Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Екскурзия до Рилския манастир?нови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.04.07 13:13



Привет на всички. :) Някой знае ли има ли фирма, която организира екскурзии до Рилския манастир или пък има ли автобус от София до там? Благодаря предварително. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: Фeйщицa]  
Авторariandra (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 17:02



Здравей

Знам че има автобуси до гр.Рила и оттам до Рилския.Тръгват от автогара Запад-Овча купел,тел.955-53-62,обади се и попитай за часовете на тръгване.Има и фирми,които организират еднодневни екскурзии до там-ние сме ходили с "Искони"



Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: ariandra]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано14.04.07 00:03



Много ти благодаря. :) Прегледах сайта на Искони, интересни екскурзии организират. Много полезна информация ми даде, и за тях, и за автобусите. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: Фeйщицa]  
Авториckpицa живoт (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 08:41



Има един в 10.00 ч. от автогара Овча купел, ако не ме лъже паметта.
В обратната посока последния директен за София е 15.00 или в 15,15 ч., не помня точно. След това само с прекачване от гр.Рила или гр.Дупница. Има автобус за Дупница около 17.00ч ч., който прави връзка с такъв за София (до Овча купел), май това е последната възможност да се прибере човек в нормално време.



Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: иckpицa живoт]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано15.04.07 11:03



Значи има и директен? Дано си прав/а, много ще се радвам. :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: Фeйщицa]  
Авториckpицa живoт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 09:18



Със сигурност има, само трябва да се провери в колко часа тръгва и в двете посоки.
Тел. на "Автогара София Запад - Овча купел": 02/9555326



Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: иckpицa живoт]  
Автор ariandra (valencia-нче)
Публикувано16.04.07 15:37



Лошото е,че ако тръгва в 10ч.,много късно става и си губиш деня,а пък да гониш тоя в 15ч....Да отидеш с фирма не е лошо,ама трябва се съобразяваш с тях пак за времето.Иначе "Искони" са много симпатична фирма с нормални цени и добри екскурзоводи,но са по-специализирани-ти си видяла в сайта.Най-добре си е с кола,но невинаги има възможност за това



"Да живееш значи да се бориш-робът за свобода,свободният за съвършенство" Яне Сандански

Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: ariandra]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.04.07 18:04



"Искони" не предлагат екскурзия до Рилския в периода, който ме интересува (тогава ще ми идват на гости едни италианци).
А колко е пътят до там с автобус? Сигурно наистина не е възможно да вземем автобуса от десет, да видим манастира, да обядваме и да тръгнем обратно с автобуса в 15? :(

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано26.04.07 15:07



Да ви разкажа в края на краищата какво стана. Тръгнахме от автогара Овча купел в 10,10 с автобус до град Рила (пряк автобус до манастира няма). От Рила взехме автобус за манастира, който тръгна десетина минути след като бяхме пристигнали в града. На връщане взехме автобуса от 17,10 за Дупница. Там пък имаше връзка за София от 18.50.
Прекарахме чудесен ден и пътуването се оказа много по-лесно и удобно, отколкото си го представях.
Благодаря много на всички за информацията и напътствията. :) Ако не бях попитала тук, сигурно щях да продължа да търся фирма, която организира екскурзии и накрая щях да се откажа, :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Екскурзия до Рилския манастир?нови [re: Фeйщицa]  
Автор ariandra (отнесена:P)
Публикувано26.04.07 16:36



Еее,радвам се че сте изкарали хубаво.Тъкмо си виках абе какво направи с тоя Рилски м-р?

А там за колко часа бяхте?Пътя беше ли равен на часовете прекарани в м-раПитам,защото досега съм ходила само с кола или с "Искони"...Но щом сте доволни това е най-важното.
Хайде със здраве и пак да отидеш на Рилския

"Да живееш значи да се бориш-робът за свобода,свободният за съвършенство" Яне Сандански


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.