Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какъв спален чувал?нови  
Автор artexa (новак)
Публикувано07.01.08 12:25



Моля ви помагайте.
Искам лек спален чувал под кило ако може и под 900 гр. Искам го за спане лятото или есента по Пирин и Рила.
За какъв температурен диапазон да гледам??

Брат ми има един на Салева комфорт от 0 до 7, екстрем -10 и най-високи 24 .
900 и нещо грама. Това 0 до 7 как ви се струва за планинита лятото, няма ли да е топъл?
Имаше един High Peak ekstrem -6 комфорт около 10
Знам един на Салева 600 гр., невероятно лек, но не пмня за какви градуси е

Други предложения?



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: artexa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 12:44



Виж в архива. Темата е обсъждана многократно, включително и наскоро преди около месец-два.



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: Hиkи]  
Автор artexa (новак)
Публикувано07.01.08 12:50



Ами гледах ама от по-скоро не намерих нищо кой знае какво. Затова ако на някой му се пише, пък и ако има личен опит с някой подобен чувал ще съм много благодарна. Имам Ferrino Nadir 540 и съм невероятно доволна от него вече 5 г., но искам наистина нещо по-леко, пък дори и на по-видока цена.



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: artexa]  
Автор dido3 (новак)
Публикувано07.01.08 15:00



CAMP ED 150 pro 420 грамов. Eкстремна -5. Спал съм с тоя чувал на температура около -2 да речем или малко по-ниска, с кофража разбира се, около 350 лева.

CAMP ED 500 pro 1000 грамов -24 екстремна, около 500 лева струва.

-----------------------------------------------



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: dido3]  
Автор artexa (новак)
Публикувано07.01.08 15:04



Благодаря, но тези са с пух, предпочитам нещо по-малко претенциозно от гледна точка на подръжка, иначе наистина са много добри. А и ще ми дойде малко топъл си мисля за трисезонен.
Много благодаря все пак :)

Какво ще кажете за този, има ли го някой, наистина ли тежи толкова или нр отговаря?





Редактирано от artexa на 07.01.08 15:11.



Тема Re: Какъв спален чувал? [re: artexa]  
Автор dido3 (новак)
Публикувано07.01.08 15:41



Не са толкова претенциозни за поддръжка като цяло. Просто не трябва да се мокрят, а това се постига сравнително лесно. Външната материя са я направили сравнително водонепропусклива, мушкаш го в една найлонова торба, спиш само на закрито.

-----------------------------------------------



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: dido3]  
Автор artexa (новак)
Публикувано07.01.08 15:48



Ами точно това със спането на закрито ме притеснява, защото аз съм заклет фен на спането на открито, винаги когато имам възможност разбира се :)



Тема Това чешко-китайско чудо няма яка!нови [re: artexa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 15:56



Не знам дали си обърнала внимание на този факт. Според мен при по-студено време няма да ти е много комфортно без яка.



Тема Re: Какъв спален чувал?нови [re: artexa]  
Автор dido3 (новак)
Публикувано07.01.08 15:59



Еми значи избора ти е полиестерни нишки. Доколкото знам отношението тегло/топло е най-добро при пуха - да ме поправи някой ако греша. Както виждаш при полестера е двойно по-тежко за същия температурен диапазон.

-----------------------------------------------



Тема Re: Това чешко-китайско чудо няма яка! [re: Hиkи]  
Автор artexa (новак)
Публикувано07.01.08 16:03



Прав си за яката, не бях се загледала.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.