Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема СтаРа Планина 100х24/2007  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано05.06.07 10:03



Здравейте!

За 5-та поредна година ни предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

19-юли-2007 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
20-юли-2007 (петък) - старт рано сутринта (06:00 часа) в западна посока.
21-юли-2007 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Ето и кратка ретроспекция от последните 3 издания на "СтаРа Планина 100х24" (за 2003 год. не можах да намеря нищо в архива на Дир.бг):





С нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 19-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано05.06.07 10:30










Тема Отчета за 2003 г. - има го в архива.нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 11:29





Успех на тазгодишното издание!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано05.06.07 11:50



Е, хайде, откога те чакаме да свирнеш с тръбата! Хубаво е, че има свестни хора да организират свестни прояви - не разни сървайвъри.
Ще гледам да дойда, лани много ми хареса. Дано да е хубаво времето, както беше през 2006. Почвайте да биете чело и да кадите отрано.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторrosen_tet. (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 12:46



Здравейте,тази година ще се включа в похода.От Тетевен съм и съм готов да се присъединя каъм вас.
Имам молба към Станислав да ми даде неговите координaти.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: rosen_tet.]  
АвторPaдo oт Bapнa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 16:34



Търся съучастници от Варна. Ако има такива пишете ми на radostin.kalchev@gmail.com.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dareal (непознат )
Публикувано06.06.07 16:57



и аз мисля да се присъединя към вас. Миналата година пропуснах поради ангажименти и много съжалявах, но тази година от рано знам и ще направя всичко възможно черна котка да не ми мине пътя.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: rosen_tet.]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано06.06.07 17:40



Можеш да ми пишеш на s.stoilov@ceg-bg.com или да звъниш на 0887/466 330 или 0899/ 986 566.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторrosen_tet (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 13:57



Благодаря ти.Ще се чуем скоро.



Тема Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: Cтaниcлaв]  
Автор мapaтoнeц (непознат )
Публикувано08.06.07 07:29



Съжалявам, но няма да мога да се вкюча в похода тази година... Съжалявам също че не успях чрез форума публично да поздравя Станислав и всички участници миналата година. Тогава си мислех да напиша отчет, но така стана че не успях. Сега ми остана малко свободно време, и - по-добре късно отколкото никога... Ето го и миналогодишния ми отчет с „малко” закъснение:

Много се ентусиазирах като видях обявата за похода миналата година. Още повече че датата съвпадаше с идването ми до Българиа – в края на краищата, в Българиа съм за месец веднъж на 4 години, так че си беше голям късмет. Чух се с моя приятел Владо от Бургас, на който втора покана хич не му трябва за такива луди мероприатя и се разбрахме да се чакаме на автогарата в Габрово, чретвъртък вечерта. От Габрово братовчед ми ни закара до х. Партизанска Песен и от там поехме за Мазалат. Бяха ни казали че пътя е към три часа и се бяхме нагласили да вървим по тъмно (бяхме на Партизанска Песен след 7:30), пък то – в девет без нещо бяхме вече на хижата. Е, ако и утре тия 24 часа се окажат 12...
На хижата – пълно с народ – направо се изненадах че имаше толкова много ентусиасти. Хижаря ме пита от къде съм, и аз нали са ме учили да не лъжа – казах му истината че живея в Австралия. Бре като скочи тоя ми ти човек – направо ми налетя на бой – как така от Австралия, за какъв се мисля... Разбрахме се накрая, аз склоних да съм от гр. Левски (нищо че за последните 6 години ми се събират 2 седмици там, а за последните 20 – няколко месеца) – усмихна се тоя човек, успокои се, показа ни леглата, че и чай ни даде. А пък горе в стаята кипи трескава подготовка за утрешния поход. Запознахме се със Станислав, записа ни имената и от къде сме (не исках да повтарям грешката с хижаря и отровенно си го излъгах че съм от Плевен), даде ни по тениска (страхотни са тия тениски – сега се фукам навсякаде с нея) - много мило. Запознахме се и с други планинари. Един от момците нещо се беше притеснил – разправяше „само краката да не ме оставят – те са ми проблема”, а девойката до него се обажда „бе като ви гледам, на вас всички май проблема ви е в главата...”. През ноща не успях и да мигна, както и предполагах – винаги преди такива събития не мога да спя от вълнение. Но знаех че това няма да ми се отрази особено на другия ден – моя опит е че е важно да се наспиш добре между 4-тата и 2-та нощ преди ходенето, а самата нощ преди ходенето не е толкова важна.
Сутринта хапнахме малко, помотахме се, снимаха ни и Станислав даде старта. Аз като не виждал баир се залепих след един дългокос гражданин (Павел, доколкото видях от снимките) и хайде нагоре. Когато качихме първия връх се обърнах и видях че някой от хората са още на половината път – май няма да се движим много-много в пакет. Казахме си „до скоро” с дългокосия момък и продължихме напред с Владо. Пред нас беше тръгнал Митко от София и той направо си каза „ще се видим на Ехо” – човека си тичаше още от началото. Ние с Владо също отворихме добра крачка, даже подтичвахме да места – като невиждали баир се бяхме юрнали. Ама той адреналина в изобилие и последното нещо за което можеш да си помислиш в такива моменти е че „който бърза бавно стига”. Добре че Владо познава този участък и че е малко по-разумен от мене, че аз все се бях качил на Триглав... По пътя за Тъжа настигнахме групата която беше тръгнала един час по-рано.
Към 8 и нещо бяхме на рекичката преди Тъжа, хапнахме по една вафла и хайде по баира нагоре. Тук влязохме в един облак и не знам от мъглата ли, от баира ли, но дивия ентусиазъм който ни беше обзел в началото на деня почна да взема по-нормални измерения и поуспокоихме малко темпото. Много я обичам мъглата - малки парченца от планината се показват от тук – от там за по малко и после пак изчезват, а въобръжението ти работи на 100% като се опитва да сглоби цялата картина наоколо и тази картина се мени всяка секунда в зависимост от това какво се показава изпод мъглата - страхотно усещане.
По едно време видяхме че някой ни застига. Уж добро темпо държахме, кой ли ще е този? Пък то бил Митко от София, който за „по-направо” минал през х. Тъжа и после хванал съседния рид. Аз съм минавал от там и помня че беше доста по-дълго – явно здраво си е потичал. От тук, почти до Ботев, играхме на прескочи кобила с него – той ни задминава на няколко пъти, и ние него докато той първо се облече, пък после се съблече... Мъглата беше станала доста гъста и едвам се виждаше от кол до кол. Нямахме идея каде е Ботев и все очаквахме кога ще дойде последното изкачване. А то така и не дойде – и аз имах спомени че не е стръмно когато се качваш от тази страна, но то си беше направо равно. Буквално без малко да се блъснем в телевизионната кула – изникна като из под земята и то когато въобще не я очаквахме (мислехме че имаме поне още половин час).
Качихме се в метеорологичната станция, но Лорен точно тогава имаше сеанс и ни отвори чак след 10на минути. Митко от София не се беше отбивал тук – може и да се е притеснил да не го настигнем

