Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: а по-рано?нови [re: Amber]  
АвторSTPD (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 08:27



Доста трудничко!
Ускореният бърз влак Бургас-София не спира на гара Клисура. На гарите Карлово и Пирдоп, до където от Розино може да се ползват автобус и "стоп" експреса е съответно в 9,22 и 10,25 ч.
Последното предполага и неудобството за много ранно тръгване от "Ехо".



Тема благодарим СТПДнови [re: STPD]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано22.07.07 20:16





Благодаря за посрещането на хижа Ехо. Хижарите се бяха погрижили за всичко. Топъл чай, топла супа, топла баня и стая в коята да се настаним.
На сутринта имаше и мекици .
БЛАГОДАРИМ!!!



Тема Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано23.07.07 10:14



Здравейте!

Съвсем в телеграфен стил ще напиша няколко изречения, пък по-нататък като ми остане повече време ще дам още инфо и снимки.

Тази година очакванията ми за броя на участниците не бяха особенно оптимистични, но това което се получи надмина моите прогнози. В петък от х. Мазалат тръгнахме 33 човека, на вр. Ботев към нас се присъедини Павел, на заслон Ботев ни настигна и Лъчо (Огнедишащ), а "за капак"

на х. Добрила ни чакаше неизменният участник във всички досегашни 100 км Сашо Курбанов. Лично аз не очаквах повече от 30 участника, въпреки че се бях подготвил с далеч повече фанелки.

На х. Ехо успяха да пристигнат 20 човека. Сега нямам време да напиша имената на всички успяли, но съм задължен да кажа, че първи, в 21:00 часа на хижата е пристигнал Димитър Николов (Доктора). Любопитното за него е, че това му постижение идва след като е бил болен в близкото минало от лаймска болест в такава степен, че е имало риск да му бъде сложен пейсмейкър. Иначе основната група пристигна на х. Ехо в 03:10 часа в събота.

Специални благодарности на хижарите на Ехо за невероятното посрещане.

До скоро и бъдете здрави!





Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор dobrudjan4e (психопат)
Публикувано23.07.07 10:29



Здравейте и от мен!
Благодаря ти Станиславе за чудесната организация. За мен това беше първо участие, но живот и здраве няма да е последно

.
Тук съм качил пътепис за изживяното от мен :
http://www.forum.planinari.org/viewtopic.php?t=491

Бъдете живи и здрави!
И догодина пак заедно .

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: dobrila-ehoнови [re: Cтaниcлaв]  
Авторbylbyk (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 14:03



Bqh si naumil da presreshtna grupata 100x24. No za celta trqbvashe da se kacha na dobrila. Pravih si i planove za kupena?
Kato stignah sopot razbrah za lifta che raboti, imalo nqkakvo bike alpijsko syzteznie i deltaplanerizym 21-28 juli chambahla

