Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Тема Палатка на Чудните мостове и яз. Голям Беглик или.нови  
Автор Лeoнapтиc (Знам ви аз вас)
Публикувано05.07.07 21:39



В събота сутринта тръгвам за Родопите. За първи път на палатка. Смятаме първата вечер, а ако е добре и още няколко вечери да изкараме в района на Чудните мостове, звъних до едноименната хижа, казаха, че наоколо разпъвали палатки. Някой знае ли подробности. Не съм рибар, пътувам с жена ми и дъщеря ни на 4.5 години. Чета, че яз. Доспат е повече за рибарски компании, какви мнения имате за Голям Беглик и Широка поляна, някакви по-точни места и координати за разпъване на палатки, така че да не сме единствените, евент. около някакви течащи ручеи и чешмички. Благодаря за инфото, ако имате.



Тема Re: Палатка на Чудните мостове и яз. Голям Беглик или.нови [re: Лeoнapтиc]  
АвторKarmen (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 21:58



Бяхме миналата година на тези места.
На Широка поляна е невероятна красота. Има нещо като полуостров където много хора бяха разпънали палатки. Лошото е, че май повечето любители на природата са с ромски манталитет. Много е мръсно на всякъде. Ама много, ВЕРВАЙ МИ. Всичко друго е чудесно. Ние минахме през яз.Батак и от там на яз. Широка поляна.На пътя има кръчма и държателите на кръчмата дават квартири, но нелегално. Трябва да си доста настоятелен. Тъй като сега е началото на сезона въаможно е да я няма голямата мърсотия която ние заварихме в началото на август миналата година. След това обиколихме много места. Аз бях алчна и исках на веднаж да разгледам целите Родопи. В резултат на което съпруга ми нищо не успя да види защото по цял ден караше. Когато пристигнахме на чудните мостове 8годишния ми внук каза следното:
-Леле бабо, и ти си чакала цели 53 години за да видиш тая красота??? ...А аз само 8г. Беше страхотен подарък за душите ни. И все пак това е нещо което не подлежи на описание. Искренно ти желая да преживееш такова щастие каквото преживяхме ние миналата година. Ако имаш конкретни въпроси питай .



Тема Re: Палатка на Чудните мостове и яз. Голям Беглик или.нови [re: Karmen]  
Автор Лeoнapтиc (Знам ви аз вас)
Публикувано05.07.07 22:55



Леле, бабо... направо ми се включи на лична през кюто :-) Шегувам се, разбира се, много ми допадна реакцията на внука ти. Пълен съм с въпроси. Първо - това е първото ми самостоятелно излизане на палатка. Последното беше преди 27 години но с нашите, а сега аз нося отговорност за жена и дете. За вода ще разчитам на 3 10-литрови бутилки от минерална за миене и още една такава за пиене, примерно. Днес си купих туристически слънчев душ, една торба за 20 литра вода. Въпросът е да има откъде да я пълня. Взимам прожектор, газова бутилка с котлон и лампа, палатка, дюшеци, три спални чувала, одеала, посуда, барбекю даже, брадвичка, неразвалящи се хранителни стоки и подправки от първа необходимост и не знам забравям ли нещо. Вълнуват ме такива въпроси примерно - искаме да отидем на разходка, какво правим с палатката, има ли достатъчно хора наоколо, може ли да се остави, сигурно ти е смешно, но нямам опит в това отношение. Все по хотели съм се мъкнал в последните години, признавам, някои са били многозвездни :-) Аха, като не съм рибар, има ли къде да си купя поне риба? :-) Ако имаш кю - моето е 8250718. Мейлът ми е monitor@triada.bg На язовир Широка поляна от коя му страна бяхте? На Чудните мостове спахте ли на палатка? Къде още опъвахте палатката?



Тема Re: Палатка на Чудните мостове и яз. Голям Беглик или. [re: Лeoнapтиc]  
Авторичиkoнти (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 12:59



яз.Голям Беглик е удобно място за къмпиране.Миналата 2006 г. беше добра откъм условия .За периода 01 - 08 август ни валя три пъти , като двата бях с градушка.На сутринта - всичко беше ОК.Препоръчвам местността Чатъма , която се намира след като се мине по стената и се продължи 1-2 км по главния път за Доспат.Завива се надясно по макадам...1-3 км.Палатките са много , а полянките малко!Вода има на самия път - ако се ходи с кола , няма проблем.Рибата е малко, за разлика от преди десетина години.Дребен костур , червенопер , кефал.
Децата се пасат сами....язовира е плитък в близост до брега и няма проблем !Проблем са дървата за готвенето и скарата.Носете си не брадви , а триони....Просто няма как паднал бор от 20-25 м. с дебелина от 30 см. да бъде срязан с брадва.Паднали дървета-бол.Яко обаче са сурови /паднали при буря тази година/ носете си повече вътрешна гума от кола - за палене!Ако не можете да запалите огън и когато вали - няма да ядете.Най-близкия град е на 30 км. в едната посока.
Аз заминавам другата седмица с отбор юнаци!



Тема Re: Палатка на Чудните мостове и яз. Голям Бегликнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Hacлykи (стопаджийка)
Публикувано20.07.07 15:46



Споко! ще оживеете на палатка, дори и да забравите нещо...
Въпреки че не си рибар яз. Доспат не е за изхвърляне, понеже има удобни места за къмпиране сравнително по-близо до града.
Примерно аз бих препоръчала следното място: от гр. Доспат се слиза на стената на язовира и се минава на отсрещния бряг (всъщност не знам дали може с кола, ама би трябвало) Продължава се по пътя покрай брега докато стане полегат и се търси един характерен завой с чешма и малък полуостров На него обикновено има опънати палатки, но хората по правило са дружелюбни на такива места, а и не е тясно и за десет палатки
Още един съвет - 20 литровия душ е ужасно тежък като се напълни - измисли някаква система от ролки, за да го повдигаш
Хайде успех, да знаеш че на хлапето ще му бъде интересно






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.