- явно си е състезател от класа. Пихме чай, побъбрихме си с Лорен и с други туристи които бяха дошли, а аз си припомних добрите стари времена от преди 10+ години когато на тази станция посрещахме нова година и празнувахме рожденни дни и скитахме наоколо (една моя приятелка работеше там навремето). Тъкмо се наканихме да тръгваме и пристигна Иван от Русе. Аз от учтивост му предложих да го изчакаме и той прие, пи един чай набързо и тръгнахме. Казахме му че подтичваме от време на време (да го предупредя че сме бързи ха-ха), но той явно не беше много-много по тичането. След известно лутане (мъглата беше все още доста гъста и не беше много ясно кои точно колци да хванем) стигнахме заслона Ботев и тръгнахме нагоре по следващия баир. И Иван като отвори една крачка – спогледахме се ние и Владо ми каза „не му трябва тичане на това момче”. По късно Иван разправя че се е отбил и до х. Тъжа да се види с хижаря там с който се познават. Тогава на нас с Владо ни стана вече съвсем ясно че Иван е доста по-здрав от нас и че ако рече, може да ни остави и да си стигне съвсем спокойно на Ехо още по светло. Но той държеше да остане с нас, поне на главното било. По късно ни разправи историята си:
Преди 2 години му бил първия поход в планината. Качили се той и две момичета на х. Левки. И понеже имало още време преди стъмване (било края на октомври), той решил да се качи и на Купена. И без никаква екипировка (не помня дали каза да е имал даже и раница). За качването се качил, но после паднала гъста мъгла, той тотално се дезориентирал и дори не знаел в коя посока да тръгне да слиза. Каде вървял, какво правил и той не знае, нямал е идея каде се намира, стъмнило се вече. По някое време видял „метална къщичка”, влязал вътре и там изкарал ноща. После се оказало че това било Амбарица. На сутринта слязъл на Добрила ни жив, ни умрял (май доколкото си спомням каза че и яке даже нямал). Оказало се че през ноща температурите били доста отрицателни... Та от тогава той „в Стара Планина избягва да ходи сам”.
Мъглата вече се беше вдигнала окончателно и се бяха открили едни гледки – приказни. Не усетихме кога стигнахме Купена. На мен ми се видя малко стръмно изкачването там – пък още бяхме по средата на маршрута. „Явно няма да е толкова лесно” си викам. Записахме се в тетрадката, направихме си снимки и хайде надолу. Огледахме се за хора пред и зад нас, но никого не видяхме. Митко от София не се беше записал в тетрадката и вече имахме съмнения да не се е отказал. На вр. Амбарица също спряхме за няколко снимки и да огледа Иван „металната къщичка” където беше прекарал ноща преди 2 години. Слизането от Амбарица се оказа доста трудно и тук Владо почна да получава болки в колената.
На х. Добрила се мотахме (за оправдание му казвахме „почивка”) почти час. Ядохме лещена чорба, вафли, сменяхме дрехи, чорапи, пълнихме вода, снимахме. Говорихме също с хижаря и с двама туристи които преди половин час бяха дошли от х. Дерменка. Никой не беше виждал, нито пък знаеше нещо за Митко от София. Не беше спирал на Добрила, нито пък хората дошли от Дерменка го бяха срещнали. Понеже не го видяхме и на билото, решихме че най-вероятно е слязъл през х. Левски или през Незабравка.
От Добрила влязохме в гората – приятна промяна в обстановката. И тогава като се заредиха едни полянки, слъцето пече, цветя навсякъде, пчели бъмчат, пеперуди хвърчат – „Брей че е хубаво, да му се невиди!” Владо и Иван явно бяха на друга вълна, гледаха да не изгубят пътеката и не обърнаха много внимание на ентусиазма ми. Сега като си помисля, такива полянки има на всякъде, но когато си минал толкова път, уморен, одухан от вятъра по билото, сетивата ти са някакси изострени и неща, които иначе са си съвсем обикновенни се възприемат по по-различен начин. „Дзен” моментите се редят един след друг, всичко ти се струва прекрасно, усещането е невероятно! За това и обичам такива есктремни прояви, при които стигаш до границите на възможностите си, почти пълно изтощение, и се пренасяш в едно различно измерение.
Тук разбрахме че колената на Владо няма да се оправят, даже напротив – ставаха все по-зле и на всяко, дори и най-малко надолнище той трябваше да стъпва съвсем бавно и внимателно. Той беше почнал да се притеснява че ни бави, та на няколко пъти предложихме на Иван да продължи сам напред, но Иван дали му харесваше компанията ни, дали защото не му се ходеше сам, но остана с нас. Колкото до мен – аз бях решил да остана с Владо докрая - все пак той ми е един от най-добрите приятели и това ми беше последния шанс да прекараме малко време заедно преди да замина обратно за Австралия. А и нямах нищо против да го дам малко по-спокойно. А бях сигурен че той ще се справи и ще стигне до Ехо, па макар и малко по-бавно отколкото му се искаше.
На Дерменка ни чакаше изненада – Рада (на Станислав жена му) - мислехме че ще е на Добрила, пък там я нямаше и решихме че сме я изпуснали. И друга изненада – Рада ни каза че Митко от София е тръгнал от хижата преди около 15 мин. Брех, да му се не види, здрав излезе тоя Митко, браво на него! Пихме по една кола, Иван пи кафе и след 20на минути потеглихме за Беклемето. И тук бяха едни полянки – идилия. Минахме през Орлово Гнездо и надникнахме вътре да видим как е – изглеждаше прилично. На Беклемето едни кучета ни подгониха, но като видяха щеките, бързо си подвиха опашките. Уж спряхме там само да изядем по една вафла, пък откарахме близо половин час. Аз тук се намесих авторитетно и декларирах – никакво спиране до х. Ехо, ако искаме да стигнем днес. На Добрила имахме някакви илюзии да стигнем по светло, но тук вече знаехме че 11-12 вечерта не ни мърда.
Залеза ни хвана към вр. Козя Стена и малко преди съвсем да се мръкне бяхме на хижата. Там Иван вече ни чакаше – беше избързал напред и беше говорил с хижаря. Хижаря не бил и чувал за похода и като разбрал от Иван че цяла нощ ще се точат туристи, ударил ключа на хижата. Че така де – не стига че ще го притесняват посред нощ, а и най-вероятно няма да останат там да спят – каква му е далаверата. Прав е човека . А предполагам това е било и допълнителен стимул за някой да завършат похода – трудно е да останеш на закючена хижа.
Та така – на хижата Козя Стена въоще не спряхме – само извадихме челниците, пихме по една вода и – на път. Иван дръпна напред и повече не го видяхме. Аз си мислех че се стига за час – час и половина – явно съвсем съм се объркал (съвсем съм бил на „дзен” вълна в съвсем различно измерение), хем че го бях минавал преди 2 седмици с жена ми и още един приятел.
Времето беше страхотно, нямаше едно облаче на небето, едни звезди се ококорили – страхотно. Темпото ни беше доста бавно, но аз нямах нищо против. Почти не чувствах умора, краката ми бяха в много добро състояние – можех да вървя така чяла нощ и то с най-голямо удоволствие. По едно време се притеснихме малко като мина час, после час и половина, после и два, а от хижата и следа нямаше. Тогава разбрах че съвсем съм омешал времената и разстоянията...
В 1 минута след полунощ стигнахме в Ехо. Там – радостни възгласи и поздравления за постижението. Иван се беше притеснил – вече един час ни чакал на хижата – явно е вървял почти два пъти по-бързо от нас (ние го взехме за 2:30ч а той – 1:30ч). Там беше и Митко от София, който се оказа че е пристигнал към 21:30 – още по светло. Посрещна ни и един гражданин от туристическото дружество в Русе (много съжалявам, но не се сещам сега за името) – поздрави ни човека най-сърдечно за похода, чай ни направи и ни го донесе на тепсия на масата – много добро впечатление ми направи – евала, не е задължително да ги изминеш тези 100км за да си ентусиаст. Разправихме си бойните истории, Митко разправи как закъсал здраво към Жълтец от липса на вода и как намерил някакво полупълно шише с вода към Добрила и това го спасило. Разправи също за тичанията си по планините и за тренировките си. Хапнахме малко (вафли естествено, какво друго), пихме по един чай и хайде по леглата.
На другия ден разбрахме че Иван се беше измъкнал още в 4 сутринта да гони някакъв влак за Русе – аз вече бъх престанал да се учудвам на издръжливостта му... Видяхме се със Станислав и с някой от другите които бяха завършили похода. Всички изглеждаха много горди и щастливи – и с право. Към 8:30 си взехме довиждане, и който – от където. Жалко че свърши...
Аз реших да се прибирам през с. Чифлика. За около 2 часа слязох на пътя за х. Хайдушка Песен. По пътя се засякох с едни момчета от Г. Оряховица, които въобще не бяха спали, а направо след похода тръгнали да слизат. От Хайдушка Песен реших да тръгна надолу по шосето и да махам на стоп. Да, ама никой не спира, минах басейна в Чифлика, влязох в селото – никой не спира. Пък коли минават... Голямо бъхтане бъхтах – стигнах до центъра на Бели Осъм – сигурно съм минал 20-на км по асфалта. Подбиха ми се краката... Хай-после след центъра на Б. Осъм ми спряха един дядо и една баба от Троян – ходили да работят на вилата в Чифлика и ме видели на отиване, свършили си работата хората и решили да ме вдигнат на връщане. То не че беше останало много до Троян, ама пак добре ми дойде возенето.
От Троян – автобус до Ловеч; от Ловеч – автобус до Плевен; от Плевен – автобус до Садовец (където бяха отседнали жена ми и децата) – добре се повозих тоя ден. И така свърши за мен този поход.
Като цяло - похода беше страхотен – голямо преживяване, много ми хареса. Препоръчвам го горещо, но е добре човек да има добра физическа подготовка, иначе се губи част от удоволствието. Да е живот и здраве, ще гледам да си организирам така нещата че догодина непременно да участвам.

