Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лирично отклонениенови  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано23.11.01 11:50



На работа съм. Седя си на бюрото пред компютъра и разсеяно хвърлям по някой поглед през прозореца. Питате се защо? Ами на вас да ви се оцъкли по цял ден през прозореца цялото старопланинско било, какво ще правите? Та поглеждам си навънка и псувам наум по адрес на щаба на военното училище, защото ми скрива най-хубавата гледка - половината от масива на Триглав. А той вече е в бяло. Е, не плътна, хубава бяла снежна покривка, а рехава, като че ли е хвърлена бяла мрежа отгоре му. Но това не го прави по-малко привлекателен. По-вдясно проблясва и Ботев - той вече е плътно бял. Само дето точно пред него са най-високите клони на две брези, та малко ми е премрежен. Ако искам да го видя както трябва, трябва да се покача на покрива. Точно сега обаче не ми се иска. Студено е и духа, макар и да е слънчево и абсолютно ясно. Та така като ме слушате, вие как бихте понесли затвора на работното си място, а?!????????

Между другото, когато си направя труда да се преместя до прозореца, ми се открива гледка от Грамадлива на изток до Амбарица на запад. Понякога заставам на прозореца и гледам, гледам, че чак се забравям. И понякога шефът ме излавя заплеснат, добре че не знае по колко време стоя там. По Амбарица между другото също има сняг. И по Купена, само че не си личи много, защото е скалист. Чернее, мръсникът.

А от покрива се вижда всичко от Чумерна до Амбарица. Но това е друга тема.

Мисля си сега, че не съм се похвалил още. Не че е кой знае какво за хвалене, но нали тук всеки си описва похожденията. Тази събота и неделя си направихме една разходка от Кръстец до Грамадлива. Време разкошно - ясно, слънчево, ветровито и студено. Отидохме в събота, наспахме се до обед в неделя, към един метнахме раниците на гръб и се прибрахме. Е, не можахме да гласуваме, но това да му е кусура. Направих и обратната връзка (имаше подходящи атмосферни условия) - видях от вр.Грамадлива работното си място. Доста приблизително, наистина, но все пак горе долу се вижда. А градът се вижда съвсем ясно. Този късмет съм имал веднъж и от Млечния чал - времето беше ясно като днес и както сега виждам билото, така и тогава виждах Търново. Рядък късмет.

Май много се отплеснах. Тази седмица ми беше претоварена и изнервяща, та трябваше да си избия някъде напрежението. Мисля, че се получи. Остава да не ми се сърдите. Поздрави от мен!


Ясен



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 12:26



Ти да не работиш във Военното училище? Щото съм бил в общежитето му три дена и си спомням че от прозореца имаше хучава гледка към Стара планина



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Typиcт]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано23.11.01 13:06



До него, на същата височина на погледа.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано23.11.01 13:38



пък аз от ук само Царив връх виждам он нас, а от даскалото се вижда връх Пирин. А да и като се качиш на Бор има изглед към македония.Скучна работа.

Човек дори и добре да живее..


Тема Щастливцинови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 13:57



Аз виждам само колегите, това което е на монитора и един калкан отсреща

Е, ако излеза на тераската на етажа се открива красива гледка към Стара планина - от вр. Козница над манастира Седемте престола, през Мургаш, та чак до вр. Звездец.

Редактирано от Typиcт на 23.11.01 14:01.



Тема За Galminatorнови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 15:09



Май осъзнах един съществен мой пропуск - не бях сложил връзка към сайта на МТК. Е, вече линкът е сложен, но тъй като не мога да правя Paste тук по технически причини, връзката е в главата "Връзки с туристически и други..." на сайта.

С туристически поздрав




Тема Re: За Galminatorнови [re: Typиcт]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано24.11.01 16:52



Къде не си сложил линк към МТК? Щото нещо ми се губи кога, къде и защо....

Човек дори и добре да живее..


Тема Re: За Galminatorнови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано26.11.01 09:00



Просто досега не бях сложил линк към твоя сайт, а сега сложих



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Luna (объркана)
Публикувано26.11.01 22:19



Ясене, и аз съм щастливка като теб. Само че гледам Балкана от юг. И от дома ми , и от работата , и двете на осмия етаж имам чудесни гледки . При ясни дни като днес следобяд - Стара планина се вижда от вр.Юмрука до Бузлуджа /тук там тепетата скриват по малко/, Следна гора пред Балкана , а на юг Родопите - от Асеновград до Белмекен на Рила. Часовете висене пред компютъра се компенсират дори без да ставам с погледи към върховете и се отнасям в планове за марширути или хубави спомени.
Само преди дванадесетина дена бяхме по вашия край. За три дни с кола направихме обиколка от Троян до Велико Търново и Габрово. Целта бяха манастирите. Посетихме известните манастири, но особено впечатление ми направи един манастир - Патриаршиски манастир "Св.Троица" - на север от Велико Търново над пътя за Русе . Разходих се по Царевец и залите на музея. Това пътуване се планира почти три години, но момента беше чудесен - първите студени и ясни дни от зимата. Първи сняг на Беклемето, златните гори на Стара планина. Великолепна гледка от Априлци към Русалийския проход и много други красиви неща. Има много хляб за ходене по северна България - в планове са залегнали Шуменското плато, района около гр.Бяла, скалния манастир в с.Иваново и ... Кога ли ще има време за всичко?

Границата е небето


Тема !!!нови [re: Luna]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано27.11.01 08:44



"Кога ли ще има време за всичко?"??????

Никога, бих казал.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.