=literatura&what=showthreaded&page=0&view=&sb=&vc=1]http://clubs.dir.bg/showprofile.php?Cat=10&User=%C3eo%2C%20rpa%F4&usid=119617&Number=1949428397&Board=literatura&what=showthreaded&page=0&view=&sb=&vc=1[/url]

Ако не верваш, виж си профила. това е международният знак.
В ОЧЕТО ти.



Редактирано от smocker77 на 09.11.20 14:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.