За тези които обичат статистиката, ето междинните ни времена от похода. Дал съм часа на пристигане на котролната точка.
х. Мазалат – 06:00
Рекичката преди х. Тъжа – 08:08, почивка 5 мин
вр. Ботев – 10:27, почивка 35 мин
вр. Купен – 13:37, почивка 10 мин
х. Добрила – 14:59, почивка 45 мин
х. Дерменка – 17:24, почивка 25 мин
Беклемето – 19:35, почивка 20 мин
х. Козя Стена – 21:31, почивка 2 мин
х. Ехо – 24:01



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторsnow tiger (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 16:28



Е, тази година ще походя и аз. Живот и здраве дотогава, пък и се очертаваме група :-) Май Мазалат ще се попрепълни, но както се казва сърце да е широко!
Започвам молебен за липса на гръмотевици и мъгла :-), само не знам как да запазя бирата студена до Купена.
Късмет и здраве на всички, до скоро!



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: мapaтoнeц]  
АвторЛyaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 22:16



Браво, Ники, отличен отчет до най-малките подробности!

Всичко си беше точно така миналата година. Жалко, че тази няма да можеш да дойдеш! Но аз мисля пак да се присъединя към бойната група, дори съм намерил още двама-трима доброволци (това организатора Станислав може би повече го интересува). Е, без твоите професионални съвети и ръчкане незнам какво време ще постигнем, но по-важно е да сме там. Дано нещо не ни обърка плановете и времето да си го бива!



Тема Спаненови [re: Cтaниcлaв]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано12.06.07 23:06



Искам да попитам как стои въпроса със спането - ще има ли легла в мазалат, а също и в х. Ехо
Понеже прочетох в предишна година, че сте спали на пейки и маси в столовата след като сте пристигнали през нощта. Не съм чел за другите години просто попаднах на тази,
А видях че се носят и неопрени по раниците.
Имали някаква организация с хижите или сме просто като случайни туристи за хижарите.
За мен лично - по принцип избягвам хижите, но след такова гуране ( ходене) предпочитам легло, вместо пейка. А и вече не съм такъв герой да нося палатка толкова време.
мерси

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор svetozar ()
Публикувано12.06.07 23:53



Аз също имам желание да участвам. Ще се обадя на организатора няколко дни преди прехода за да потвърдя. Няма да се учудя ако миналогодишния брой на участниците се удвои. Така спането на Мазалат може да се окаже малко проблемно. Миналия петък минах оттам. Има нов хижар - млад мъж на около 35 години. Споменах му за прехода, очаква да му се обадите.



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: Лyaдo]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано13.06.07 09:45



Не беше точно така, първо се беше лепнал за мен, а аз за Павел

През цялото време чувах стъпки зад мен и мислех, че цялата група е по нас, докато не хвърлих един погледн назад. Тогава с изненада открих, че зад мен има само един човек, а групата е доста назад. Пропуснах човека зад мен защото доста напираше, пък аз дишах трудно от този "старт", студения въздух и вече болното ми гърло.
Скоро след това Павел спря за да се събере групата, защото идеята на този поход не е в състезаването.

Редактирано от Slavei на 13.06.07 09:45.



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: Slavei]  
АвторЛyaдo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 10:44



А бе нещо не мога да схвана какво точно искаш да кажеш

Ние с Ники през цялото време се движихме заедно, а на Ботев към нас се присъедини и Иван. А закъснелия отчет на Ники си е направо перфектен!



Тема Мръсна дума ли е "състезание"нови [re: Slavei]  
Автор мapaтoнeц (непознат )
Публикувано13.06.07 15:20



Славей,

За теб явно се е бил лепнал Митко от София, който пристигна на Ехо по светло. Аз бях зад дългокосия пич със щеките. Поне така си спомням.

Иначе, знам че Светослав дебело подчертава че това не е състезание, но аз не виждам защо толкова се анатемосва тази дума. Съгласен съм че идеята не е в състезанието (аз Владо и Иван бяхме заедно почти през цялото време, бяхме си група която не се разцепи, не сме се състезавали помежду си и си изкарахме страхотно), но пък известен състезателен елемент внася допълнителна тръпка в цялата проява – ние тримата например имахме голямото желание да настигнем Митко от София – направо си се състезавахме с него, а както разбрахме по-късно – и той с нас.

Според мен, най-важното е групата в която се движиш да пристигне цялата в крайната точка – това на мен ми донесе най-голямо удовлетворение от похода. А това че ще го направиш за кратко време или по-бързо от другите групи си е допълнителен бонус – т.е. състезателния елемент не е основен, а допълнение, дава допълнителни емоции (поне за мен).

Самата идея че трябва да се измине известно растояние за възможно най-кратко време (поправи ме ако греша, но дори Светослав някъде спомена че се надява „да съкрати времето от миналата година”) означава състезание. А това че е състезание, не значи че всеки си е сам за себе си – движението в група и състезание могат чудесно да се допълнят и не е нужно винаги да си противоречят.

Аз съм учавствал в походи (100км трекинг) организирани като състезание, където правилата за движение в група са строго определени – в състезанието се регистрират отбори (групи) от по 4 човека и целта е де се пристигне в крайната точка с пълен отбор, иначе си извън класацията. Така знаеш с кого се движиш през цялото време, изчаквате се един друг, помагате си, разчитате един на друг. И тогава няма шанс да се получат неща от рода на „групата бяхме 10 човека, но по едно време видях че сме останали само 8” без да имаш представа кои са двамата липсващи и какво е станало с тях.



Тема Re: Спаненови [re: KGM]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано13.06.07 17:53



В отговор на:

Искам да попитам как стои въпроса със спането - ще има ли легла в мазалат, а също и в х. Ехо




Обикновенно няколко седмици преди датата на старта аз отивам на х. Мазалат и предупреждавам хижарите за "нашествието", което ще им предстои в четвъртък вечер. Ориентирам ги за приблизителната бройка на участниците. Места там винаги е имало. Малко по-особенно стои въпроса с х. Ехо. Обикновенно се пристига там по малките часове на ноща, без да има гаранции колко човека, кога и дали въобще някои ще пристигне. Спали сме по пейките и масите в столовата за да не разбуждаме спящите в хижата. Но тази година възнамерявам да посетя х. Ехо предварително за да помоля да ни отделят една стая, за която предварително да знаем всички на тръгване и която да ползваме за почивка.

В отговор на:

А видях че се носят и неопрени по раниците.


Така е. Програмата е волна, всеки решава какво да носи. Някои предпочитат да не спят в хижата и затова си носят шалте и спален чувал.



Тема "Състезание" не е мръсна думанови [re: мapaтoнeц]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано13.06.07 18:48



Ники здравей,

Много ми е приятно да "чуя" нещо от теб, радвам се, че си жив и здрав и ме е яд, че няма да можеш да дойдеш и тази година на Мазалат. Малко подтискащо ми прозвуча това, че си идваш веднъж на 4 години в България и евентуално следващото ти включване в похода ще е чак след 2 години, ама това е положението.

Относно състезателния елемент в похода. Не ми се ще похода да се превръща в безугледна надпревара. Слава Богу, досега такова нещо не е имало. Знаеш, че във всеки поход присъстват два елемента - естетически и спортно-технически. И смятам, че тези два елемента трябва да са в хармония, особенно в планината. Та, не си представям този поход като олицетворение на чиста спортно-техническа надпревара. Все пак се минава през едни от най-красивите места на Стара планина и язък ни за похода ако нямаме очи да им се насладим само защото сме обсебени от състезанието. Не искам цената на този поход да е и горчилката у някой, че е бил изоставен или пък тежка злополука, травма и тн. Затова съм написал, че целта не е на всяка цена да се мине по маршрута. От друга страна мразя ограниченията и твърдите правила. Затова съм на мнение, че ако на някой му харесва да се движи в по-бързо темпо от останалите, без да спира за почивка и реши да наблегне на постигането на определени показатели за време - нека го направи. Защо не. Не смятам насила да ограничавам никого, особенно хора тренирани, атлети, на които им прави удоволствие подобен стил на движение и преследване на високи спортни резултати.

