Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Непълнолетен за екскурзия навъннови  
АвторУчaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 18:51



Здравейте, от туристическата агенция ми съобщиха, че за пътуване навън без родител ми е необходима нотариално заверена декларация, че съм упълномощен да напусна страната без тях. Може ли да ми дадете примерен шаблон, подобна декларация, защото нямам идея какво трябва да съдържа?





Тема Отиди при нотариуснови [re: Учaщ]  
Автор lgnis (новак)
Публикувано31.08.07 13:02



Здрасти,
така е прави са трябва ти такава декларация и от двамата родители, най-добре отиди с тях при нотариус и той ще ви я изработи, става за 15 минути.



Тема Re: Отиди при нотариус [re: lgnis]  
Авторmal4o (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 20:00



и си носи акта за раждане ;)



Тема Re: Отиди при нотариуснови [re: mal4o]  
АвторУчaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 11:10



Благодаря за съветите! Няма да мога да ги събера двамата едновременно - предполагам може да се подпише първо от единия, а след това другият да отиде и да му я заверят? А и се притеснявам дали нотариусът ще знае какво точно да съдържа декларацията, това май не му е съвсем в длъжностната характеристика...





Тема Re: Отиди при нотариуснови [re: Учaщ]  
Автор milenas (непознат)
Публикувано10.09.07 15:40



Всеки нотариус знае каква трябва да бъде декларацията. Постоянно ходят непълнолетни на екскурзии само с единия родител или сами.



Тема Re: Отиди при нотариуснови [re: Учaщ]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано12.09.07 17:35



За да не ходите няколко пъти, първо питайте по телефона в нотариалната кантора дали ще се навият само единият да се яви, или всеки от тях да отиде /дори по различно време/, или ще държат да са заедно.
Два пъти съм взимала племенника си в чужбина с мен и двата пъти родителите му ходиха заедно да се подпишат пред нотариуса на декларацията, в която, освен всичко друго, се посочва и лицето /всички данни/, което ще е отговорно за непълнолетния при това пътуване.
Ако си я изготвите предварително, ще платите само заверката на нотариуса, иначе заплащате и изработката на документа.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.