Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема 8.12 на хотел - никога вече!нови  
Авторpiro (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 22:48



След 5 години празнуване на студентския празник по хижи и приятни спомени, реших че е време да пробвам нещо по-различно и тази година да се забия в цивилизацията. Все пак толкова много хора ми се хвалят че прекарват чудесно, така да се каже исках да видя от първо лице. Позаболя ме корема за 90-те лв. които дадох за 2 нощувки и празнична вечеря, но си казах 'хайде да видя дали наистина качеството си има цена'.
И така, в петък вечерта пристигам на уреченото място, а именно, Балювата къща, на 3 км. от Трявна. Това се води хотел *** и изглежда доста добре на пръв поглед. И на втори, отвътре също е добре. Настаняваме се в стаята, в която ми се струва леко хладно, но парното работеше и реших че ще се стопли скоро. Понеже животното в стомаха ми напомняше за себе си, реших да тествам механата и уменията на готвача по прякор 'Бацката/Batseto'. Ядох 'liver in peasant's fashion' (който познае как е на български получава една бира) и ми хареса. След вечеря се учудих, че в стаята не беше много топло, но тъй като не останах дълго там, не обърнах внимание. Ходихме до една от дискотеките в Трявна наречена 'Червения тайфун' - много оригинално целият интериор е в комунистически лозунги и образи на велики червени вождове. Имаше цитат на Кастро: 'Който не скача е капиталист'. Някой има ли представа дали наистина го е казал или е просто майтап?
След като се прибрахме отново усетих студения полъх в стаята, но тъй като бях загрял вътрешно, бързо се преселих при Морфей. На сутринта пробвах и закуската, която ни се полагаше - избрах си омлет със шунка. Омлета ставаше, но шунка не видях, може би имам проблем със зрението. Кафето още докато го бърках осъзнах че плътността му клони към 1г./куб. см. Този ден беше предвиден за разходки из Трявна. Градчето е хубаво, но какво да направя като не се впечатлявам от културни забележителности. Почти успях да заспя на една слънчева пейка, докато другите разглеждаха музея за азиатско и африканско изкуство. Започнах да се чудя, защо по дяволите не съм на някой връх в това хубаво време. Светъл лъч в настроението ми внесе, обяда - препоръчвам - Трявна, Под Лозата, Свински джолан - невероятно вкусно.
Прибрахме се в хорела и се отдадохме, на забавленията, които предлахаше - билярд с щека без връх и квадратна бяла топка, и тенис на маса, с кутийка от играчка на шоколадово яйце, тъй като топче не получихме. След като се счупи кутийката решихме да се отдадем на по интелектуални занимания, като карти и шах. В това време усетихме свежата прохлада, която цареше във фоайето. Да ходим в стая нямаше смисъл, защото положението не беше по-различно. Все пак отидох да си взема якето, защото не ми се разболяваше точно на празника. Пообсъдихме положението и след като се оказа че и в другите стаи е така, някой отиде да подсети персонала, да пуснат малко топло. Любезно отговорили 'разбира се' и наистина след малко някои от радиаторите се посъживили. Уви само за 15-ина минути както разбрах впоследствие. В 8 часа вечерта, прилично гладни и жадни за забавления се инсталирахме в ресторанта, където трябваше да има празнична програма. Определено ми направи впечатление, че има доста повече столове отколкото позволява ограниченото пространство. В крайна сметка се събрахме над 60 човека на площ, колкото столовата на средно голяма хижа. Сервитьорките (2 на брой) с мъка си пробиваха път, особено когато надуха чалгата и разни пияни екземпляри започнаха да се клатят между масите. По неприятен от музиката беше само димът в помещението, който се сгъстяваше с всеки изминал момент. На всеки 15 мин. трябваше да излизам да опреснявам съдържанието на кислород в дробовете си. Вече бях унищожил салатата, предястието и колосалното количество от 50мл. ракия което ни се полагаше и с нетърпение чаках основното ястие. Пристигна изненадата на вечерта, доайенът на българския поп-фолк, неповторимия Радо Шишарката. Тълпата изпадна в екстаз, след като той започна да изпълнява платинените мегахитове 'Тигре тигре' и 'Обичам шопската салата', както и не толкова известни парчета от репертоара си. Към 22:30, със сетни сили, успях да дочакам основното ястие, което набутах набързо, без дори да му усетя вкуса. Успях да си пробия път сред екзалтираните чалгари, който вече се прегръщаха и пееха заедно с видния гост. Не бях гледал телевизионната програма на тази дата от доста време насам. Оказа се че на огромната плазма във фоайето 'Предизвестена смърт 2' е учудващо завладяваща. По едно време се появи слух, че долу дават десерт. Спуснах се и вече напълно трезвен оцених целия ужас на ситуацията. Наистина се чудех, как може създания, които се водят като най-висшите животни на планетата да се държат по този начин. Чудех се дали да се смея или да плача. Десерт така и не дочаках и реших че е време да си лягам, защото вероятността да се смени музиката беше нулева. Преди лягане ми хрумна идеята да премеря каква е температурата в стаята. След 15 минути охлаждане на часовника ми с термометър, любопитно го погледнах. О, чудо цели 12 градуса. През нощта две полярни мечки се сбиха за едното ми родопско одеало, така и не разбрах коя победи.
На другата сутрин или по-скоро обяд решихме че е крайно време да отлетим на юг, към топлите страни, но това не беше много възможно защото един старичък черен Мерцедес ни блокираше колата. Оказа се че е собственост на господин Шишарката, който след 10-15 мин. се появи и се опита да го подкара. Да ама не. Наложи се няколко човека да побутнат за да може да запали. Смешно наистина - и на такива велики хора може да се случи.
Равносметката е: най-скъпия и най-тъпия студентски празник, който съм карал.



Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: piro]  
АвторNikLD (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 22:57



liver in peasant's fashion -> Черен дроб по селски





Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: piro]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 23:03



ех, туй прочуто българско национално гостоприемство... май вече се изроди и то в нещо мутренско... като цялата държава.



Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: NikLD]  
Авторpiro (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 23:12



имаш бирата





Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече! [re: piro]  
Автор kod (SetCom.bG)
Публикувано11.12.07 08:35



Проблемът както го описваш не е бил в хотела, а в избора ти...
Доколкото разбирам, основната маса е изкарала добре и е била доволна от програмата. Не мога да кажа, че ми допада идеята за опушена зала с пияни чалгари и някакъв мангал да ми надува ушите с най-безмислената и гнусна музика, но се съобразявам, когато попадна на такова място - просто се замислям, че който и да е от присъстващите ще се почуства по същия начин ако попадне в 2 в полунощ във Фенса или напр. в столовата на Иван Вазов, обграден от пияни, дрипави наркоманчета...
Ако беше попитал при заплащането какво включва кувертът ти и кой ще ти пее на уше, щеше да се ориентираш в предстоящото чалга "увеселение" и да прецениш, че то не допада на вкуса ти.
Мисля си, че с малко по-внимателен подбор можеше да изкараш празника и по приятен за теб начин, въпреки, че си бил в хотел

SetCom.bG


Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: kod]  
Авторpiro (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 09:26



Прав си. Проблема е в избора ми, единствения проблем на хотела беше че не пускаха парно. Не съм против хотелите, но при празнуването на масови събития на лесно достъпни места има голяма вероятност да се попадне на 'основната маса'. Независимо как си го планирал, защото от хората с които бях 80% не бяха чалгари. Това е. Вече ще си знам, че цивилизацията не е за мен и ще хващам гората при всеки удобен случай





Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: piro]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 09:58



Дааа...сгрешил си в избора, то е ясно.

Ама да ти кажа и нещо друго: човек, който е празнувал празника по хижи без чалга, никога няма да оцени празника в цивилизацията, колкото и удобно, приятно и без чалга да му го направят. А иначе подобна обстановка на описаната от теб доста често може да се завари и в планинска хижа до която има асфалтов или що-годе приличен черен път. Разликата е само, че няма гостуващи фолк певци и певици.

Не разбрах защо се оплакваш от цената. За 90 лв си си прекарал направо луксозно.

Хората дават по бон, бон и половина за нещо такова в Банско и единственото, което получават в повече е по-силно парно отопление в стаята... е и някоя и друга спа процедура, ама на тебе това трябва ли ти?



Тема Re: 8.12 на хотел - никога вече!нови [re: piro]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано11.12.07 10:17



Инвестирай в зимни обувки и то преди Нова година






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.