Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Yogi]  
Автор мaлъk змeй (шматка)
Публикувано12.02.08 09:39



Уф, колко са според вас хижите, където домакинът има желанието и смелостта да спре музиката в такава ситуация? (На първо място номинирам Катя :).
Такова нещо едва ли може да се случи в Западна Европа по ред причини:
На туристите не им хрумва да го правят, както на нас не би ни хрумнало да идем по нужда не в тоалетната, а в столовата например, защото така е по-удобно.
Тъй като това е нещо твърде необичайно, на хижарите не им е дошло до гуша да се разправят с идиоти.
Има ефективно правосъдие и съответно е по-лесно да се санкционират виновните. В случая- хората, непосредствено отговорни за непълнолетните, те самте, както и хижарите, допуснали това.
Не съм виждала и никой да се качва нагоре с кола или шейна- освен хижари и военни. Явно и това са успели да регламентират. А това, че някой се е качил пеша, с голяма верортност говори, че не е тръгнал да се напива безпаметно и да се бие с хората. (Има и изключения :).
Та така... много хора са виновни. Май всички сме виновни, поне с бездействието си. Тези, които действат- още може :).
А като избор, ако не искаме да се засичаме с такива компании, на този етап остава да хващаме гората...



Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: kent]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:31



Да, за сегашните става дума, ако са същите, които взеха хижата през май 2006.

Юни 2006 минахме от там с Еси и нощувахме на хижата. Други хора нямаше и се поразговорихме с хижаря. Имаше много идеи и голям хъс да ги осъществява. Някои от тях не ми се понравиха, но общо взето си съставих добро впечатление. Човекът сам ремонтираше, за да пести средства: зидаше, мажеше, боядисваше, ковеше, висеше по покривите. Смяташе да въведе едновремешното правило: обувките до прага, вътре в хижата с чехли. Стаите бяха толкова чисти, че направо онемях.

Не знам как са се развили нещата по-късно, но като четох оплакването на оня учител реших, че явно хижарят е с твърда ръка. При старите хижари кви работи ставаха - не ти е работа. Ама те самите доста често ходеха подпийнали. Аз поне си спомням, че е имало случаи да се повръща по коридорите. Андон може да ти потвърди.

Всъщност нямам по-прясна информация за хижата.



Тема Re: Илияне /Yogi/,прочети внимателно това,молянови [re: Yogi]  
АвторCвeтлaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:51



Виж,Илияне,знаеш ли какво точно ме подразни в случая ви и защо се афектирах и започнах да пиша?Защото сте насочили гнева си към хижарите и хижата-дайте да я задраскаме от картите и никой да не я посещава-това ви е призива,а никой не споменава никъде за главните виновници за случката-учениците и ръководителката им.Къде остана тяхната роля?Как очакваш 1 или 2-ма души да се справят с тумба развилнели се тийнейджъри?-Виждала съм ги какво правят по другите места.Осъзнаваш ли,че следващия път може да попаднеш в същата ситуация,но на друго място-също така прекрасно,което също ще се наложи да бъде зачеркнато от картите-ЗАЩО?
Аз имам дъщеря,която е на 14 години и много бих се срамувала,ако се държи по подобен начин,както са се държали с вас учениците горе,но никога не бих хвърлила обвинението върху домакините,защото за поведението и ще съм виновна аз (не съм я възпитала добре) и учителката,на която съм я поверила и която реално е поела отговорността за действията и.Схващаш ли вече мисълта ми?Защо никой от вас не се поинтересува откъде са тия ученици и защо тая учителка,която отговаря за тях изобщо им е позволила да консумират алкохол?!Никъде не сте написали и тя изобщо намесила ли се е в ситуацията?
Открих ваш сайт в Интернет-действително си спомням младежа с дългата коса,който първия път видях горе-не ми приличаше на лошо момче.И кучето ви е готино-любител съм на животните,но не съм съгласна с крайните мнения,които изказвате.За такива като учениците си има полиция,която за съжаление трудно би се качила горе.
Акцентът трябва да е върху тях,учителите им и директора на училището,в което учат-те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат наказани.Защото съм убедена,че им е била направена забележка от хижарите за поведението им,но те реално нямат право да прибегнат към саморазправа с тях-това е...А иначе от хората горе не съм видяла нищо лошо,напротив-обслужването им е перфектно и едва ли някой,който в бъдеще ще посети хижата,ще види.Защо не престанете с това очерняне и тези крайни мнения?