Айде стига, че стана много дълго.

А на теб ти желая здраве и успех!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторrk (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 23:18



Темата трябва да се подържа на първа страница. Радо.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: rk]  
АвторDa luz (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 18:48



Е да ама пак е на втора







Тема Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тok (инж.)
Публикувано19.06.07 21:28



Здравейте!

През 2006г. приключих участието си с дълго лутане из Триглав и едно не много приятно бързо слизане в южна България, но по-късно през есента, след още няколко опита, успях да премина по-голямата част от маршрута в рамките на един ден. Засега трима мои приятели изявяват желание да се включат в приключението за първи път. Кой ще дойде със сигурност и кой не, най-вероятно ще се изясни в следващите 2 седмици. Пожелавам на всички СЪучастници добро здраве, хубаво време, отсъствие на контузии и успех!

Цецо



Редактирано от тok на 20.06.07 00:37.



Тема Re: Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: тok]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано19.06.07 23:46



Може би имаш в предвид 2006-та година?

пп
Ако все пак говориш за 2007-ма, пиши на бележка как го правиш



- пътеписи и легенди

Тема Отг: Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Slavei]  
Автор тok (инж.)
Публикувано20.06.07 01:02



А ти може би имаш в предвид, че имам предвид?

Механично да разменя годините в един форум не е проблем. Съвсем друго беше миналата година, когато обърках Ботев с Кадемлийте и се загубих из облаците...





Тема Re: Отг: Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: тok]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано20.06.07 10:50



Представям си как си бързал, щом си изтървал завоя.





Тема Re: Отг: Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Yogi]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано20.06.07 11:04



абе той тръгна в 5 часа още от мерак



ток, само гледай тази година да не носиш шумолящи торбички и да си оправяш багажа в стаята

Редактирано от kibik на 20.06.07 11:06.



Тема Re: Отг: Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: kibik]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано20.06.07 11:07



Едва ли





Тема Re: За приема в х."Ехо"нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторCTПД (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 12:13



Привет!
Както за миналогодишния, така и за предстоящия преход хижа "Ехо" и дружество "Академик" ще се постараят да осигирят условия за нормален прием и първоначално възстановяване на финиширалите участници.
Хижарите вече са уведомени за проявата. Ако прецените освен разговор на место можем да уточним отделни подробности и чрез нашия е-mail
academic@ru.acad.bg



Тема Re: За приема в х."Ехо"нови [re: CTПД]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.06.07 09:05



Ей на туй му викат мъжка приказка! Благодарско, СПТД!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано04.07.07 10:10



Представям ви емблемата на тазгодишното мероприятие. Надявам се, че ще ви хареса:



Подготовката на похода върви по план, надявам се най-вече да случим на хубаво и стабилно време. Това е фактора, който в крайна сметка е решаващ до голяма степен за успеха на мероприятието. Е, разбира се и личната подготовка на всеки от нас. Мойта в момента не е перфектна, ама до тогава има още време. А вие готвите ли се за похода?



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 13:51



От март месец не съм излизал на планина и явно ще съм в обоза тази година. Да сме живи и здрави ще се видим горе.

Приготвил съм и една тактическа изненада.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: SPl]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано04.07.07 14:02



В отговор на:

Приготвил съм и една тактическа изненада



брех, да не би да тръгнеш с 2 раници тази година?



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: kibik]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 14:08



Топло, топло.





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: SPl]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано06.07.07 09:30



В отговор на:

... и явно ще съм в обоза тази година


E, поне ще има с кого да си правя компания другите като "духнат" напред

Радвам се, че ще се видим, до скоро.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторAdi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 11:42



Zdraveite!
Mnogo se radvam, 4e pak 6te go ima pohoda. Broite ni i men i Lucho.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Adi]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано06.07.07 14:33



Е, това е много хубаво, че ще дойдете пак!

До скоро и бъдете здрави!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:36



Извинете,може ли да се опитам тази година да премина маршрутът с маунтънбайк или е строго регламентирано за пешеходци?Успех на всички,които ще тръгнат по маршрута!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторDenislav (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 13:14



Kak stava pribiraneto ot hija Eho v posoka jug i v posoka sever i kolko 4asa trae slizaneto (na jug i na sever - predpolagam do 4iflika na sever, a na jug ?) ?

Pitam, za6toto ne sym bil v tozi region.

Pa ako e rekal gospod moje i az da dojda, no sym na 2000 km dale4 ot BG.

Konkretno - ako dojda 6te trjabva da se pribera v Gabrovo (predpolagam jiv :-)).



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Бoянeц]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано10.07.07 13:39



Ще трябва доста да го носиш: от х."Мазалат" до след Пеещите скали, после от вр.Жълтец чак до Малка Амбарица, което ми се вижда нечовешки много, и накрая около Козя стена пак доста, и то по стръмни места. Ама нека някой специалист каже по-добре, аз не карам и много не разбирам.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Denislav]  
Авторttodorov (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:39



Слизането от х. Ехо на юг може да стане към с. Розино, към с. Христо Даново и към Клисура. Пътеките са добре маркирани.
На север слизането е към с. Рибарица и с. Чифлик. След като искаш да се прибереш в Габрово, трябва да слезеш през с. Чифлик до Троян и оттам с автобус до Габрово.
От Рибарица през Тетевен до Габрово мисля, че ще бъде по-трудно.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: ttodorov]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 19:37



Ако тръгнеш в 6 часа сутринта от хижа Ехо, след час си в село Чифлик. Има автобус за Троян в 7.20 , което означава че си там към 8 часа. От Троян има автобуси за Севлиево и Търново. През час са автобусите за Ловеч и можеш да спреш на разклона на главния път за Варна, но не е много за препоръчване. В събота се пържих два часа на слънце. Големите автобуси пътуват полупразни, но на шофьорите не им се спира. А бе това да ти е проблема. Имаш ли желание да ходиш, не мисли за връщането. С поздрав, Радо.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: R.K.]  
Авторttodorov (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 20:23



Човек сигурно трябва да лети за да стигне от х. Ехо за 1 час до с. Чифлик (

). Може би трябва да се провери дали няма директен автобус от Троян до Габрово.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано10.07.07 23:16



Има ли хора от Пловдив или околностите да измислим нещо за пътуването?



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:03



Ние сме от Пловдив

Засега е ясно, че ще има коли за прибиране от Беклемето...

Каня всички, за които е проблем цялото ходене по маршрута на х. Дерменка. Ще бъдем там с Иван-Александър от 17 до 21 юли, за морална подкрепа на участващите и за да засечем контролното време на преминаващите...

Ако имате приятели и деца, които не могат или не искат да минават по маршрута, елате на х. Дерменка - там ще е подкрепящата група!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Авторzfen (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:37



Добра идея!
Не съм от Пловдив, но в четвъртък сутринта мисля с автобус да стигна до там. Който има идеи и предложения за предвижването до Мазалат нека сподели.



Тема R.K. мисля, че нещо бъркаш и то много.нови [re: R.K.]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:46



За един час не можеш да стигнеш от х.Козя Стена до Чифлик, камо ли от х. Ехо до Чифлик.

Виж за около час или малко под час може да стигнеш от х. Хайдушка Песен до с. Чифлик



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Paдa]  
Автор karamell44 (?)
Публикувано11.07.07 10:24



Здравей, Рада!
Аз съм бившето hanake, нещо ми се прецака старата регистрация.
Много ми хареса поканата ти, но както и предната година май пак нещо ще ми попречи. Имам много стара и много важна уговорка за същите тези дни. Ще бъда в района, но не точно там. Съжалявам, щеше да ми бъде много приятно да ви видя. Е, може и догодина!





Тема Автобуси Чифлика - Трояннови [re: R.K.]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано11.07.07 11:03



Автогара Троян 0670/6 21 72
Троян - Чифлика
06.50
12.30
14.30
17.10

Чифлика - Троян
07.20
13.15
15.00

Троян - Пловдив (през Беклемето)
07.10
15.50



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: zfen]  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.07.07 13:19



Мисля за различни варианти, единия е да стигна до Карлово с кола и от там с автобус до Скобелево, а връщането от Розино до Карлово с автобус и т.н.



