Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторsnow tiger (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 16:28



Е, тази година ще походя и аз. Живот и здраве дотогава, пък и се очертаваме група :-) Май Мазалат ще се попрепълни, но както се казва сърце да е широко!
Започвам молебен за липса на гръмотевици и мъгла :-), само не знам как да запазя бирата студена до Купена.
Късмет и здраве на всички, до скоро!



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: мapaтoнeц]  
АвторЛyaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 22:16



Браво, Ники, отличен отчет до най-малките подробности!

Всичко си беше точно така миналата година. Жалко, че тази няма да можеш да дойдеш! Но аз мисля пак да се присъединя към бойната група, дори съм намерил още двама-трима доброволци (това организатора Станислав може би повече го интересува). Е, без твоите професионални съвети и ръчкане незнам какво време ще постигнем, но по-важно е да сме там. Дано нещо не ни обърка плановете и времето да си го бива!



Тема Спаненови [re: Cтaниcлaв]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано12.06.07 23:06



Искам да попитам как стои въпроса със спането - ще има ли легла в мазалат, а също и в х. Ехо
Понеже прочетох в предишна година, че сте спали на пейки и маси в столовата след като сте пристигнали през нощта. Не съм чел за другите години просто попаднах на тази,
А видях че се носят и неопрени по раниците.
Имали някаква организация с хижите или сме просто като случайни туристи за хижарите.
За мен лично - по принцип избягвам хижите, но след такова гуране ( ходене) предпочитам легло, вместо пейка. А и вече не съм такъв герой да нося палатка толкова време.
мерси

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор svetozar ()
Публикувано12.06.07 23:53



Аз също имам желание да участвам. Ще се обадя на организатора няколко дни преди прехода за да потвърдя. Няма да се учудя ако миналогодишния брой на участниците се удвои. Така спането на Мазалат може да се окаже малко проблемно. Миналия петък минах оттам. Има нов хижар - млад мъж на около 35 години. Споменах му за прехода, очаква да му се обадите.



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: Лyaдo]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано13.06.07 09:45



Не беше точно така, първо се беше лепнал за мен, а аз за Павел

През цялото време чувах стъпки зад мен и мислех, че цялата група е по нас, докато не хвърлих един погледн назад. Тогава с изненада открих, че зад мен има само един човек, а групата е доста назад. Пропуснах човека зад мен защото доста напираше, пък аз дишах трудно от този "старт", студения въздух и вече болното ми гърло.
Скоро след това Павел спря за да се събере групата, защото идеята на този поход не е в състезаването.

Редактирано от Slavei на 13.06.07 09:45.



Тема Re: Закъснял отчет за похода миналата годинанови [re: Slavei]  
АвторЛyaдo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 10:44



А бе нещо не мога да схвана какво точно искаш да кажеш

Ние с Ники през цялото време се движихме заедно, а на Ботев към нас се присъедини и Иван. А закъснелия отчет на Ники си е направо перфектен!



Тема Мръсна дума ли е "състезание"нови [re: Slavei]  
Автор мapaтoнeц (непознат )
Публикувано13.06.07 15:20



Славей,

За теб явно се е бил лепнал Митко от София, който пристигна на Ехо по светло. Аз бях зад дългокосия пич със щеките. Поне така си спомням.

Иначе, знам че Светослав дебело подчертава че това не е състезание, но аз не виждам защо толкова се анатемосва тази дума. Съгласен съм че идеята не е в състезанието (аз Владо и Иван бяхме заедно почти през цялото време, бяхме си група която не се разцепи, не сме се състезавали помежду си и си изкарахме страхотно), но пък известен състезателен елемент внася допълнителна тръпка в цялата проява – ние тримата например имахме голямото желание да настигнем Митко от София – направо си се състезавахме с него, а както разбрахме по-късно – и той с нас.

Според мен, най-важното е групата в която се движиш да пристигне цялата в крайната точка – това на мен ми донесе най-голямо удовлетворение от похода. А това че ще го направиш за кратко време или по-бързо от другите групи си е допълнителен бонус – т.е. състезателния елемент не е основен, а допълнение, дава допълнителни емоции (поне за мен).