Тема Re: Илияне /Yogi/,прочети внимателно това,молянови [re: Cвeтлaнa]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано12.02.08 12:13



В отговор на:

Защото сте насочили гнева си към хижарите



Доколкото разбрах точно те са се държали лошо сутринта с групата на Yogi, като с натрапници. Отказали са и да ги регистрират. Или мислиш, че за това са виновни учителката и военния?

В отговор на:

но те реално нямат право да прибегнат към саморазправа с тях



Ако са имали желание да помогнат не е било необходимо да ги пребиват, гонят и т.н. Едно простичко спиране на тока би било доста ефективно. И да, имат пълното право да го направят.



Тема Re: Джефнови [re: Jefff]  
АвторCвeтлaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:18



Джеф,Джеф...



Тема Така става като се цитира избирателно.нови [re: Cвeтлaнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:22



Аз имам и други мнения по темата. По какъв критерий избрахте точно това. Може би защото води до нееднозначни изводи извадено от контекста на другите ми мнения. Ето например първото ми мнение по темата:

Илияне, с простаци и пияници диалог не се води.

Абсолютно неефективно е, а доста често води и до неприятни инциденти подобни на вашия.

Ето ти един пример за адекватни действия в аналогични ситуации. Разбира се винаги е възможна творческа интерпретация от страна на тормозените: например захар или мед в резервоарите на джиповете, ако нямат включени аларми и др. подобни каквито се сетите на място.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1947094912

ПС: Да се разчита на хижарите в подобни случаи също е грешка. Най-често те пируват на една маса с простаците. Освен това шумните компании са доста платежоспособни за разлика от обикновените туристи.


Ще Ви помоля да обърнете внимание на последните 3 реда: става въпрос за послеписа.

Да Илиян / Yogi / изпада в крайност най-вероятно под влияние на неприятните емоции преживени на х. Мечит, но Вие пък изпадате в другата крайност - виновни са учителите, ние като родители и т.н., но хижарите - те са невинни като агънца.

Това са глупости.

Всеки може да въведе ред в обекта, който стопанисва, ако го пожелае. В случая нежеланието идва по две причина: 1. Пияната сбирщина носи по добър приход от няколко туристи-нещастници. 2. Що сега да се разправям с тия пияни и изпростели дебили. За мене е по-важно личното ми спокойствие. Утре като си заминат ще почистя и все едно нищо не се е случило ... до следващия път.

Доколкото родителите и учителите няма да се променят в скоро време и да обърнат внимание на децата, които трябва да възпитават остава въпросът ще продължават ли и хижарите да си траят при подобни ситуации. Моят отговор е да. Те ще продължават да го правят защото дори да им е неприятно, както е в конкретния случай, такова поведение им е по-изгодно. Туристите са малцинство, минават рядко и на малки групи, а такива пияни банди се качват по-често. Виж като има големи туристически групи тогава ще вземаме мерки да не стават разправии, щото иначе лошо - съответното туристическо дружество ще изключи хижата от програмата си.

За съжаление това е положението. Аз така го виждам.



Тема Re: Джефнови [re: Cвeтлaнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:44



Ако спирането на тока Ви стряска като мярка, то трябва да Ви кажа, че това наистина е една крайна, но много ефективна мярка, която се използва с голям успех в подобни случаи по хижите. Ако хижарят има желание да я приложи разбира се. Спира се тока, обяснява се на компанията, че има повреда и като отшумят нещата и опиянените се натръшкат по леглата се пуска отново след около час, час и нещо.

На запад едва ли би им хрумнало да правят подобно нещо, но то там и не се налага. При нас положението е различно и съответно използваните прийоми и похвати са различни от техните. Разлика в културите така да се каже.



Тема Re: Никинови [re: Hиkи]  
АвторCвeтлaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:49



Спирането на тока изобщо не ме стряска, Ники, но едва ли би било ефикасна мярка, за съжаление...





Тема Re: Как бяхме набити на х. Мечитнови [re: Cвeтлaнa]  
Авторlol (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 12:59



Абе, много си активна нещо. То освен интернет х. Мечит и PR си е платила май.

Не лай куче, добро куче.


И ти ме развеселяваш като предния смешник. Да не би да сте едно цяло.....



Тема Re: Никинови [re: Cвeтлaнa]  
Автор мaлъk змeй (шматка)
Публикувано12.02.08 13:01



Много е ефективно дори.
Това си е стряскаща промяна в обстановката- тъмнина, тишина. Хората спират да се чувстват в "свои води" и притихват бързо. А ако се е стигнало и до агресия си е направо чудесно решение. Не знаеш кой ще удариш в тъмното.
И кой може да те удари.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.