Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Какво си носите в аптечката?нови  
Автор мaлъk змeй (шматка)
Публикувано06.02.08 21:37



Ами да ви кажа какво нося аз, пък ще се радвам на критика и съвети.
Аптечката ми е купена като комплект и до сега от нея е използвано само спасителното фолио. Има бинт, няколко марли, мокри компреси, гумени ръкавици, левкопласт, ножичка и една свирка (за краен случай, може би :).
Нося аналгин, аспирин, колдрекс, някакви хапчета за кашлица, алергозан, един "универсален" антибиотик, на който не съм чела листовката и се надявам да не се налага да го правя, активен въглен...
Имам и една ампула декс, както и игла и спринцовка, но там нещата са доста по-дебели. При тежка алергична реакция човек си умира, ако не му бият нещо от сорта. Но да го направиш без да си медицинско лице е абсолютно противозаконно. Тъй че просто я нося с надеждата ако потрябва там да има и лекар, но сигурно няма да остана да гледам как някой умира пред очите ми. (Може би ви звучи параноично, но- истински случай: Вървим си с един приятел из Родопите и изведнъж- оси. Понажилиха ни, лошо няма, ама той ме гледа уплашено и вика "Абе аз като дете съм лежал в болница от това, но не съм сигурен към оси ли съм алергичен или към стършели". И си седя аз като идиот с телефона в ръка, готова да звъня на учителя ми по медицина да ми разяснява какво точно да правя с този декс. Алергозанът не може да подейства толкова бързо, човекът спра да диша за няколко минути, ако е силно алергичен).
Какво друго... а, нося и дефламол.

Редактирано от мaлъk змeй на 06.02.08 22:01.



Тема Re: Какаво носите в аптечката?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор 6O+1O (непознат )
Публикувано06.02.08 22:01



Освен всичко друго, винаги нося бета-блокер-помага в случай, че надбъбречната жлеза например реши, че на организма му е скучно и в стресова ситуация започне да изсипва хормони като самосвал.Но трябва да се има предвид, че приемането на медикаменти от тази група е строго индивидуално и има редица противопоказания за употребата им.



Тема Re: Какво си носите в аптечката?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор dido3 (минаващ)
Публикувано06.02.08 22:32



Освен това, дето го изброи, аз обикновено нося скалпел - ако се наложи полево отстраняване на апендикса, и полиетилиеново шише ракия за упойка. Последното му сменям съдържанието след всеки излет.

Айде, по-здрави и да не се налага ...



-----------------------------------------------


Тема Re: Какаво носите в аптечката?нови [re: 6O+1O]  
Автор мaлъk змeй (шматка)
Публикувано06.02.08 22:38



Би ли поразяснил? Какви хормони? Какви са симптомите на това?
Болест ли е, или може да се случи на всеки (имам впредвид внезапно, в планината)?



Тема Re: Какво си носите в аптечката?нови [re: dido3]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 22:52



По скоро се изразходва по време на изледа и сменя след това хихихи



Тема Re: Какаво носите в аптечката?нови [re: мaлъk змeй]  
Авторpepino_bg (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 23:02



"Би ли поразяснил? Какви хормони?"

адреналин

:)



Тема Re: Какво си носите в аптечката?нови [re: /]  
АвторИйopи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 23:49



До тук никой още не е споменал за преносим рентгенов апарат



Тема Re: Какво си носите в аптечката?нови [re: мaлъk змeй]  
Автор Гьoko (Георги)
Публикувано06.02.08 23:58



Основно лекарство в аптечката ми - ракия, в бутилка от кока-кола, 1,25л. Спомагателни - според сезона: домати, краставици (много тежат, мамка му), ядки (кишу, лешници), фурми. При по-специални случаи взимам повече лекарство. Обикновено не остава.

Сега сериозно. Нося си превързочни материали - няколко лепенки, бинт, марля, лейкопласт. Аспирин, аналгин (баси, що се казва така, а не примерно "оралгин"), парацетамол. Друго не нося. Все пак отивам на планина, а не в болница. Ако съм болен, не нося половин раница с лекарства, ами си стоя вкъщи. Останалото са глупости. Е, може да се помъкне една полева болница, за да сме готови при счупвания, инфаркти, инсулти, заразни болести, за спешна оперативна намеса и др. такива. Но за съботно-неделно ходене си спестявам тези неща.

Да обобщим. Мисля, че човек е добре да носи някакви превързочни материали. Основно в планината се случват охлузвания, протривания, леки наранявания и т.н. Лепенки, марли и бинтове. И някакви основни лекарства като аспирин срещу евентуална мускулна треска и аналгин за главоболие. Добрият стар билков чай върши чудеса, но него не го броя към аптечката.

"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."


Тема Re: Какаво носите в аптечката? [re: pepino_bg]  
Автор мaлъk змeй (шматка)
Публикувано07.02.08 08:56



Наистина адреналинът се отделяше там. Не знам какво се случва, ако е в твърде големи количества- сигурно пощръкляваш. Но иначе си е чудесно нещо- повишава издържливостта и концентрацията (поне така ми се струва) и отределено притъпява усещането за болка.
Чувала съм, че за някои хора отиването на планина е голям стрес, който може да доведе до най-чудновати болести. От това ли е?



Тема Изокет-спрей [re: мaлъk змeй]  
Автор Trendi ()
Публикувано07.02.08 09:01



Това според мене задължително трябва да се носи. Той разширява кръвоносните съдове за секунди и се взима при инфаркт или инсулт. Човек има време за подобна реакция.

На планина всичко може да се очаква. Не е възможно човек да носи цяла аптека със себе си. Между другото как стои въпросът с нещо против ухапване от змия? Не съм медик, но мисля, че има някакви илачи за първа помощ в подобен случай.

Със здраве, късмет и колкото се може по-рядко да ти се налага да използваш аптечката.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.