Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Много добренови [re: cпaмъp]  
АвторTaня пapk Bитoшa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 17:24



Здравейте,

много се радвам на подкрепата. В момента тук обсъждаме откъде е най-добре да започнем и скоро ще пиша конкретно.
Имам един въпрос... Има ли някой, който може и има желание да помага през седмицата? Или всички предпочитат събота и неделя?

Поздрави!



Тема Принципите на маркирането на Витошанови [re: cпaмъp]  
АвторTaня пapk Bитoшa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 17:52



Някой беше писал, че е добре да се обсъди какво има смисъл да се маркира.

Ще ви напиша какво е нашата стратегия, която е избрана след обсъждане с БТС (а вие ще кажете как я намирате):


В планината да се маркират с лентова маркировка само главните пътеки. И по конкретно:
Владая-Златни Мостове-Черни връх-Железница - син цвят и по билните части стълбова

Княжево-Златни Мостове-Момина скала-долно плато-Алеко-Симеоново - жълта и по билните части стълбова


Бояна- Момина скала-Златни Мостове-Острица-Селимица-чуйпетлово-Ярлово - зелена

Драгалевци - Алеко - Черни връх - Купена - Букапреславки проход - червена, това е Е4, международния

Бистрица (Янчовска) - Алеко - Бистрица (Бистишка р.) - зелена

Ярема - Ярлово - синя

Купена- Ярлово през Голям и Малък ветрен - жълта

с. Боснек - заслон Меча чешма ( на маршрута Селимица - чуйпетлово)- червена

Кладница - черни връх - червена

Мисля, че това наистина са най-главните маршрути на Витоша и не бива да се маркират повече, защото целта на природния парк е и да опазва природата, тоест по-добре е голямата маса туристи да се ограничават на главни пътеки.

Другата причина е, че на Витоша има прекалено мн пътеки и ще се получи каша ако се маркират повече.

Прав беше, този от вас който каза, че е най-добре да се оправят насочващите табели. Аз съм започнала и с този въпрос и имам вече мостри за нови.

Проблемът е, че не са евтини, тоест за подмяната на всички по планината ще ни трябват няколко туристически бюджета. А и са хубави, дано не се крадат!

В южните и западни части на планината за маркировката се грижат доброволно двама от местните жители, природолюбители много симпатични хора. Макар, че знаците им не са мн по стандарта, те все пак се виждат. По лентовите маркировки трябва да се оправят тези, които някога са маркирани с малки пластмаски, сега вече счупени, паднали, откраднати...

За зимната маркировка сме предвидили пребоядисване и замяна на счупени и укрепване на паднали колове...

И там най-вече ще ни трябва помощ...

Пишете, какво мислите, до скоро с подробности за конкретна акция...

Поздрави,
Таня



Тема С удоволствие, но при едно условие...нови [re: Taня пapk Bитoшa]  
Автор Плaнинapчo (плащерняк)
Публикувано09.08.07 17:54



Напълно съм съгласен с мненията на Синева и Jeff.

Искам да Ви помоля този път ако ще маркирате да се направи нещо наистина качествено. Казвам го, защото си спомням един човек който през 2001 година обясняваше как в Германия табелите били дървени и по Витоша затова се слагали такива, а после всички видяхме какво стана. После дойде ред на вехтите пласмасови табелчици по "изключително тежкия" за ориентиране маршрут от Владая до Златните мостове

.

Ако става дума за подобно отчитане на дейност мен лично не ме търсете.

Ако ще се прави нещо сериозно и качествено, сложено където наистина му е мястото - през седмицата ще отделя време стига да съм в София. И даже ще намеря цяла дружина планински водачи за помощ.

Ето координатите ми за връзка - Момчил 0878 79 77 88

Успех!

Редактирано от Плaнинapчo на 09.08.07 17:59.



Тема Re:нови [re: Плaнинapчo]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 18:01



За качеството съгласна! Лентовата ще маркираме с шаблони ( боята ще се нанася със шаблони) и по стандартите на БТС. Няма да маркираме нови, а ще опаряме старите. Искам да стане чисто и прилично.

Не съм тук да отчитам мероприятия, за това не си струва да "съм към бюджета". А не обичам да си губя времето.



Тема Re:нови [re: Taня]  
Авторvixren (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 18:36



През седмицата с удоволствие.Ще чакам да го обявите в клуба няколко дни преди деня на излизането.
През седмицата ще е по- спокойно и смятам че ще се получи.
Поздравления за идеята. Оставете и телефон за по бърза връзка.





Тема Става и през седмицатанови [re: Taня пapk Bитoшa]  
Автор krokoem ()
Публикувано09.08.07 19:40



Дори за някой може да е по-добре.

Краят на една работа е по-добър от началото й. (Екл. 7:8)


Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор Zlatna (търсеща)
Публикувано13.08.07 13:28



Искам и аз да се включа! Даже май през седмицата ще ми е по-добре.
zlatito@gmail.com
icq 136808901
До скоро!
Златна



"Всички сте жаби и аз просто не мога да проговоря езика ви сам!"

Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор Typиcт ()
Публикувано13.08.07 14:05



Здравейте,

Хубава инициатива, защото напоследък ръководството на Природния парк Витоша е занемарило цялостната поддръжка на поверения му парк - маркировъчните табели са в отчаяно състояние, мостчетата са изпочупени, по пътеките има паднали дървета, някои пътеки са почти непроходими.

Относно маркировката - моето мнение, е че е излишно и неправилно маркирането на алеи (пътеки) в гористите части на планината. Традициите открай време са за маркиране на тези маршрути с указателни табелки, и то само на възловите места. Най-старите табелки за мен са най-хубави - на една голяма табелка се изписват всички обекти по трасето отгоре-надолу според своята отдалеченост.

И накрая, бих искал да попитам за вашето име и длъжност, при положение, че се представяте от името на дирекцията на природен парк "Витоша"



Поздрав,
Турист



Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Typиcт]  
Автор krokoem ()
Публикувано13.08.07 14:49



Здравейте,

Може би това е Таня Георгиева - главен специалист по туризма според

сайта на Дирекцията на природен парк Витоша. Има и снимка.
Е, съществува и някаква вероятност да не е тя.

Според мен най-легитимно (за тези които се съмняват) би било ако идеята за маркировките на Витоша бъде представена и на официалният сайт на Дирекцията на парка.

Краят на една работа е по-добър от началото й. (Екл. 7:8)

Тема Re: помощ за маркировките на Витоша?нови [re: Taня_Диpekция]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано13.08.07 22:59



Здравейте
Желаещи има, но практиката показва, че не може да се угоди на всички.

Най-добре е да обявите дати и сборни пунктове. Какво е необходимо да се носи от желаещите.
Ако ви е страх, че няма да се съберат достатъчно хора можете да обявите записване на доброволците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.