Тема Аааа, не позна!нови [re: Hиkи]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано11.07.07 16:43



Козя стена - Чифлик става за час. 50 минути дори. Проверено.





Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Автобуси Чифлика - Трояннови [re: kibik]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 18:03



Вижте момчета, в събота си спретнах един преход от Карлово до Ботев и оттам се спуснах през хижа Плевен в Априлци. На другия ден като се прибирах висях около 2 часа на Абланица да хвана автобус за Варна. Явно много ми се е събрало и съм слънчасал та затова пиша глупости. Аз самия мисля от хижа Ехо да се спусна до Чифлик или през хижа Козя стена или през Ушите, но и в двата случая ще ми трябват поне два часа . Иначе да не го отказваме човека заради едно прибиране до Габрово. Аз до Варна се прибирам за един ден. Поздрави, Радо.



Тема Re: Аааа, не позна!нови [re: Яceн_]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 18:52



Да. Ако се спуснеш не през Хайдушка Песен, а по оная другата пътека с май че беше жълта маркировка. Дето минава по един рид, не му помня името.Не съм минавал оттам, чувал съм, че е по-пряка ама все ми се струва, че твоето темпо на ходене не е равно на средностатистическото.



Така или иначе от Ехо до Чифлика за час ... трябва да си маратонец или нещо от сорта.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.07.07 19:29



Някой няма ли трак от предишно преминаване, или поне на част от пътя. В ТопоМапс има варианти и не знам кой е най добрия.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Автор zfen (трудовак)
Публикувано11.07.07 21:41



Ако някой иска да тръгне от прохода Шипка към х.Мазалат да си признава, че не ми се ходи сам, а съм си наумил да мина от там през х.Узана. За да е по-пълноценен денят.



По-хубавото разваля хубавото

Тема София - Мазалат Въпроснови [re: Cтaниcлaв]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 12:08



Здравейте!

Интересува ме как бих могъл да се придвижа от София до х. Мазалат? Важна подробност е, че бих искал да го направя в четвъртък(19.07), след края на работния ден, т.е. да тръгна от София около 18:30. Възможно ли е?

Поздрави
Александър



Тема Re: Автобуси Чифлика - Трояннови [re: R.K.]  
Авторttodorov (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 13:30



Дали ще слезеш от х. Ехо до басейна над с. Чифлик през Козя стена или през Кашка, трябва да минеш и в двата случая през Ушите. Ако минеш през Козя стена - ще ти трябва повече време, отколкото през Кашка.

За автора на темата: има директен автобус Троян Габрово в 12 и 50. Пътува около 2 часа. Това означава, че трябва да се вземе първия автобус от Чифлик - 7 и 20. Може би ще трябва да се тръгне от х. Ехо по-рано.



Тема Re: Автобуси Чифлика - Трояннови [re: ttodorov]  
Авторttodorov (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 13:40



Допълнение за автобусите за Габрово:
1. Троян - Плевен в 14 и 30. В Ловеч около 15 и 15. За Габрово в 17 часа от Ловеч има автобус от Плевен за Сливен.
2. Троян - Русе в 14 и 30. В Ловеч около 15 и 20. След това автобусът от Плевен за Сливен. Около 18 и 30 е в Габрово.
Това означава, че може да се вземе автобусът в 13 и 15 от басейна над с. Чифлик (в понеделник - 9.07.2007 г. се прибрах с него от х. Козя стена).
Ще се тръгне по-късно от х. Ехо.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано12.07.07 18:46



Сега видях че миналата година сте били 31 човека. Тъй като аз не съм участвал до сега и не знам за какво става въпрос, казак на доста мой познати и някой се навиха. На 19 ще пътуваме 5 човека от Пловдив с 2 коли. Ще има ли място на хижата, че като гледам броя на хората нараства експоненциално всяка година.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Автортoниk (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 18:50



и аз съм там :) пак и се надявам да го завърша тази година



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано12.07.07 19:00



Тази събота ще ходим на х. Мазалат за да изнесем фанелките за мероприятието и ще предупредя хижаря. Мисля да го подготвя за 40 човека, въпреки че фанелките са малко повече, но не вярвам да се съберем в четвъртък вечер толкова много хора. Пък и не смятам, че ако дойдат малко повече от тази бройка няма да има къде да спят. В една хижа винаги има место, още повече че до хижата има бунгала, където също може да се преспи. Поне ние сме спали там.



Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: Amber]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано12.07.07 20:08



В отговор на:

как бих могъл да се придвижа от София до х. Мазалат?


С влак до Павел баня и от там пеш (около 1 час) до Скобелево. След това се тръгва по долината на р. Габровница и по някое време (не съм минавал от там и не знам кога и къде е това "някое време") се отклоняваш надясно и "дръпваш" нагоре по склона за х. Мазалат. Чух, че имало маркировка, губела се от време на време, но за това най-добре да каже някой, който е минавал по този маршрут.

В отговор на:

.... да тръгна от София около 18:30. Възможно ли е?


Като гледам влак за Павел баня от София след 15:55 няма.

Павката миналата година пристигна на х. Мазалат около 16:00 часа, а беше тръгнал от София за Павел баня с влака в 07:20 часа. Разбира се, не е бързал, спирали са за снимки, търсили са брод през Габровница, лутали са се през шубраци и тн.

По-добре вземи отпуск в четвъртък и тръгни от София сутринта. Успех и дано се видим на Мазалат.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Paя. (firefly)
Публикувано13.07.07 14:24



След седмица по това време, а ?


Не че спамя , просто да подбутна темата , че се беше скрила

"Турен акъл, в глава не стои!"

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано13.07.07 15:49



Най- после ми разписаха двудневната отпуска. Ще се видим на Мазалат в четвъртък и силно се надявам на Ехо в събота

.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: Cтaниcлaв]  
АвторSlavei (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 22:56



Абе брод не помня да сме търсили както и да сме се лутали, но имаше един вир дето му отделихме няколко часа.

Amber съветвам те да не правиш такива изпълнения след работа. Силите ти ще ти трябват за самия поход.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторkomsomoleca (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 11:58



T.D. Dobrotica-gr.Dobri4 vi jelae yspex pokoriavane na celite.i bez avariino





Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: Slavei]  
АвторR.K. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:04



Качването от Скобелево до хижа Мазалат е добро решение, но задължително трябва да имаш най - малко 8 часа за ходене. Иначе както казва Слави няма да имаш сили за следващия ден. Провери дали нямаш възможност да стигнеш Шипка. Оттам е по-лесно като ходене и времето според мен е по кратко. А най добре както те съветва Станислав опитай се да си вземеш отпуск за четвъртък. Аз миналата година се качих от Априлци като тръгнах нагоре към 13 часа и се скапах тотално. На другия ден меко казано не се чувствах никак свеж. Радо от Варна.



Тема Застраховканови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано16.07.07 14:46



Привет отново.
Понеже се зачетох в мненията от предни години, Рада споменава че сте правили групова застраховка. Тази година ще има ли подобна организация или всеки сам за себе си да си прави?

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано16.07.07 15:32



Ако има желаещи, аз ще направя следното:
Тръгвам в 10.04 часа в сряда/18.07/ с влака от Карлово до гара Кръстец - там ще се пристигне около 12.30 ч. /...Трябва да се погледне кога тръгва от софия този влак - около 7-8 може би.../ После следва разходка на запад по билото - към х.Българка, х.Бузлуджа или Узана, докъдето стигне времето. Нощува се на една от хижите /или на чувал около хижите/, и на другия ден - към Мазалат.

"Опознай себе си !"
"Опознай родината, за да я обикнеш !"

Редактирано от niksi_kite на 16.07.07 15:37.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: niksi_kite]  
Автор bst (~!~)
Публикувано16.07.07 20:15



Аз намерих що годе удобен вариант до в. Шипка от Пловдив има автобус в 8:30 който към 11 е на Шипка.



Тема Re: Застраховка - само индивидуални!нови [re: dobrudjan4e]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано17.07.07 12:10



Тази година Станислав няма да прави групова застраховка. Всеки си прави индивидуална или се комбинира с някой.