Mnogo se zaradvah. Nadqvah se da ne spre
predi da doida. Razpitah nqkolko hora za mestopolojenieto na lifta. Pristignah i ne sled dylgo se kachih, Propusnaha me s nqkakva grupa s baikove, koito kachvaha
dusheci. Na lifta beshe strashno i vylnuvashto. Takava visochina. Oshte poveche se ochudvah, kogato vizdah strymninata koqto stqh da izkachvam.
Da se izkacha do gore za 4 chasa do dobrila nikoga nqmashe da go byde. .
Lifta beshe do mejdina, ot tam zapochvashe pistata na baikovete Ostavashe mi oshte 30-40min do dobrila. Radosten che si spestih
takova byhtene po bairite ne usetih koga pristignah
Po pytq sreshtnah turisti koito me pozdraviha
Na dobrila bez mnogo da mu mislq razbira se sled
kato se napih ot markucha poteglih kym kupena.
Bqh reshil da izchakam grupata na vyrha. Namerih si
edno hubavo mestence sled edno prodyljitelno izkachvane 13:10
i zachakah. Sled kato se naobqdvah. Kym 2:20 vidqh pyrviqt byrzak. Sam
kaza za sebe si che e doktor i prichinata da se
vkluchi v tova meropriqtie beshe fizicheskiqt
tonus. Samo che ot tuk se vijdashe botev i kato se
premeri raztoqnieto na ochi stavashe baq mnojko.
A toj podtichvashe po baira. Bil kym 10:00 chasa na
botev. Az kato si spomnq kak potichvashe
minalata godina cqlata grupa. I ne mojahme
da se stignem do botev ne po rano ot 11:00 chasa. Vednaga napravih zakluchenie tozi
trqbva da ima baq fizicheska podgotovka
Sled polovin chas se poqvi drugiqt byrzohodec
I dvammata bili zaedno na botev no posle doktora
izbyrzal. Tuka az iznevidelica ustanovih che nablizo
ima aki. Zatova muhite mi dosajdaha tolkova neistovo.
Promenih si mestopolojenieto. Otkriha se chudni gledki
V Posoka dobrila se vijdashe dermenka kato edno bqlo
pravoygylno petance. pred mene beshe kupena
do koito me domyrzq da otida. Taka kakto si
lejah i op izpusnah sledvashtiqt
Qvno osnovnata grupa koqto se kaneh da presreshtna dosta
se e zabavila. Zatova povyrtqh se povyrtqh i
otidoh do sledvashto blizko hylmche. Ot tam ot ptichi pogled se vijdashe pytekata kym kupena
Ne sled dylgo zapochnaha
da lajat razni kucheta mnogo otdaleche se chuvashe tova me
nastoroji, ot kym levski se chuvashe. A doktora mi
kaza che tova deto sedq ne e vasil levski a ambarica.
Nasladih se na gledkite i begom kym dobrila
Za polovin chas se spusnah. Samo doktora
go nqmashe, beshe reshil da stigne po svetlo eho
Kakto si otmorqvahme i si prikazvahme, hijarq syhto beshe
mnogo razgovorliv Po edno vreme vzehme da se
pritesnqvame aide be koga shte doidat. Minalata godina
prednata grupa beshe 16:30 na hijata. A sega
nikakvi gi nqmashe. Naj setne kym 17:10 se poqviha
Bez mnogo da pochivat reshiha da trygnem
kym dermenka. Tuka edin v kumuflajni pantaloni
oblechen, takove tempo dade che mi se izopna
dushichkata. Edvam kretah prez vhoda na dermenka
Tam kakto obiknovena hapnahme koj kakvoto iska
i zasiteni trygnahme kym beklemeto. Stymni se
no beshe mnogo priqtno da se vyrvi. Sreshtnahme cqlo stado bivoli, no tyj kato sme mnogo ne beshe strashno
Dolu na beklemeto
si pochinahme i slojihme chelnicite. Imashe
edno momche dori sys fener v ryka. Na koito stanislav mu dade chelnik, beshe go predvidil v sluachaj che nqmam
Sled kratki pochivki
se dotytrihme do kozq stena. Na vsichki im grejna v syrceto
shtom vidqha che hijata sveti. Posreshtnaha ni
gostopriemno koi chaj koi voda si napylni. Pochinahme si
preoblqkohme se, za da ne ni draskat klenovete i trygnahme.
Ponqkoga izkluchvahme chelnicite za da se nasladim na
zvezdnoto nebe. Razbira se tova beshe v edna
ot nqkolkoto pochivki.V dalechinata se vijdashe svetlinkata na chiflika. Nadaleche nqkakvi kucheta se derqha s cqlo gyrlo
Sled 2/3 ot raztoqnieto do hija eho
vodachite vdignaha tempoto predvkusvajki blajenstvoto
ot zavyrshvaneto na pohoda. V 3 i 10 neshto veche
bqhme na eho, samo izchakvah me i drugite
da pristignat. Posreshtnaha ni gostopriemno pred hijata, bqha prigotvil topyl chaj i supa koito iskashe.
Vseki mojeshe da si vzeme dush, stiga da beshe
svoboden. Hapnahme pijnahme :). I izvednij edno momche
izqvi jelanie da sliza kym rozino.
chasyt beshe 3:30
poneje ne
znaeh koi koga i kak shte sliza. Reshih i az.
Vzehme si dovijdane sys vsichki i poteglihme
V temnicata toj vodeshe, pomagashe mu gpsa
Po pytq sreshtnahme kone, za koito hijarq ni predupredi. Sled tova edin taralej se beshe prosnal na pytekata, i iznevidelica mi se stori che nqkakyv cheren paqk
kracheshe po kamynite kolkoto rykata mi, moje da e bilo otrajenieto ot chelnika
Ot tova strymno spuskane mi se nabiha krakata, na edno
mqsto za malko da se iztyrbusha v propasta
Nikoga ne bqh minaval po tozi pyt i to v tymnica. Sledvahme zelenata markirovka
Posledva oshte edno strymno spuskane. Sled tova
hodehme po ravno. Po edno vreme malko se zabludihme no se vyrnahme i namerihme pytekata. Kym 6 chasa ostavashe samo edno spuskane kym seloto
I tam kato me podbaraha edni karakachanski ovcharki. Ot kym blizkoto dere se spusnaha.
Ne me puskat i me lajat. Dobre che stopanina na
kuchetata, edno momche doide gi propydi. Kucheta me izpratiha chak do kolarskiqt pyt
ot kydeto na lqvo po jelezopatnata liniq se ozovah pravo na
garata. Taka me beshe upytil. Toj poizostna. Osven tova se nadqvah da hvana vlaka za
sofiq v 5:30 :), koito izpusnah i se naloji da chakam do 8:00 chasa vlaka za koprivshtica
ot tam na stop do pirdop, posle s ekspres chaika pravo v sofia

