Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защита от диви животни  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано05.09.07 10:56



Здравейте



Аз и няколко мои приятели планираме да си направим една малка екскурзийка сред природата, но дамите в групата много се страхуват от диви животни. Дали някой може да ми каже някакъв безвреден метод, който успешно да ни защити от такива? Знам например, че огънят помага, но когато изгасне какво правим?

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: Защита от диви животнинови [re: Gnomeo]  
АвторBaльo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 11:07



В Плана ни е излизала на среща дива свиня и водача, каза, че е много важно да се изплаши първо тя, а не ние... в повечето случаи така ставало :)

Това което може да направите е да разпитате - дали там където ще палаткувате, се срещат някакви по-страшни животни... лично аз си мисля, че няма от какво да се плашите

Приятно изкарване и не се плашете.



Тема Re: Защита от диви животнинови [re: Gnomeo]  
Автор Плaнинap ()
Публикувано05.09.07 23:01



Най-дивите и агресивни животни, които съм срещал в Българските планини, ще ги познаете по това, че като цяло ходят на два крака. За да се придвижват на четири, ползват кръгли гумени обувки, сложени на нещо, което вдига доста шум и пуши.

Също така, около тези животни често се навъртат едни четирикраки, викат им кучета. Правят го, защото двукраките ги хранят. Те също могат да създадат проблеми.

Поради това, силно препоръчвам да се избягват райони, които горните видове обитават.

За останалите видове, наблюденията ми са, че природата ги е надарила с уважение към другите видове и поради тази причина, не обичат да се натрапват.

Така, че няма от какво да с плашите.

А ако говорим за защита, то от нея имат нужда само постоянните обитатели на гората.

Ако проблемът ви е, че дамите се страхуват, повярвай ми, няма какво да направите. То и за мъжете важи същото.



Тема Re: Защита от диви животнинови [re: Gnomeo]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано06.09.07 08:58



Просто няма какво да се добави към мнението на Планинар, 100% точно и изчерпателно. Ако дамите толкова се страхуват, единственото средство е да си останат вкъщи. Нашият народ тъкмо това препоръчва във всеизвестната пословица: "Който се бои от мечки, не ходи в гората".

Не се нуждаете от защита от животните (с изключенията, посочени от Планинар), а от защита от страха си. Това донякъде може да се постигне, ако осъзнаете, че всъщност ви е страх не от животните, а от неизвестността на непознатата обстановка. Което е напълно естествено. Ако постепенно превърнете тази обстановка от непозната в позната (т.е., направите повече такива екскурзии), ще осъзнаете безпочвеността на този страх и той сам ще изчезне. Друго нищо не може да се направи.



Тема Re: Защита от диви животнинови [re: Gnomeo]  
Авторmr.jungle (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 17:36



Ще споделя съвета за защита от мечки, който ми даде един стар и опитен планинар:
1. Всеки от групата трябва да си носи нож за гащи;
2. При нужда се бяга винаги към място където има вода.



Тема Re: Защита от диви животнинови [re: Gnomeo]  
Авторвълчo (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 18:28



Млад и стар ловджии вървели през гората.Младият попитал-Ако срещна мечка и ми засече пушката какво да правя?Старият му одговорил-Мажеш се с лайна-Ами ако няма такива наблизо -ЩЕ ИМА,ЩЕ ИМА





Тема Re: Защита от диви животни [re: Orнeдишaщ]  
АвторPEAЛHOTO (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 21:45



Виждам, мъдри сме, спокойни, в баланс с природата, смели също така...
И все пак някои животни си остават непредвидими, нали? И опасност все пак съществува. Едва ли с общи, па макар и мъдри приказки е редно да претупваме въпроса... Просто едно е да философстваш, а друго да даваш стойностни практически съвети.



Тема Re: Защита от диви животни [re: PEAЛHOTO]  
Авторcerosina (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 22:12



Предните постове,мисля, не бяха израз на мъдрост и подигравка , просто, така ги превеждам аз през своя светоглед, останали са толкова диви животни, че шанса за това да ще ви нанесат фатални поражения, е равен на шанса да участвате в ПТП по цариградско от орлов до плиска.
Проблем може да са дивите прасета и мечките. За първото имате мнение, за второто - чувал съм че мечката е агресивна когато е изненадана от присъствието на човека, демек колкото повече викове и крясъци , по пътя и на палатката - по добре.
Приятен път.



Тема Re: Защита от диви животни [re: Baльo]  
Автор/ (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 22:31



Между редовете и темата : Таз година на хижа Синаница имаше 1 група от Бургас и водача им (майстор на късия разказ) разказваше на младежите в групата как да се предпазят от мечки, та "...когато видите мечка се мажете обилно с лайна..... а младите пита и от къде л... ? а той не се притеснявайте когато има мецана има и много л...... ; после продължава той: тичате по най-бързия начин с най-голяма скорост към близкия водоизточни, а те: и защооо ? , Как защо бе много мирише бе от тез л.... " това от водача.





Тема Re: Защита от диви животни [re: Gnomeo]  
АвторGMT (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 07:30



Лятото на 2006 в Родопите се беше появила мечка-стръвница.
По телевизията питаха една 80-годишна баба, която носеше на гръб наръч съчки по-голям от нея - "Бабе, не те ли е страх от мечката, та ходиш сама в гората?"
А бабата: "Мечката? Тя, мечката, и тя човек, и тя бяга."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.