Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Трънското ждрелонови [re: ell]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано23.10.07 21:15



За да си напълните душата, посетете Ждрелото през май! Тогава и люляците са изпълнили въздуха с аромата си, и тревата е толкова зелена! Като казвате другото ждрело, не сте разбрали правилно - това не е ждрело, а е известно сред местните хора като "Зелени вир". Пътеката започва непосредствено до цеха за минерална вода "Thorn spring". Там няма начин някой да не ви я покаже, но има и табела. В краен случай ако тръгнете покрай реката, срещу течението, скоро ще срещнете пътеката и тръгвате по нея.
Ето това е Зелени вир



Редактирано от мaйcтopцy на 23.10.07 21:16.



Тема Re: Трънското ждрелонови [re: мaйcтopцy]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.10.07 10:54



Преди време аз посетих и двете ждрела. Наистина са прекрасни. Но искам да предупредя за ждрелото при с. Банкя. Края на пъртеката е доста необозначен и има опсаност човек да тръгне в опасна посока и нещата за давършат много лошо. Все пак има пътека, която слиза до реката и я прекосява, но не се опивайте да я търсите сами.

Приятна разходка.





Тема Re: Трънското ждрелонови [re: Trendi]  
АвторOпaлa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 16:53



Здравейте,
в картите, които имам, не е ясно къде е второто ждрело. Близо до Банкя на река Ерма - така ли?
А нямаше ли някакви истории за трънските зетьове?



Тема Re: Трънското ждрелонови [re: Oпaлa]  
Автор Trendi ()
Публикувано01.11.07 18:23



От центъра на с. Банкя се тръгва в източна посока. Аз доста трудно намерих пътеката, но зная, че има добре очертана и маркирана. Най-напреде около 100 метра на север и сетне остро завих на изток. Би трябвало да се оправиш с питане много лесно. Около половин час се върви през гората, преминава се реката и започва атрактивната част.

Идеята за трънските зетьове е интересна, но за съжаление не познавам нравите на хората от този край.





Тема Re: Трънското ждрелонови [re: Trendi]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано02.11.07 16:36



.би - учи, .би - учи, еми дойде ми много, а па и на години съм! На р.Ерма има две по-важни ждрела - едното в Б-я, т.нар. Трънско и другото в Сърбия, т.нар. Погановско, защото е близо до Поганово, Димитровградско. До с. Банкя, на р. Ябланица, няма кой знае какво ждрело. Тази река е известна с т.нар. Зелени вир. До него се отива по еко-пътеката. При цеха за бутилиране на вода, в началото на селото, се тръгва не на изток, а по-скоро на югозапад, там винаги можете да попитате някого от цеха, има винаги пазач!



Редактирано от мaйcтopцy на 02.11.07 16:38.



Тема Re: Трънското ждрелонови [re: мaйcтopцy]  
Автор Trendi ()
Публикувано02.11.07 16:50



Не разбрах какво искаш да кажеш с "...би-учи...". Аз също съм на годинки и някои неща трудно схващам. Няма да споря за ждрелата, защото не съм от този край. Аз съм ходил на това с тунелите и на другото, на което даваш снимки в сегашния си пост. И двете са прекрасни. Ако можеш дай снимка на къщата, през която минава границата в с. Банкя. Аз не можах да я снимам тогава, но предполагам, че ще е интересно за другите.





Тема Re: Трънското ждрелонови [re: Trendi]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано03.11.07 08:54



Пред "би" има само една точка! Някъде имах снимка на тази къща с граничния стълб, ще я намеря и ще я пратя!





Тема Трън-Банкянови [re: мaйcтopцy]  
Авторoпaлa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 20:46



Страхотни сте!Да пукна, ако съм се надявала, че някой ще отговори:). Днес бях в Банкя. Задръстването на Владая едва не ме накара да се върна.
Лесно стигнах до Ябланското ждрело, само след първото мостче се чудех наляво ли беше или надясно. Е, наляво е, както ми посочи интуицията всъщност. Не че разчитам кой знае колко на нея. Докато не видях карта на екопътеката нямах никаква представа в коя посока се движа. По-интересно е къде обаче видях картата. В ръцете на един турист върху страхотна диплянка на екопътеката. Дал му я приятел - от службите в София, които движат БАСЕТ. Не знам как се сдържах да не му я грабна от ръцете и да си плюя на петите. Месеци наред се питах от къде аджиба да я изкопая тази карта...
Къщата в Банкя вече не е разделена.
Тъжно ми стана заради боклуците, но иначе ждрелото не е за изпускане.
Вярвате или не, утре пак съм там.
Урааа



Тема Re: Трън-Банкянови [re: oпaлa]  
Авторcerosina (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 00:24



Hm,
внимавай, що има предание, че който е ходил до Зелени Вир , не се жени/омъжва.
Хубаво е , там :)



Тема Re: Трън-Банкянови [re: cerosina]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано04.11.07 20:26



Не е вярно!!!!!! Аз и жена ми бяхме там заедно преди още да се виждаше на хоризонта нещо като женитба. Па още се търпиме, слава богу, да сме живи и здрави!?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.