Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Относно маршрути в Рила и Пириннови  
Авторkingski (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 16:59



Здравейте,

Планирам планински преход за 2008 година и бих искал да попитам какви са възможностите/изборите за около 10 - 13 дневен преход с изходен пункт от София -> Витоша, Рила, Пирин + ако има време продължение някъде другаде . Краен пункт София. При не наличие на хижи може да носим и с палатки.

Как стои въпроса с питейната вода?
Кой е най-подходящия период? Мислите ли че началото на Септември е късно?
От къде може да си закупия карти?
Как мога да прверя кои хижи са отворени?
Възможно ли е да се купува храна от хижите?

Проучих горе долу прехода от връх Ком до Емине в Стара планина от но някак ми се струва не много високо/вълнуващо/екстемно.... затова се опитвам да открия възможности за други маршрути в рамките на 12 дни.

Благодаря предварително.



Тема Re: Относно маршрути в Рила и Пириннови [re: kingski]  
АвторDa Luz (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 17:49



Изходен пункт София, краен пункт пак София - това честно казано малко ме обърква.

Моя съвет е Изходен пункт Боровец - краен Мелник.

Боровец-Мусала-х.Грънчар-х.Рибни езера-з.Кобилино бранище-Страшното езеро-вр. Голям купен-вр.Ловница-вр.Орловец-Елени връх-Рилски манастир-х.Македония-Предела-Даутов връх-Кончето-вр.Вихрен-Тевното езеро-Мелник



Тема Re: Относно маршрути в Рила и Пириннови [re: Da Luz]  
Авторkingski (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 18:16



Относно "Изходен пункт София, краен пункт пак София" идеята ми е че ще бъдем група и трябва да има план за придвижване до София.



Тема Re: Относно маршрути в Рила и Пирин [re: kingski]  
Авторdfs (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 18:42



Ами слизате в Мелник, от там до Сандански с автобус, после влак. Може пък и да има автобус направо от Мелник за София.



Тема Re: Относно маршрути в Рила и Пириннови [re: Da Luz]  
Авторturistka_ta (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 21:44



Да маршрута е добър за Рила, но Пирин малко последното ми се вижда доста дългоот порядъка на 11 часа ако не се лъжа. Обсъждаме нещо подобно за 10 дни през август

. И си мисля че това е най-доброто време за Пирин и Рила



Тема Re: Относно маршрути в Рила и Пириннови [re: turistka_ta]  
АвторDa Luz (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 23:59



Аа аз не съм го разпределял по дни. Просто очертах маршрута.

Мен друго ме притеснява.
Кингски, от една страна търсиш по-екстремен маршрут, от друга питаш как стои въпроса с питейната вода което издава, че нямаш голям опит в планините. Та да те предупредя, че за тоя маршрут се изисква добра физическа подготовка, и има някой опасни моменти



Тема Re:Da luzнови [re: Da Luz]  
АвторБъpзия (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 08:45



Преходът е през две планини е чудесен - в часта на Рила съм го минавал. Но на мен не ми е ясно как ще се придвижи от Рилския манастир до х.Македония. По добре от х.Грънчар в посока към х. Рибните езера преди връх Канарата да вземе пътеката за х.Македония - към Предела и Пирин.
Съветът ми да мине през връх Мальовица - 7-те рилски езера - оттук-единия маршрут е за х.Вада - асфалт за Самоков или другия за х. Пионерска - от там асфалт и автобус за Предела- Пирин
За часта в Пирин след връх Вихрен - обезателно Поповото езеро- Самодивски връх - заслон Тевното езеро - х.Пирин - към Мелник.



Тема Re:Da luzнови [re: Бъpзия]  
АвторDa Luz (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 11:07



От Рилския манастир до х. Македония прехода е съвсем лесен, Слизаш по асфалтовия път 2 км и се отклоняваш вляво по долината на Илийна река след 5-6 км равен път завиваш вдясно покрай Радовичка река и имаш още 5-6 км изкачване до х. Македония
----
Иначе ако от Рибни езера отиде направо на х.Македония спестява поне 3 дни от маршрута



Тема Re:Da luzнови [re: Бъpзия]  
АвторKingski (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 11:16



Hei,

Групата за която евентуално става въпрос и проучвам допълнителна информация сте бъде съставена от опитни "планинари" от норвежката туристическа организация.
Тяхната първоначална идея беше преход в Стара планина от вр. Ком на изток, но все си мисля че има по вълнуващи и спиращи дъха преходи, поради тази причина проучвам какви други възможности има за избор.
Лично аз не сам бил на планински преходи из българските планини :((( (засрамен) но физическата подготовка и "опит" е на лице.
Затова не съм запознат с:
- Наличието на вода и дали трябва да се дезенфикцира
- Къде е разрешено разпъване на палатки и къде не?
- От къде може да си закупя карти?

Благодаря.



Тема Re:Da luzнови [re: Kingski]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 11:26



Чух мнения че заради вакационния период през Август има много хора из планините и е нужна предварителна резервация за хижите. Поради тази причина ме интересува какво е вашето мнение за времето в първата седмица на Септември?
Относно предварителната резервация - трябва да се обаждам на всяка хижа по отделно или има друг начин предварително да се направи за целия маршрут.

Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.