Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помощ за маркировките на Витоша?нови  
АвторTaня_Диpekция (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 17:49



Здравейте,

Вероятно знаете, че Витоша е обявена за природен парк, т.е. защитена територия, в която едновременно да се насърчават отдиха на хората сред природата (безопасен и сигурен) и опазването и съхраняванеро на самата природа. Дирекцията на Парка извършва различни дейности за осъществяване на тези две цели. За съжаление обаче, финасирането, което държавата предоставя на дирекцията е ограничено.
Маркировката (зимна и лятна) е важен елемент от туристическата инфраструктура в парка. Ние искаме да я обновим, за да е качествена и надеждна, но за това имаме нужда от помощ.

Има ли сред Вас хора, които имат желание и възможност да прекарат време сред природата във вършене на нещо общополезно (думата не е модерна, но би било добре, ако беше) - полагане на маркировъчни знаци с боя и шаблони или пък боядисване на метални колове по билните части?

Предлагаме добро настроение, хубаво време, разговори за природа, нейното опазване и за нещата, които можем да променим и направим заедно, ако ни пука..

Ще помисля и за поощрителни награди..

Какво ще кажете?
Моля, пишете на адрес:

tourism_parkvitosha@abv.bg

Поздрави,
Таня



Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор dareal (непознат )
Публикувано08.08.07 18:18



за кога се замисля това мероприятие?



Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: dareal]  
АвторTaня Bитoшa пapk (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 20:04



можем да се уговорим така, че да е удобно на хората, които проявят желание на участват и да го планираме ден за ден. Например ти кога би могъл?



Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор krokoem ()
Публикувано08.08.07 20:29



Здравейте Таня,

Една добра идея, за която сигурно ще се намерят доброволци. Аз лично мога да участвам.
Бихте ли разяснили по-детайлно как би протекъл един такъв "маркировъчен" ден.

Благодаря

Краят на една работа е по-добър от началото й. (Екл. 7:8)


Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: krokoem]  
АвторTaня Bитoшa пapk (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 21:06



Хей, благодаря Ви за бързите реакции, не очаквах! Предлагам следното. Моля всеки, който би участвал, да прати един кратък iмейл, ще направя една mailing list-a i ste Wi izpratja podrobnosti.

tourism_parkvitosha@abv.bg

Mn se radvam na otklicite.



Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 21:47



Много неблагодарна работа е да се организира каквото и да било. Никога не може да се угоди на всички.
Тук има много хора, които биха могли да помогнат, доброто настроение си го носим със себе си, награди не ни трябват.
Но сигурно се сещаш, че не стоим на едно място да чакаме дали някой няма да ни покани някъде.
Мисля, че е по-добре да кажеш кога къде ще се маркира и къде е сборния пункт, пък който е свободен тогава ще дойде.
Понеже отскоро си имаме модератор, може би не е зле да закове темата с обявите кога къде се маркира най-отгоре, докато трае маркирането.



Тема Предложение!нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор dareal (непознат )
Публикувано08.08.07 22:48



Мисля че е добре дори и да се упоменат и амршрутите които ще се маркират, не подробно, а само уточняващо. И всяка група да си избере някой и така.


Лично аз никога досега не съм правил подобно нещо, но много много пъти ми се е налагало да разчитам на маркировка за да стигна до някой връг и знам колко е лошо да няма такава. а и други причини имам за участие. забавление и така н.тн.



Тема Re: Предложение!нови [re: dareal]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано08.08.07 23:28



Разбира се, че ще помогнем. Предполагам на всеки от нас се е случвало да се движи по маркирана пътека с недобра/стара маркировка. Повечето от пишещите редовно тук сигурно се оправят по интуиция, ако пътеката се загуби, но предполагам това би подействало доста обезсърчаващо на някой начинаещ.

Спомням си, как (преди две години?) срещнах един човек с кутия червена боя и четка малко преди Ярловски купен. Ако не ме чакаше доста път щях да остана и да му помогна.

Между другото няма да е зле да обсъдим къде има нужда от обновяване на маркировката. Мисля, че в северната част на планината не е необходима лентова маркировка, достатъчно е да се сложат табели на ключовите места и пътеките да се поддържат проходими. Металните колове на доста места имат нужда от изправяне/подмяна и няма да минат само с боядисване.

Засега толкова от мен, ако съм свободен ще помогна.



Тема Съгласен съм [re: Jefff]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 00:49



че по големите туристически трасета в северната част на планината лентовата маркировка не е приоритет, първоначално е достатъчно поставяне на табели на ключовите места. В момента на някои разклонения липсва ясно означаване, а на добре очертани алеи и пътеки, от които няма логика да се излезе настрани, има ненужно гъсто поставени знаци. Изключение са зашумените, обрасли и губещи се в тревите пътечки. Важно е обаче табелите да са изработени от здрави и трайни материали, старите метални например са такива. Може би е време да се помисли и за паралелни надписи с по-малък шрифт на латиница заради увеличаването на броя на чужденците в планината? Зимната стълбова маркировка, както с основание отбелязва Jefff, има нужда от ремонт и подновяване, не само от боядисване. Дублирането й с лятна, особено когато има номерация, едва ли е практически необходимо. Полезно ще е да се потърсят и все още напълно немаркирани пътеки. Вече се е споменавало в клуба, че все повече хора минават по маршрута Ярловски купен - Белчева скала - заслон "Синята стрела" - Железница, по който липсва означаване.
За интересуващите се от правилата за поставяне на туристическа маркировка: "

" на сайта на БТС.



Тема Одобрявам.нови [re: Taня_Диpekция]  
Авторcпaмъp (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 08:06



И ше участвам. Очаквам подробности.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.