Napishete i vie neshto, kak vidqhte pohoda ot strani



Тема Втори опит - втори неуспехнови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано23.07.07 14:54



Да кажа и аз накратко...

Понеже лани извървях разстоянието по нормалния начин с групата, реших, че тая година трябва да измисля нещо ново, за да е интересно. Наумих си един малко по-дълъг вариант на маршрута: от вр.Мазалат до вр.Вежен, като целта ми беше да изкача в рамките на 24 часа 16-те (това малко зависи от начина на броене) най-високи върха на Стара планина с изключение на Миджур(последният отпада поради разбираеми причини).

В четвъртък поради разнообразни и все субективни причини не успях да тръгна рано и пристигнах с пътнишкия влак в Карлово в 12 часа. Изнесох се къде на стоп, къде пеша до гара Търничени в голяма жега за цели 4 часа. Това забавяне много допринесе за провала на плана ми. По баира към Триглав стигнах в 20:30 вечерта до м.Белите извори доста ниско под вр.Мазалат. Непознаването на терена и късното тръгване осуети идеята ми да спя на самия връх или близо до него, за да запазя сили за решителния ден.

В петък тръгнах в 5 часа, което също се оказа доста късно предвид идеята ми. Трябваше да изкача около 450 метра височина до вр.Мазалат, което ми отне 1 час и доста ценна енергия, която бих могъл да си спестя. На вр.Мазалат бях точно в 6 часа. Минах през върховете Пиргос, Малък и Голям Кадемлия и се включих в основното трасе на седл. Чим колиба. Бях обаче закъснял и групата беше минала вероятно около половин час преди мен, виждах последните няколко души на 1-1.5 км пред мен по пътя.

До вр.Ботев изпреварих около 6 човека и на заслон "Ботев" успях да настигна основната група, която беше спряла за по-дълго време, за да обядва. Желанието ми да ги догоня ме принуди да вървя дотам почти без почивки, което също не беше много добре.