Успех на всички участници и хубаво време :)



Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: Amber]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано17.07.07 16:09



Здрасти Саше.
Хващаш автобус до Севлиево.
От там маршрутка до махала Валевци. После се върви по река Росица и за около 2 часа си на Мазалат.
Така ще ходим ние с Жорката, но по- отрано.
Ако можеш тръгни по обяд в четвъртък, защото пътуването с МПС-та не е малко около 3 часа, пък и после си има малко ходене(както споменах~2ч. ). Най- късно в 15:00 трябва да си се метнал в автобуса за Севлиево според мен.
Тръгване в 18:30 не е невъзможно, но не е желателно. Ще се движиш по тъмно по непознат път... преценявай си, но моя съвет е до 15:00 да си в седнало положение в автобуса, успех

.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: dobrudjan4e]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано18.07.07 08:21



В отговор на:

Хващаш автобус до Севлиево.
От там маршрутка до махала Валевци




Маршрутката е до Лъгът(15.30). Отскоро се движи САМО в петък, събота и неделя.

От Северна България най-добра изходна точка към х.Мазалат остава Габрово.
1. да се хване автобус който да те остави на Шипка
2. такси до х.Партизанска песен(~25км) (автобус Габрово - Узана се движи само събота и неделя)



Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: kibik]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано18.07.07 09:53



Явно са ме подвели с маршрутката, но няма да е проблем да вземем такси от Севлиево. Пак някак си ми се струва по- добрия вариант, защото през Габрово трябва да сменим три транспорта. Ако някой го е минавал от Севлиево да каже, дали е възможно възникване на проблеми... за да минем на резервен вариант

.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: dobrudjan4e]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 11:12



Ами голям баир е през от Лъгът нагоре / ако се мине през Севлиево /. Аз съм го слизал от там, но не съм се качвал.

Пред вид голямото ходене, което чака участниците е добре да не се претоварват предния ден. Ето защо смятам, че вариантът от х. Янтра
/ Партизанска Песен / е най-удачен. Натоварването е минимално.

Дори и качването през Скобелево е натоварващо, но за хората от Южна България просто няма друг начин, освен ако разбира се не хванат автобус за Габрово или ако са със собствен транспорт и отидат до Габрово. Само че тогава пък отнема повече време за път, което някой може и да го няма в излишък.



Тема Ехо - София Въпроснови [re: Cтaниcлaв]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 12:27



Здравейте,

все пак ще успея да се включа в похода, макар и малко лаишката :)

Имам въпрос за връщането към София. Може ли някой да предложи варианти за това, а ако успее да даде и като време какви са те, ще бъде чудесно.

Благодаря предварително.

Александър



Тема Предложение за превознови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано18.07.07 14:27



Идеята ни..., за който не е разбрал е да минем от Севлиево. До там ще хванем автобуса в 13:00 от София - билета е 8 лева. В Севлиево съм се разбрал с човек с кола, който за 20 лв. ще ни качи до м. Валевци. От там качването към Мазалат е около 2 часа. Предвид това какво ни чака на следващия ден, избрах един от най- късите маршрути за вървене. Засега сме трима и има място за още един, ако някой го устройва пътуването и цените да пише... Първият печели

.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор adrona (непознат )
Публикувано18.07.07 15:17



Станиславе, на теб и всички участници желая хубаво време и радост от ходенето!
Поздрави и за Рада и Тити!
Румен Р.



Тема Re: София - Мазалат Въпроснови [re: kibik]  
Автор bst (~!~)
Публикувано18.07.07 15:20



АЗ полседно се спрях на варианта, в 8,00 хващам автобус от Плвдив за Русе и на в. Шипка слизам и от там до х. Мазалат.



Тема Re: Ехо - София Въпроснови [re: Amber]  
АвторSTPD (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:49



От "Ехо" можете да слезете до ж.п.спирка Розино за 2,30 до 3 часа. Около 14,30 часа има пътнически влак за София със смяна в Копривщица. Пристига в София на 19,10 ч.
По-удобен е влакът в 16,45. Пристигане в София 20,15.
Ако предпочетете слизане в Клисура (3,15-4,00 часа), откъдето освен двата пътнически влака може да се хване бърз в 19,17. Пристигане в София 21,20 ч.



Тема а по-рано?нови [re: STPD]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 17:15



Някакъв по-ранен вариант няма ли? Такъв, че да съм в София към 13-14 часа?



Тема Re: а по-рано?нови [re: Amber]  
АвторSTPD (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 08:27



Доста трудничко!
Ускореният бърз влак Бургас-София не спира на гара Клисура. На гарите Карлово и Пирдоп, до където от Розино може да се ползват автобус и "стоп" експреса е съответно в 9,22 и 10,25 ч.
Последното предполага и неудобството за много ранно тръгване от "Ехо".



Тема благодарим СТПДнови [re: STPD]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано22.07.07 20:16





Благодаря за посрещането на хижа Ехо. Хижарите се бяха погрижили за всичко. Топъл чай, топла супа, топла баня и стая в коята да се настаним.
На сутринта имаше и мекици .
БЛАГОДАРИМ!!!



Тема Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано23.07.07 10:14



Здравейте!

Съвсем в телеграфен стил ще напиша няколко изречения, пък по-нататък като ми остане повече време ще дам още инфо и снимки.

Тази година очакванията ми за броя на участниците не бяха особенно оптимистични, но това което се получи надмина моите прогнози. В петък от х. Мазалат тръгнахме 33 човека, на вр. Ботев към нас се присъедини Павел, на заслон Ботев ни настигна и Лъчо (Огнедишащ), а "за капак"

на х. Добрила ни чакаше неизменният участник във всички досегашни 100 км Сашо Курбанов. Лично аз не очаквах повече от 30 участника, въпреки че се бях подготвил с далеч повече фанелки.

На х. Ехо успяха да пристигнат 20 човека. Сега нямам време да напиша имената на всички успяли, но съм задължен да кажа, че първи, в 21:00 часа на хижата е пристигнал Димитър Николов (Доктора). Любопитното за него е, че това му постижение идва след като е бил болен в близкото минало от лаймска болест в такава степен, че е имало риск да му бъде сложен пейсмейкър. Иначе основната група пристигна на х. Ехо в 03:10 часа в събота.

Специални благодарности на хижарите на Ехо за невероятното посрещане.

До скоро и бъдете здрави!





Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано23.07.07 10:29



Здравейте и от мен!
Благодаря ти Станиславе за чудесната организация. За мен това беше първо участие, но живот и здраве няма да е последно

.
Тук съм качил пътепис за изживяното от мен :
http://www.forum.planinari.org/viewtopic.php?t=491

Бъдете живи и здрави!
И догодина пак заедно .

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: dobrila-ehoнови [re: Cтaниcлaв]  
Авторbylbyk (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:03



Bqh si naumil da presreshtna grupata 100x24. No za celta trqbvashe da se kacha na dobrila. Pravih si i planove za kupena?
Kato stignah sopot razbrah za lifta che raboti, imalo nqkakvo bike alpijsko syzteznie i deltaplanerizym 21-28 juli chambahla

