Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 18.10.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!  
Автор apollo75 (новак)
Публикувано12.01.08 23:50



С колега серизно обмисляме този вариант за два дни/едно преспиване/ през втората половина на м. юни тази година!

Началото ще е от хижа Чупрене, изкачване до ниската част между върхове Хайдушки камък и Обов, оттам наляво изкачване на вр. Обов и нататък по билото до вр. Копрен... оттам стръмно слизане към хижа Копрен долу!

В този регион съм ходил доста но не и по билото а в ниската част на планината около села Горни Лом, Чипровци и Копиловци. Вр. Миджур съм го качвал 3 пъти от вилата на Милчо и Пепа



Как ви се вижда този вариант... мислех да е до проход Петрохан но съм изминавал пътя от хижа Ком/новата/ през вр. Ком та до вр. Сребърна на границата и определено я няма магията на вр. Миджур
Затова и решихме да спрем до вр. Копрен и надолу към хижа Копрен през района на водопад Ланжин скок!

Това което за мен е енигма е какво е положението със хвойната... една от причините да изберем юни а не примерно юли или август!
Изобщо които са правили подобни преходи по билото на западна Стара Планина какъвто и съвет да ми дадат все ще ми е от полза!!!



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: apollo75]  
Авторcтpaжapa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 11:32



Ако съм свободен тогава и аз бих се присъединил към вас. Разбира се ако приемате външни хора. Иначе за маршрута бих казал, че горе по билото си е удоволствие да вървиш. Няма проблеми с хвойната. Единствено при вр.Трите чуки е малко по стръмничко. Маршрута който сте намислили е много хубав. Друг проблем, който може да имате е от х.Чупрене до вр.Обов връх тъй като това е резерват и пътеката може да е обрасла. Миналата година от резервата не давах да се минава поради опасност от пожари.



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: cтpaжapa]  
Автор apollo75 (новак)
Публикувано13.01.08 16:30



Ехеее, разбира се че приемаме нови членове


Пък и ако не се лъжа съм чел някои твой ръкописи от този регион и бих се радвал много да се видим и споделим опит и преживявания!
Между другото ние сме от Видин/ако не се лъжа ти май беше от Монтана или.../



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: apollo75]  
Авторeager (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 18:55



Миналия април ходихме с панти х. Горски рай - Оббов връх. Гадничко беше в гората, снега се топеше, но има маркирана пътека и не са ни спирали. Дори граничарите ни провериха.



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: eager]  
Автор apollo75 (новак)
Публикувано13.01.08 21:53



Да така е, точно началото и краят - от Хижа Горски Рай/както й казвам Чупрене/ до вр. Обов... и слизането от вр. Копрен до хижа Копрен всъщност ще са с повече неизвестни!
Колегата обаче почти е качвал вр. Обов точно от х. Горски Рай и само отвратителното време ги е принудило да се върнат от подножието на върха



От другата страна пък съм се качвал до местността Сбег над водопада Ланжин Скок, откъдето един съфотофорумец от Монтата ни обясняваше как бихме могли да продължим нагоре до вр. Копрен... но и тогава дъждът и мъглата ни отказаха

Ще трябва да помислил и за разрешително... но пък то ни обвързва с точна дата - ами ако тогава прогнозите за времето са лоши... хммм, ще го мислим!!!

Още отсега ме хваща тръпката...



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: apollo75]  
Автор cтpaжapa (баир будала)
Публикувано13.01.08 23:23



Да от Монтана съм.
Пустите разрешителни все объркват всичко. И най вече времето.
Има и друг начин да се слези от вр.Копрен. През Равно буче(Равна)от която може да се слезе по стар коларски път до профилакториума.



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?! [re: cтpaжapa]  
Автор lCCl (новак)
Публикувано14.01.08 14:41



На 20.07.2007 приятели ме оставиха на хижата на Милчо и Пепа около 20 чеса докато пътувахме с колата планината пушеше от пожари но това не ме отказа отгоре на това имаше и заповед да не се допускат туристи, ловци и работници в планината но и това не ме разколеба да си направя подарък за рожденият ми ден.Следния преход.Пихме по една кола на хижата и аз потеглих за 335 пирамида където да нощувам в 23 чеса се мушнах в спалния чувал .Рано ставане и посрещане на изгрева на в.Оба 2033 м.красота .От в.Оба
в.Реплянска църква Св.Николски проход в.Хайдушки камък 5 часа като се движа по граничните пирамиди през повечето време. На в.Хайдушки камък хапнах, него съм го качвал през в.Три уши като тогава използвахме за изходен пункт бившият пионерски лагер над село Стакевци под който се намира и водопада Белата вода. От в.Хайдушки камък до в.Орлова чука е трудно проходимо минава се за 1 час.Слънцето печеше яко температурата 38 градуса бях се за пасирал с 6 литра вода и 1 литър кола.Вода не намерих никъде по пътя .В 20чеса спрях да бивакувам на половин час от в. Ждребча от 6 литра вода и колата ми остана около 200 мили литра вода . 22.07.2007 се събудих и веднага се започна с SMS и обаждания на тема Ч Р Д.Минах през в. Ждребча и продължих по граничните пирамиди след около половин час от сръбска страна почти на билото забелязах гранична застава нямаше признаци на живот, идеална е за хижа.
С лед около 1 час попаднах на хубав черен път който завиваше на дясно демек към БГ
Да ама не след половин час GPS показваше че съм на 900 м.в сръбско веднага режим ГОТО и глиганската към БГ.Бях предупреден от колега за събора на село Селаш които се провежда на смия Селашки проход или както други наричат Белоградчишки проход
На GPS има вкарана българската застава по нея се ориентирах да не попадна на граничен пост.Вече на асфалта хванах стоп до панаира.А на панаира много бира веднага изчезнаха две естествено Алмус придружени от кебапчета и салати.От Сръбска страна също сергии и скари този път минах границата легално.Но най голям късмет извадих с превоза за Лом, автобус с ломски пенсионери дошли и те на панаир.



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?! [re: lCCl]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано14.01.08 15:17



Здрасти, Ици,

Много хубаво приключение! Случайно да обърна внимание на Реплянска църква каква височина показва ГПС-а?



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: apollo75]  
АвторlVO (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:22



Района ми е познат.Проблем са разрешителните за пребиваване в 300м
ивица до границата.Имам 1лятно и 2зимни изкачвания на Миджур-от към
Сръбско е по-лесно(Бабин зуб). Организирам на 5-6.04.08г. преход в района
на Чипровци - вр.Мартинова чука (Миджур или Трите чуки). Условие - зимна
екипировка, прелагам превоз до края на гористата зона.
За подробности и контакти на inko_idc@yahoo.com



Тема Re: Обов връх - връх Копрен... за два дни ?!нови [re: lCCl]  
Автор apollo75 (новак)
Публикувано14.01.08 23:31



ICCI страхотен преход си си направил



Моят рожден ден пък е средата на август и аз съм мислил да направя нещо подобно... задължително сам... а след това вечерта ще си пийна с приятели и те така

Ходил съм до водопада "бела вода" до с. Стакевци... хубаво и малко известно място... че до него се стига и директно с автомобил!!! Тъкмо ще знам за по-натам ако реша да направя преход до граничното било на север от вр. Обов към кой да се обърна




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.