Самата идея че трябва да се измине известно растояние за възможно най-кратко време (поправи ме ако греша, но дори Светослав някъде спомена че се надява „да съкрати времето от миналата година”) означава състезание. А това че е състезание, не значи че всеки си е сам за себе си – движението в група и състезание могат чудесно да се допълнят и не е нужно винаги да си противоречят.

Аз съм учавствал в походи (100км трекинг) организирани като състезание, където правилата за движение в група са строго определени – в състезанието се регистрират отбори (групи) от по 4 човека и целта е де се пристигне в крайната точка с пълен отбор, иначе си извън класацията. Така знаеш с кого се движиш през цялото време, изчаквате се един друг, помагате си, разчитате един на друг. И тогава няма шанс да се получат неща от рода на „групата бяхме 10 човека, но по едно време видях че сме останали само 8” без да имаш представа кои са двамата липсващи и какво е станало с тях.



Тема Re: Спаненови [re: KGM]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано13.06.07 17:53



В отговор на:

Искам да попитам как стои въпроса със спането - ще има ли легла в мазалат, а също и в х. Ехо




Обикновенно няколко седмици преди датата на старта аз отивам на х. Мазалат и предупреждавам хижарите за "нашествието", което ще им предстои в четвъртък вечер. Ориентирам ги за приблизителната бройка на участниците. Места там винаги е имало. Малко по-особенно стои въпроса с х. Ехо. Обикновенно се пристига там по малките часове на ноща, без да има гаранции колко човека, кога и дали въобще някои ще пристигне. Спали сме по пейките и масите в столовата за да не разбуждаме спящите в хижата. Но тази година възнамерявам да посетя х. Ехо предварително за да помоля да ни отделят една стая, за която предварително да знаем всички на тръгване и която да ползваме за почивка.

В отговор на:

А видях че се носят и неопрени по раниците.


Така е. Програмата е волна, всеки решава какво да носи. Някои предпочитат да не спят в хижата и затова си носят шалте и спален чувал.



Тема "Състезание" не е мръсна думанови [re: мapaтoнeц]  
Автор Cтaниcлaв (StaRaTrekking)
Публикувано13.06.07 18:48



Ники здравей,

Много ми е приятно да "чуя" нещо от теб, радвам се, че си жив и здрав и ме е яд, че няма да можеш да дойдеш и тази година на Мазалат. Малко подтискащо ми прозвуча това, че си идваш веднъж на 4 години в България и евентуално следващото ти включване в похода ще е чак след 2 години, ама това е положението.

Относно състезателния елемент в похода. Не ми се ще похода да се превръща в безугледна надпревара. Слава Богу, досега такова нещо не е имало. Знаеш, че във всеки поход присъстват два елемента - естетически и спортно-технически. И смятам, че тези два елемента трябва да са в хармония, особенно в планината. Та, не си представям този поход като олицетворение на чиста спортно-техническа надпревара. Все пак се минава през едни от най-красивите места на Стара планина и язък ни за похода ако нямаме очи да им се насладим само защото сме обсебени от състезанието. Не искам цената на този поход да е и горчилката у някой, че е бил изоставен или пък тежка злополука, травма и тн. Затова съм написал, че целта не е на всяка цена да се мине по маршрута. От друга страна мразя ограниченията и твърдите правила. Затова съм на мнение, че ако на някой му харесва да се движи в по-бързо темпо от останалите, без да спира за почивка и реши да наблегне на постигането на определени показатели за време - нека го направи. Защо не. Не смятам насила да ограничавам никого, особенно хора тренирани, атлети, на които им прави удоволствие подобен стил на движение и преследване на високи спортни резултати.

Айде стига, че стана много дълго.

А на теб ти желая здраве и успех!



Тема Re: СтаРа Планина 100х24/2007нови [re: Cтaниcлaв]  
Авторrk (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 23:18



Темата трябва да се подържа на първа страница. Радо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.