Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружево  
Автор cтpaжapa (непознат )
Публикувано22.03.07 17:13



Миналата събота заедно с верния ми другар кучето Рекс направихме преходче от гр.Вършец – х.Бялата вода – с.Дружево и накрая качихме местния връх Соколец.
От гр.Вършец се тръгва от Иванчова поляна по добре маркиран път с нова прясна синя маркировка. До х.Бялата вода се отива за около 1,30ч. От там има два варианта за с.Дружево: единият е с червена маркировка и е по-пряк. Минава през много красиви валози и малинова градина горе на билото, а вторият е със синя и по принцип е заобиколен (той е за х.Петрохан и х.Пробойница). Аз тръгнах по втория и за около 2 часа излязох на билната поляна на горски път, откъдето на дясно се продължава за х.Пробойница, а наляво за с.Дружево и х.Пършевица. Продължава се по пътя (не е маркиран) за селото, като след 10мин. се хваща десният път и все по него, докато се съединят с билната зимна маркировка, идваща от Петроханза с.Дружево. Слиза се до него и от там се откриват невероятни гледки към Врачанския балкан, към Ржана планина с вр.Козница, вр.Чукава и вр.Издермец. Малко над селото се съединява и червената маркировка(прекият път до с.Дружево) идваща пак от х.Бялата вода. Минах през селото и по горски път се качих до подножието на вр.Соколец, където има и пещера на самият му връх. В подножието му си набрах така известната по нашият край “леорда” или див чесън, хапнах и обратно към пътечката за х.Бялата вода и от там за гр.Вършец през малиновата градина и красивите валози. Ето и няколко снимки на този адрес.



Редактирано от cтpaжapa на 22.03.07 18:51.



Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: cтpaжapa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 18:48



Малко бавно ми се зареждат снимките, но успях да ги видя. Красиви места!



Успех на тазгодишния Миджур-Копрен-Ком!

Поздрави на Рекс! И ние имаме един Рекс в къщи, но той е само наполовина немска овчарка за разлика от твоя.



Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: Hиkи]  
Автор cтpaжapa (баир будала)
Публикувано22.03.07 18:57



Благодаря за пожеланията и поздравите за Рекс. Ще му ги предам, но няма да му казвам, че го наричат немска овчарка - може да се обиди... Той всъщност се мисли за черно хъски





Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: cтpaжapa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 19:14



Нека Рекс ме извини за невежеството!!!



На две от снимките в гората, където се вижда на по-заден план ми заприлича на немска овчарка. Съжалявам.



Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: Hиkи]  
Автор cтpaжapa (баир будала)
Публикувано22.03.07 19:34



Няма нищо, наистина прилича малко на немска овчарка. Голям е пакостник. Преди две седмици както си въврях изведнъж радиото на укмена спря. Озърнах се да видя какво става, да не би укмена случайно да е паднал. Укмена наистина го нямаше на раницата ми където беше закачен, но и никъде на пътя зад мен не се виждаше, а беше спреял да свири само преди секунда две. Рекс също липсваше. Чуваше се само шумолне в близките храсти. След няколко минути недоумение къде ли може да укмена се сетих, че Рекс е виновникът за неговото изчезване. Рекс се върна, но отказа да ме заведе при трофея си. Близо час търсих укмена, но напразно. Предполагам, че твоят Рекс нямаше да направи такава беля или поне щеше да те заведе до търсения предмет. Хъскитата обаче са диви и с непредвидим характер.





Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: cтpaжapa]  
Авторicci (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 09:11



Edna chas ot tozi marshrut minah v denia na izborite, kato celtami beshe da napravi Petrohan Vratca ta da dragna ot po visokoto kam po niskoto ama ne sluchih s transporta i napravih Vratca-Zgurigrad-ekopatekata-Parshevica-po biloto na Vrachanskia balkan do selo Drujevo-mestnosta Врелата дето се дели за Пробоиница - Козница- Петрохан . Тръгнах в 7.30 от автогарата на Враца и пристигнах на Петрохан в 22.30.Нямах компаниа,моето куче нямаше да издържи този преход





Тема Re: 17.03 гр.Вършец-х.Бялата вода-с.Дружевонови [re: icci]  
Автор cтpaжapa (баир будала)
Публикувано23.03.07 20:37



Здрасти
Много добър преход си направил. Преди две години и аз го направих само, че в обратна посока. Тръгнах от прохода Петрохан в 7.30(тогава пристига автобуса), като в началото се очертаваше хубаво време но в последствие падана мъгла и заваля дъжд. Най-голям зор видях в ориентирането от вр.Пършевица(до с.Дружево го бях минавал няколко пъти и затова нямах никакво проблеми, дори и в мъглата) в посока х.Пършевица, където няма никаква маркировка, нито зимна нито лятна. За мой късмет обаче за кратък момент мъглата се вдигна и хванах правилната посока. Хижата не работише и затова се наложи да сляза до местността Пионерски колони(може и да бъркам наименованието). На следващият ден през х.Околчица и от там обратно през водопада Скакля до Враца.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.