Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема От Синаница до Тевно езеронови  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 16:01



Моля, споделете мнения и информация за маршрута от заслон Синаница до заслон Тевно езеро и от Тевно езеро до х.Вихрен! За колко време може да се измине? Има ли стремглави спускания, като например от Тевно езеро до Митрово езеро?
Идеята ми е данаправя едно кръгче: Вихрен - Синаница-Тевно езеро-х.Вихрен
От този маршрут съм минавала само участъка х.Вихрен-Бъндеришка порта и обратно.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Mimi]  
Авторtvy (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 16:51



От Синаница можеш да идеш до х. Каменица през бунгалцата на Малко спано поле. Оттам нагоре към Тевно езеро и по сле Тевно езеро - х. Вихрен през Типиците. Специално този маршрут е великолепен с гледките си при хубаво време. Това което не мога със сигурност да ти кажа са времето за което ще го вземеш. Аз съм взимал х. Каменица - х. Вихрен накуп за 8 часа, но бяхме само двама и стегнато се движихме. Х. каменица - Тевно 3 часа и после Тевно - х. Вихрен 5 часа. Така горе - долу беше времето. Синаница - Каменица го бяхме взели за няколко часа, но вече забравих колко. Разбира се можеш директно да направиш Синаница - Тевно езеро без да минаваш през х. Каменица.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Mimi]  
Автор BluePeak (fan)
Публикувано02.07.07 21:17



От Синаница до хижа Каменица са около 6 часа, ако не си давате зор да търчите.
от Каменица до Тевно са към 4 часа максимум, при съвсем спокойно ходене.
Можете да съкратите малко, като преди Каменица се отклоните към Поленските езера. Така ще спестите час-два.
От Тевно през Типиците е наистина страшно панорамно. Има само едно кратко стремглаво спускане - когато се напуска билото в посока Рибното езеро над хижа Вихрен, т.нар. Главнишка порта... Останалото е просто красота.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Mimi]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано02.07.07 21:32



Така. Да кажа и аз няколко думи.

1. Синаница е хижа, не заслон;

2. Най-бързо и леко от х. Синаница до з. Тевно ез. се стига през циркуса Чаира и разположените в него Чаирски езера (колегата по-горе ги е писал Поленски, както и да е). Няма смисъл да ходиш до х. Беговица (Каменица) и от там да драскаш нагоре през Беговишката порта (Кози превал или нещо такова го прекръстваха). Просто е по-дълго, а и като влезеш в циркуса Белемето (Езерник

) и тръгнеш да се качваш към Тевно е стръмно и неприятном, зависи от Гледната точка;

3. От Тевно до х. Вихрен е най-пряко през Типиците и слизане през Дългото Бъндеришко и Жабешкото езеро.

Времето е достатъчно, денят е дълъг, имаш време за запане.

Успех



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Speedy_]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 22:13



Да те попитам че отдавна не съм бил по този маршрут.След като минеш Спано поле и поляната на Конска река стигаш до един разклон с много указателни табели.В дясно е за Беговица, а в ляво имаше останали стълбове и ако не се лъжа бе път за Тевно.Не съм минал по него.Спахме на реката и понеже се развали времето решихме да слезем през Попина лъка до Сандански на плаж. Не съм много силен по всички тези порти макар да съм минал доста маршрути по Пирин.Това за което те питам е маршрута по точка 2 ли?Слизал съм от Тевно през Кози превал към Беговица.И извини ме за евентуални неточности





Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Mimi]  
Автормeдapka (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 22:40



От Синаница през Чаира за Тевно и от там /след малка почивка при Валя на Тевно/ по Типиците за Вихрен. Страшно е красиво, а и леко за вървене. Минава се през Малкото конче / нищо страшно /. В края има малко повече слизане към езерата.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: re4en]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано03.07.07 09:58



Да точно така. След Атмегданска река (или Конска дето си го гледал на картата, което не е точно, но е друга тема) е разклона за Чаира - стълбовете, които си гледал. За това става дума.

През Чаира се излиза на Превала (Чаирска превала), след което се хваща надясно през Портата (Мозговишката порта) и се влиза в Белемето. На портата се тръгва наляво за заслончето.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: мeдapka]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано03.07.07 10:02



Минава се през Малкото конче / нищо страшно /. В края има малко повече слизане към езерата.

Ама чакай малко. Не лепвай на всяко стеснение "Малкото конче". Много малки кончета станаха и хората се бъркат. Къде го прочете това?



Малко конче кръстиха стеснението между Джано и Ченгелчал. Стига толкова. И без това кашата е пълна с тия преименувания.



Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Speedy_]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 10:30



и то както почти е видно на тая снимка е много "стръмно и опасно"





Тема Re: От Синаница до Тевно езеронови [re: Mimi]  
Автор ve_san ()
Публикувано03.07.07 10:56



Моля те, остави мейл или кю, че искам да те питам нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.