Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Yogi]  
Автор kent (елф)
Публикувано08.02.08 16:54



съжалявам за случилото Ви се, аз ще ходя там при възможност, дори с децата

прав е Момчил сичко е дипломация тънка, и с моркова и тоягата да се действа. Досега не ми се е случвало да имаме проблеми с хижари, дори оплювания Вангел от хижа Пирин като беше хижар там / не знам дали още е / се е държал винаги ако не като ангел, то поне като протосингел на велик ден



Тема "Бюро РАДЕЦКИ" отменя х. Мечит за 2008г.нови [re: Yogi]  
Автор Плaнинapчo (плащерняк)
Публикувано08.02.08 16:59



Докато не бъдат предприети мерки в посока на решаване на проблема с вилнеещите "туристи" и няма ясна индикация за настъпили промени, "Бюро РАДЕЦКИ" отменя всички нощувки в хижа Мечит по програмите си за 2008 година.

Категорично сме против простащината и вулгарността по хижите в планините!

Екпът на "Бюро РАДЕЦКИ"

Редактирано от Плaнинapчo на 08.02.08 17:00.



Тема Re: "Бюро РАДЕЦКИ" отменя х. Мечит за 2008г.нови [re: Плaнинapчo]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано08.02.08 17:08



Евала !



Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Yogi]  
АвторTypиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:56



Здравей Илияне,

Съжалявам, че така се е получило

Мисля, че сте постъпили по най-добрия начин като сте запазили самообладание, защото иначе нещата биха могли да ескалират в непредвидима посока.

Подкрепям това, което BluePeak предлага за сезирането на компетентните институции - РПУ-Самоков (за побоя), НАП и Комисията за защита на потребителите (отказ за регистрация и издаване на документ за нощувка и услуги), БТС (за цялостното състояние на хижата и нарушаване на правилника за вътрешния ред), ДАМС (за недостатъчния контрол, който оказва БТС).

Добре е в подобни случаи, както и при нещастен случай, на място да се съставя протокол, който да се подписва от присъстващите свидетели, с посочване на ЕГН - тогава фактите са още "пресни" и после ще има едно основно доказателство за случилото се.

Една саморазправа би могла да има лоши последици - в Наказателния кодекс съществува категорията "предел на неизбежната отбрана", преминаването на който не би трябвало да се допуска.

Поздрав,
Краси



Тема Re: "Бюро РАДЕЦКИ" отменя х. Мечит за 2008г.нови [re: Плaнинapчo]  
АвторAнoним (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 18:18



А така!! Нека им.



Тема Почти идентична ситуация ...нови [re: Yogi]  
Автор Гeo, rpaф (зомбиран)
Публикувано08.02.08 22:18



... без финала и в по-малки мащаби се разигра на 25 януари на хижа Мургана с приятели на новите арендатори ... само че имаше фойерверк в 3 часа, който продължи около час, нещо средно между самоубийствен атентат в Техеран и София в новогодишна нощ :-( ... А ние бяхме трима мъже и две жени ...

Както и да е, Мургана не съществува за нас вече, от днес Мечит - също. Решихме, че ще ходиме само там, докъдето е невъзможно да се стигне с превозно средство, а само с природно :-)))

Говори си, не ми пречиш



Тема Позицията на кучето Бенджинови [re: Yogi]  
Автор Mmira ()
Публикувано08.02.08 22:37