Mnogo se zaradvah. Nadqvah se da ne spre
predi da doida. Razpitah nqkolko hora za mestopolojenieto na lifta. Pristignah i ne sled dylgo se kachih, Propusnaha me s nqkakva grupa s baikove, koito kachvaha
dusheci. Na lifta beshe strashno i vylnuvashto. Takava visochina. Oshte poveche se ochudvah, kogato vizdah strymninata koqto stqh da izkachvam.
Da se izkacha do gore za 4 chasa do dobrila nikoga nqmashe da go byde. .
Lifta beshe do mejdina, ot tam zapochvashe pistata na baikovete Ostavashe mi oshte 30-40min do dobrila. Radosten che si spestih
takova byhtene po bairite ne usetih koga pristignah
Po pytq sreshtnah turisti koito me pozdraviha
Na dobrila bez mnogo da mu mislq razbira se sled
kato se napih ot markucha poteglih kym kupena.
Bqh reshil da izchakam grupata na vyrha. Namerih si
edno hubavo mestence sled edno prodyljitelno izkachvane 13:10
i zachakah. Sled kato se naobqdvah. Kym 2:20 vidqh pyrviqt byrzak. Sam
kaza za sebe si che e doktor i prichinata da se
vkluchi v tova meropriqtie beshe fizicheskiqt
tonus. Samo che ot tuk se vijdashe botev i kato se
premeri raztoqnieto na ochi stavashe baq mnojko.
A toj podtichvashe po baira. Bil kym 10:00 chasa na
botev. Az kato si spomnq kak potichvashe
minalata godina cqlata grupa. I ne mojahme
da se stignem do botev ne po rano ot 11:00 chasa. Vednaga napravih zakluchenie tozi
trqbva da ima baq fizicheska podgotovka
Sled polovin chas se poqvi drugiqt byrzohodec
I dvammata bili zaedno na botev no posle doktora
izbyrzal. Tuka az iznevidelica ustanovih che nablizo
ima aki. Zatova muhite mi dosajdaha tolkova neistovo.
Promenih si mestopolojenieto. Otkriha se chudni gledki
V Posoka dobrila se vijdashe dermenka kato edno bqlo
pravoygylno petance. pred mene beshe kupena
do koito me domyrzq da otida. Taka kakto si
lejah i op izpusnah sledvashtiqt
Qvno osnovnata grupa koqto se kaneh da presreshtna dosta
se e zabavila. Zatova povyrtqh se povyrtqh i
otidoh do sledvashto blizko hylmche. Ot tam ot ptichi pogled se vijdashe pytekata kym kupena
Ne sled dylgo zapochnaha
da lajat razni kucheta mnogo otdaleche se chuvashe tova me
nastoroji, ot kym levski se chuvashe. A doktora mi
kaza che tova deto sedq ne e vasil levski a ambarica.
Nasladih se na gledkite i begom kym dobrila
Za polovin chas se spusnah. Samo doktora
go nqmashe, beshe reshil da stigne po svetlo eho
Kakto si otmorqvahme i si prikazvahme, hijarq syhto beshe
mnogo razgovorliv Po edno vreme vzehme da se
pritesnqvame aide be koga shte doidat. Minalata godina
prednata grupa beshe 16:30 na hijata. A sega
nikakvi gi nqmashe. Naj setne kym 17:10 se poqviha
Bez mnogo da pochivat reshiha da trygnem
kym dermenka. Tuka edin v kumuflajni pantaloni
oblechen, takove tempo dade che mi se izopna
dushichkata. Edvam kretah prez vhoda na dermenka
Tam kakto obiknovena hapnahme koj kakvoto iska
i zasiteni trygnahme kym beklemeto. Stymni se
no beshe mnogo priqtno da se vyrvi. Sreshtnahme cqlo stado bivoli, no tyj kato sme mnogo ne beshe strashno
Dolu na beklemeto
si pochinahme i slojihme chelnicite. Imashe
edno momche dori sys fener v ryka. Na koito stanislav mu dade chelnik, beshe go predvidil v sluachaj che nqmam
Sled kratki pochivki
se dotytrihme do kozq stena. Na vsichki im grejna v syrceto
shtom vidqha che hijata sveti. Posreshtnaha ni
gostopriemno koi chaj koi voda si napylni. Pochinahme si
preoblqkohme se, za da ne ni draskat klenovete i trygnahme.
Ponqkoga izkluchvahme chelnicite za da se nasladim na
zvezdnoto nebe. Razbira se tova beshe v edna
ot nqkolkoto pochivki.V dalechinata se vijdashe svetlinkata na chiflika. Nadaleche nqkakvi kucheta se derqha s cqlo gyrlo
Sled 2/3 ot raztoqnieto do hija eho
vodachite vdignaha tempoto predvkusvajki blajenstvoto
ot zavyrshvaneto na pohoda. V 3 i 10 neshto veche
bqhme na eho, samo izchakvah me i drugite
da pristignat. Posreshtnaha ni gostopriemno pred hijata, bqha prigotvil topyl chaj i supa koito iskashe.
Vseki mojeshe da si vzeme dush, stiga da beshe
svoboden. Hapnahme pijnahme :). I izvednij edno momche
izqvi jelanie da sliza kym rozino.
chasyt beshe 3:30
poneje ne
znaeh koi koga i kak shte sliza. Reshih i az.
Vzehme si dovijdane sys vsichki i poteglihme
V temnicata toj vodeshe, pomagashe mu gpsa
Po pytq sreshtnahme kone, za koito hijarq ni predupredi. Sled tova edin taralej se beshe prosnal na pytekata, i iznevidelica mi se stori che nqkakyv cheren paqk
kracheshe po kamynite kolkoto rykata mi, moje da e bilo otrajenieto ot chelnika
Ot tova strymno spuskane mi se nabiha krakata, na edno
mqsto za malko da se iztyrbusha v propasta
Nikoga ne bqh minaval po tozi pyt i to v tymnica. Sledvahme zelenata markirovka
Posledva oshte edno strymno spuskane. Sled tova
hodehme po ravno. Po edno vreme malko se zabludihme no se vyrnahme i namerihme pytekata. Kym 6 chasa ostavashe samo edno spuskane kym seloto
I tam kato me podbaraha edni karakachanski ovcharki. Ot kym blizkoto dere se spusnaha.
Ne me puskat i me lajat. Dobre che stopanina na
kuchetata, edno momche doide gi propydi. Kucheta me izpratiha chak do kolarskiqt pyt
ot kydeto na lqvo po jelezopatnata liniq se ozovah pravo na
garata. Taka me beshe upytil. Toj poizostna. Osven tova se nadqvah da hvana vlaka za
sofiq v 5:30 :), koito izpusnah i se naloji da chakam do 8:00 chasa vlaka za koprivshtica
ot tam na stop do pirdop, posle s ekspres chaika pravo v sofia

Napishete i vie neshto, kak vidqhte pohoda ot strani



Тема Втори опит - втори неуспехнови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.07.07 14:54



Да кажа и аз накратко...

Понеже лани извървях разстоянието по нормалния начин с групата, реших, че тая година трябва да измисля нещо ново, за да е интересно. Наумих си един малко по-дълъг вариант на маршрута: от вр.Мазалат до вр.Вежен, като целта ми беше да изкача в рамките на 24 часа 16-те (това малко зависи от начина на броене) най-високи върха на Стара планина с изключение на Миджур(последният отпада поради разбираеми причини).

В четвъртък поради разнообразни и все субективни причини не успях да тръгна рано и пристигнах с пътнишкия влак в Карлово в 12 часа. Изнесох се къде на стоп, къде пеша до гара Търничени в голяма жега за цели 4 часа. Това забавяне много допринесе за провала на плана ми. По баира към Триглав стигнах в 20:30 вечерта до м.Белите извори доста ниско под вр.Мазалат. Непознаването на терена и късното тръгване осуети идеята ми да спя на самия връх или близо до него, за да запазя сили за решителния ден.

В петък тръгнах в 5 часа, което също се оказа доста късно предвид идеята ми. Трябваше да изкача около 450 метра височина до вр.Мазалат, което ми отне 1 час и доста ценна енергия, която бих могъл да си спестя. На вр.Мазалат бях точно в 6 часа. Минах през върховете Пиргос, Малък и Голям Кадемлия и се включих в основното трасе на седл. Чим колиба. Бях обаче закъснял и групата беше минала вероятно около половин час преди мен, виждах последните няколко души на 1-1.5 км пред мен по пътя.

До вр.Ботев изпреварих около 6 човека и на заслон "Ботев" успях да настигна основната група, която беше спряла за по-дълго време, за да обядва. Желанието ми да ги догоня ме принуди да вървя дотам почти без почивки, което също не беше много добре.

Нататък се движих с най-голямата група, която към края се състоеше от 12 човека. Предвид идеята ми, изкачих и вр.Малък Купен, който другите заобиколиха по пътеката. Дори на билото беше доста горещо, а аз носех тежка раница и малко вода, което също бяха грешки.

Като пристигнахме на "Ехо", бях твърде уморен и с доста болки на разни места, за да се прежаля да вървя още най-малко 4 часа до върховете Каменица и Вежен. Освен това, 24-часовата идея така или иначе пропадаше - имах останали само 2:30 часа на разположение и в текущото си физическо състояние нямах никакъв шанс да стигна толкова бързо до Вежен. Така че останах да спя на "Ехо". Изкачените върхове-първенци останаха 14: (по реда на изкачването им) Мазалат, Пиргос, М.Кадемлия, Г.Кадемлия, Юрушка грамада, Параджика, Ушите (качих само по-високото ухо), Ботев, Безименния, Жълтец, Млечния чал, Г. Купен, М.Купен и Амбарица. Разбира се, минахме и през няколко по-ниски върха.