Нататък се движих с най-голямата група, която към края се състоеше от 12 човека. Предвид идеята ми, изкачих и вр.Малък Купен, който другите заобиколиха по пътеката. Дори на билото беше доста горещо, а аз носех тежка раница и малко вода, което също бяха грешки.

Като пристигнахме на "Ехо", бях твърде уморен и с доста болки на разни места, за да се прежаля да вървя още най-малко 4 часа до върховете Каменица и Вежен. Освен това, 24-часовата идея така или иначе пропадаше - имах останали само 2:30 часа на разположение и в текущото си физическо състояние нямах никакъв шанс да стигна толкова бързо до Вежен. Така че останах да спя на "Ехо". Изкачените върхове-първенци останаха 14: (по реда на изкачването им) Мазалат, Пиргос, М.Кадемлия, Г.Кадемлия, Юрушка грамада, Параджика, Ушите (качих само по-високото ухо), Ботев, Безименния, Жълтец, Млечния чал, Г. Купен, М.Купен и Амбарица. Разбира се, минахме и през няколко по-ниски върха.

Миналата година също исках да стигна до Вежен, но пак не ми стигнаха силите. Ядосах му се вече на този връх и смятам, ако е живот и здраве, да довърша друг път започнатото... с обеца на ухото от всичките поуки, които извлякох.

Иначе ходенето беше супер (е, поне преди последната 1/3, която си е чист мазохизъм), компанията - много силна и печена, времето - великолепно (даже малко в излишък, че жегата беше прекалена). Искам да изкажа голямата си благодарност и уважение към нашия Организатор и Войвода Станислав, поздравления за хубавата идея и чудесната реализация и дано все така ни предвожда всяка година! Благодарност и на всички участници за приятната компания и незабравимото прекарване. Хайде, до нови баири!



Тема Re: Телеграфно за СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторsnow tiger (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 16:43



Привет на всички започнали и/или (не)завършили прехода!

И аз спадам към категорията на тези, които за пръв път преминаха трасето, въпреки че от доста време се каня. Нямам преки наблюдения от миналите издания, но считам, че групата тази година беше супер яка и готина. Не се случва често 20 души да се снимат на Голям Купен (е, някои не в особено фотогенична форма, но :-) предвид разходката до там всичко е ок.
Най-напред искам да благодаря на Станислав за целия хъс и внимание към детайла по прехода. Дано има повече такива хора по планините! След това огромна благодарност на хижарите на Ехо, евала им за топлото посрещане ( за мен беше буквално ТОПЛа(супа) в 5ч сутринта, де такъв сервиз даже и в 5* хотели. Ама всичко със сърце и мерак се прави.
Като цяло бях преминавал трасето и възнамерявах да търча по-бързо въпреки уговорката, че няма да се състезаваме. Но нещата си дойдоха на мястото, обади ми се леко стара травма и върнах газта. За което не съжалявам, защото щях да изпусна много готини моменти с групата.
Радо, моля да ме извиниш дето се налагаше да се мъкнеш по-бавно с мен след Дерменкая и да дишаш изпаренията от БенГей, догодина живот и здраве ще съм по-бърз :-)

Късмет и здраве на всички ентусиасти от прехода!
Догодина пак!



Тема чакам още снимкинови [re: bylbyk]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано25.07.07 00:17



Хайде бре хора...Какво стана с другите обещани снимки...:-(

"Bez mnogo da pochivat reshiha da trygnem
kym dermenka. Tuka edin v kumuflajni pantaloni
oblechen, takove tempo dade che mi se izopna
dushichkata"
Тоя не беше ли с комуфлажна раница..., а не панталони...



"Опознай себе си !"
"Опознай родината, за да я обикнеш !"

Тема Re: чакам още снимкинови [re: niksi_kite]  
Авторbylbyk (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 11:27



Kakvi snimki . pogledni predishnite pohodi tam ima snimki
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1946006357&page=&view=&sb=
I taka da e, se e kumuflaz





Тема Отчетнови [re: niksi_kite]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 12:52








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.