Позицията на кучето Бенджи, който в крайна сметка излезе виновник за скандала на х.Мечит:
Уважаеми туристи,
Пиша Ви за да Ви уверя, че имам хигиенни навици, обезпаразитен съм, не употребявам алкохол, не пуша, когато пуснат чалга си запушвам с лапи ушите, не се опитвам да легна в кревата на 15-годишни девойки /освен ако са кучки, ама определено си падам по по-млади/, не карам джет, а и не позволявам на стопанката си да кара жълтото джипче в защитени територии, които са част от Националните паркове на страната ни. Обичам планината, равнината, гората и въобще всички природни пространства, където мога да тичам наволя и да се кефя на чистия въздух, песента на птичките, ромона на поточето, спокойствието и невероятните гледки. Аз съм дружелюбен и лъчезарен, но шумът и простащината ме изнервят и понякога искам да се изкажа, особено, когато усещам, че хората, които обичам са застрашени. Бил съм добре дошъл в много от хижите, където туриста се смята за гост, а не натрапник. Макар и да прозвучи нескромно, на Нова година бях награден с книжката „Планинските първенци на България”, като на повечето от тях вече съм бил, а останалите по една или друга причина стопанката ми не ме е взела, но е обещала да ме заведе. Катерил съм Купена в Стара планина, качвал съм се на Караджов камък в Родопите, правил съм зимна Славянка – Шабран и Гоцев връх, даже на Комините един път изядох почти на всички начинаещи алпинисти закуските / само един се опъна и не даде – бил много гладен/. С много от вас сме ходили заедно, а с други сме се срещали по родните баири, затова искам да Ви кажа приятели, че не ми е за първи път да попадам на хижа, където се вихри купон, но наистина за първи път се срещам с подобна простащина и агресивност, точно на място, където онемели пред красотите на планината трябва да се смирим и да се радваме на невероятния шанс, че ни е допуснала до себе си.
Може би някой от Вас ще каже : „Куче няма място в хижата”, но аз бих Ви попитал: „На хора загубили човешкия си облик, с надебелели от алкохол езици, със зли помисли и готови да пребият себеподобните си, къде им е мястото?”
Оставам с най-добри чувства към Вас и до нови срещи в планината! Бъдете живи и здрави!
ПП: Някъде чух тази мисъл – подарявам Ви я: „Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните”





Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Yogi]  
Авторxъpб (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 16:00



е и аз да бях с голяма компания и да си правя купона долу и аз нямаше да намаля музиката, е едва ли щеше да се стигне до бой, но просто щях да ти кажа, че няма да намалим музиката
все едно не съм пил до 3 часа в хижата и на другия ден не съм тръгвал на дълъг преход



Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Yogi]  
Автор liliz (непознат )
Публикувано09.02.08 22:52



супер възмутена съм от написаното за хижа мечит.как не те е срам да пишеш такива неща,хижрите не си избират какви туристи да идват.точно вашата група я знам и дори един от бабаитите предишната седмица в тъмнината те застигна и се опита да ти помогне.за тази хижа са хвърлени толкова много средства и труд и в един момент се появяваш ти и проваляш целия имидж на хижата.
много ми е странно как останалите,който четат твоите глупости ти вярват,защото и на мен не ми е приятно да се храня и до мен да е нянкакво куче,да спя в стая в която е имало куче и т.н.обикновено възпитаните туристи идват с кучето си ,но не досаждат,а просто си връзват кучетата отвън.ти си отишъл там да прспиш просто,други са там за да си почиват,трети за да се забавляват сред природата,всеки си прави сметката сам и не само те трябва да се съобразяват с теб,но и ти с тях.комплексите според мен се избиват на друго нясто-въпросните джетове са шейни така за обща култура да знаеш и съжалявам че нямаш възможност да изпиташ удоволствието да стигнеш до върха с такава шейна.сащо така да си знаеш,че тези шейни са създадени за такива места,а не за улиците,защото ти явно виждаш такова нещо за пръв път.
а за осаналите туристи по-добре първо посетет хижата и сами си създайте впечатление за нея и домакините и тогава решете дали ще повторите,защото съм сигурна че ще ви хареса





Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: liliz]  
Авторminius (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 23:18



Звъните му на хижаря и запазвате N места за английска група, примерно. N е достатъчно голям брой места, че да остане празно. Ден/часове преди уговореното му се обаждате, че сте прочели във вестника, или чули в някое предаване, или прочели в множество интернет форуми много лоши отзиви за възможностите за почивка в неговата хижа и се отказвате да ходите там. След няколко такива отказа и предполагаемата загуба на пари може да му светне. Но може и да не...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.