Миналата година също исках да стигна до Вежен, но пак не ми стигнаха силите. Ядосах му се вече на този връх и смятам, ако е живот и здраве, да довърша друг път започнатото... с обеца на ухото от всичките поуки, които извлякох.

Иначе ходенето беше супер (е, поне преди последната 1/3, която си е чист мазохизъм), компанията - много силна и печена, времето - великолепно (даже малко в излишък, че жегата беше прекалена). Искам да изкажа голямата си благодарност и уважение към нашия Организатор и Войвода Станислав, поздравления за хубавата идея и чудесната реализация и дано все така ни предвожда всяка година! Благодарност и на всички участници за приятната компания и незабравимото прекарване. Хайде, до нови баири!



Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторsnow tiger (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 16:43



Привет на всички започнали и/или (не)завършили прехода!

И аз спадам към категорията на тези, които за пръв път преминаха трасето, въпреки че от доста време се каня. Нямам преки наблюдения от миналите издания, но считам, че групата тази година беше супер яка и готина. Не се случва често 20 души да се снимат на Голям Купен (е, някои не в особено фотогенична форма, но :-) предвид разходката до там всичко е ок.
Най-напред искам да благодаря на Станислав за целия хъс и внимание към детайла по прехода. Дано има повече такива хора по планините! След това огромна благодарност на хижарите на Ехо, евала им за топлото посрещане ( за мен беше буквално ТОПЛа(супа) в 5ч сутринта, де такъв сервиз даже и в 5* хотели. Ама всичко със сърце и мерак се прави.
Като цяло бях преминавал трасето и възнамерявах да търча по-бързо въпреки уговорката, че няма да се състезаваме. Но нещата си дойдоха на мястото, обади ми се леко стара травма и върнах газта. За което не съжалявам, защото щях да изпусна много готини моменти с групата.
Радо, моля да ме извиниш дето се налагаше да се мъкнеш по-бавно с мен след Дерменкая и да дишаш изпаренията от БенГей, догодина живот и здраве ще съм по-бърз :-)

Късмет и здраве на всички ентусиасти от прехода!
Догодина пак!



Тема чакам още снимкинови [re: bylbyk]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано25.07.07 00:17



Хайде бре хора...Какво стана с другите обещани снимки...:-(

"Bez mnogo da pochivat reshiha da trygnem
kym dermenka. Tuka edin v kumuflajni pantaloni
oblechen, takove tempo dade che mi se izopna
dushichkata"
Тоя не беше ли с комуфлажна раница..., а не панталони...



"Опознай себе си !"
"Опознай родината, за да я обикнеш !"

Тема Re: чакам още снимкинови [re: niksi_kite]  
Авторbylbyk (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 11:27



Kakvi snimki . pogledni predishnite pohodi tam ima snimki
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1946006357&page=&view=&sb=
I taka da e, se e kumuflaz





Тема Отчетнови [re: niksi_kite]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 12:52







Тема Re: Отчетнови [re: SPl]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано25.07.07 13:51



Евала за снимките.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторPK (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 19:37



Браво!!! Аз обаче също съм тинаправил няколко снимки. Имах проблеми днес с интернета и затова ще ги ги видиш утре. Радо.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано25.07.07 20:12



Освен лекуване на пришки, както се вижда, има и мъжки стриптийз. Единия сега започва стриптиза, докато другия е в напреднала фаза...



Ха познайте кои са стриптизьорите...


[image]http://picasaweb.google.com/kibikoff/100X24_2007/photo?authkey=eeUuwYjQb_s#5090052559261818050[/image]

"Опознай себе си !"
"Опознай родината, за да я обикнеш !"

Тема Отг: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор тok (инж.)
Публикувано25.07.07 20:21



Поздравявам ви всички!

Миналата година се засилих по Кадемлийте, тази година постепенно закъсах и отпаднах на слизане от Амбарица... Забелязва ли се градацията?



Моята история накратко - в текст и картинки, можете да видите .

Благодаря на Станислав за добрата организация!

Живот и здраве, догодина ще се съберем отново на х.Мазалат!

Цецо

Редактирано от тok на 25.07.07 20:25.



Тема За тактикатанови [re: SPl]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано27.07.07 13:40



Каква беше тактическата изненада?
Освен тая да ни снимаш докато се гърчим

?

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: За тактикатанови [re: dobrudjan4e]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 22:07



Идеята беше да сложа в раницата един чифт туристически обувки, които имах намерение да нахлузя след Жълтец до "Добрила" и за след Козя стена, че преди две години на Кръстците си навехнах крака с тия половинки, а миналата година, както споменах се получи "опит за летене". Ама раницата ми се препълни.
Мислех да взема и голямата чанта с все стативи и други джаджи, но тогава щях да отразя само старта

.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано29.07.07 18:38





Ето снимка от старта на х. Мазалат. Въпреки че не успях да стигна до края, съм много доволен. За първи път минавам по този път и не знаех какво да очаквам. Догодина ще съм по подготвен и се надявам да успея да финиширам. Не успях да засека целия път с ГПС-д но до х. Добрила е 37 км. което значи че едва ли грешката в измерването по картата до х. Ехо е голяма т.е. 65-70 км за целия преход.

Пиша чак сега, защото веднага след Стара Планина се качих на една вила в с. Стойките в Родопите и по цял ден цъках Скрабъл на полянката и от време на време правих преход до хладилника за поредната бира.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано30.07.07 07:55



Уф, значи пак никой не е успял да засече дължината на прехода??!



Между другото според Русенци 100 км са от Вежен до Столетов. Пък като се има в предвид традициите на този поход им вярвам.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Slavei]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано30.07.07 08:45



Мисля, че Александър (дано не бъркам името) засече разстоянието с GPS, но веднага след като финишира тръгна да слиза към Розино, защото сутринта гонеше влак за морето



Малко след Ушите GPS-а показваше 68км, ако не се лъжа, но се надявам самият той да се включи и да даде точното измерване.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор goro_levskara (планинар)
Публикувано30.07.07 11:07



След дълго закъснение и аз най-накрая ще пусна снимки от прехода. Въпреки, че не успях да завърша си изкарах много добре, качих се на върхове, на които не бях се качвал, запознах се с много готини хора, а и най-важното, видях къде съм, разбрах много неща, които преди не съм знаел и които ще са ми от полза за в бъдеще. Поздрави на всички участници и благодарности на Станислав за перфектната организация. Ето и снимките:





Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Slavei]  
Автор bst (~!~)
Публикувано30.07.07 20:06



Скоро ще мина остатъка от прехода и ще сумирам двата трака, така че ще имаме дялата дължина.



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: bst]  
Автор bst (~!~)
Публикувано30.07.07 20:08



Между другото от х. Мазалат до х. Добрила се натрупват 3000 метра изкачване, по нататък не знам как е.



Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано10.08.07 21:31



"Здравейте!
Съвсем в телеграфен стил ще напиша няколко изречения, пък по-нататък като ми остане повече време ще дам още инфо и снимки."................

Какво става с другото инфо и особено със снимките...


Връщам се аз от Триглав и Гросглокнер и очаквам да видя снимки и т.н...но уви...
Дано като се върна от Турция, живот и здраве, да има пуснато нещо...

"Опознай себе си !"
"Опознай родината, за да я обикнеш !"

Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: niksi_kite]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано10.08.07 23:53



Да темата доста бързо утихна, а не бива така. Отдавам го на летните отпуски

. Аз заминавам за Пирин за една седмица и се надявам като се върна да има раздвижване. Навил съм и няколко хора покрай мен да участват догодина .

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Ивaйлo (непознат)
Публикувано08.09.07 11:47







Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Ивaйлo]  
Автор alexg (непознат)
Публикувано08.09.07 16:58



Още не съм почнал да чета, но забелязвам огромната (според мен) неточност "вляво остава връх Росоватец, който заблуден турист би помислил за връх Ботев (случвало се е) заради постройката на върха и камионния път до него (има камионен път от връх Ботев до връх Росоватец, може да си хванеш и стоп" - моля поправете ме, но това трябва да са си Кадемлиите????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.