Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Ком Емение август 2007  
Автор kibakan (непознат )
Публикувано12.03.07 10:30



Здравейте!
Аз съм един ентусиаст който иска да се пробва да мине маршрута Ком Емине, през август месец ще имам 20 дена почивка, от някои источници прочетох че 20 дена са нпулно досттъчни за прехода, даже може да се намали до 15 дена, ако групата която тръгне се е сработила познава част от маршрута и иска да успее да го мине. За да стане това трябжа поне 3-4 месеца преди прехода да се пробват малки преходи от по 2-3 дена за да се настрои човек, да види как са обувките, раницата, какво му трябва каква скорост може да подържа колко време му трябва за да се вкара в 4ас и да се наслаждава на пътешествието а не да мрънка и да се 4уди когали това ще свърши.

Затова пиша толкова рано за да можем, (ако има и други желаещи) да се опознаем да видим дали можем да се работим и най вече дали искаме да го направим.
Ако има желаеши моля пишете или ме потърсете на 0887 735 124 за Ком Емине

:-)



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Автор svetozar ()
Публикувано12.03.07 14:26



Привет,
Идеята да направя този преход ме споходи някъде в края на миналото лято. Вижданията ми за прехода като времетраене и подготовка съвпадат с твоите, така че ще се радвам да се срещнем. Тъй като инициативата бе твоя можеш да поемеш ролята на координатор в случай, че има и други ентусиасти.

Поздрави,
Светозар





Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Автор kibakan (непознат )
Публикувано12.03.07 16:51



Здрасти Мирославе. можеш ли да ми пратиш или да напишеш телефон за връзка, че номера които ми прати не мога да се сВържа с теб.
поздражи
:-)



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Автор SadAss-inc (непознат )
Публикувано13.03.07 22:29



За 15 дена май ще се изгърбите...тук някъде във форума бяха пътеписите на Гьоко, който го прави това за 13 дни, ако не се лъжа. Общата представа, която придобих от разказа му за прехода - здраво гърбене...по 16-ина часа на ден.

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=turizym&Number=1946061444&page=&view=&sb=&vc=1

Трябва да сте бая сплотена група, в супер физическа форма и да познавате по-сложните части от маршрута.
Пожелавам ви да се сберете бойна група и да успеете, дано времето за подготовка ви стигне.
Успех

Редактирано от SadAss-inc на 13.03.07 22:31.



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: SadAss-inc]  
Автор kibakan (непознат )
Публикувано14.03.07 10:24



Мерси за пожеланието, дано успеем да постигнем целта за сговорна дружина която ще успее да премине от Ком до Емине и да си доставим удоволствие от гледките в Стара планина.
:-)



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Авторnat (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 19:56



Zdraveite,mnogo 6te se radvam ako me vklu4ite vav va6eto na4inanie.Nadqvam se 4e togava 6te moga da se osvobodq,tai kato otdavna sam se zarekla da izmina tozi mar6rut.Ako proqwqwate interes kam moqta kompaniq ICQ-to mi e 271-079-442 /naty/.6te se radvam ako organizirame nqkoi po-kratki prehodi predi towa-za srabotwane.Moje i s kolelo.6te 4akam da se svarjete s men



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: nat]  
Автор kibakan (непознат )
Публикувано16.03.07 17:21



Здрасти Naty, днес ти писах в ICQ- то но ти не се появи ако искаш звънними на телефона 0887735124 или ми прати твоя да ти звънна на kom_emine@abv.bg

:-)
kiba



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Автор niksi_kite (хвъркато)
Публикувано17.03.07 00:08



за две седмици, максимум 15 дни...ако има "смелчаци"

за това времетраене, от средата на август...
Хората трябва да са добре подготвени, издръжливи, да държат на здраво ходене..

Опознай себе си !

Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Авторnat (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 18:46



Здр,Киба.Съжалявам че сега ти отговарям, но имах много ангажименти. Вечер се прибирам от работа към 18:00 и тогава мойе да поговорим. Виждам, че има и други желаещи - така че ще е супер. Аиде до чуване



Тема Re: Ком Емение август 2007нови [re: kibakan]  
Автор kibakan (непознат )
Публикувано19.03.07 13:15



Здравейте!
В събота реших да пробвам един малък участък от трасето Ком - Емине, за да мога да си отговоря на някои въпроси (малка част от многото които ще се появят в последствие):
1. Как е пътя?
2. Как е маркировката?
3.Може ли да се ориентира турист по карта, Стара планина Ком- Мургаш 1 (първа част от седемте карти за маршрута Ком - Емине ), ако не познава маршрута.
4. Колко килограма може да носи със себе си?
5. Колко мога да издъжа? (досега единствения опит който имам е от дву-дневни походи с малко товар).
6. Дали съм с подходящи обувки.
и още много други въпроси които се надявам да изчистя до старта на прехода през месец АВГУСТ.

В събота сутрина станах в 5:40 до 6:05 закусих, подредих багажа (близо 30 килограма), измих се и тръгнах. От нас до гарата са 40 минути пеша и предпочетох да си направя една малка загрявка преди планината, стигайки до гарата с раницата за 50 минути пеш. Ходех по пешеходните пътеки с много слаба денивилация. Беше лесно.
Със Шиката се срешнахме на гара и 7:15 хванахме влака за Лакатник (500 метра надморска височина), влака беше пълен и се наложи до гарата да стоим прави. Пристигнах ме в 8:20.
От гарата до началото на пътя в посока х.Пробйница и х.Петрохан са 5 минути пеша. Спрях ме се кафе и в 8:30 тръгнахме нагоре,
Пътя е асфалтов. Лесно се върви по него дори с тежък товар на гърба, към 9:30 стигнахме едни изоставени постройки (и както по късно се оказа от тях се отклонява маршрута на Е-3), но ние това го незнаехме а и по кртата се оказа трудно да се оринтира човек(поне за мен беше трудно) маршрута на карта показваше, че пътеката минава покрай реката и ние тръгнахме по реката (няма да съжалявате ако минете по него има много красиви вирчета и едно малко водопатче) пътеката е малка но си личи че я има може би не бяхме единствените които са се губили по карта не познавайки маршрута.
След това стръмно искачване към село Губислав (750 метра надморска височина) и в 10:35 бяхме на кметството на селото (покрай което преминава вече коларски път нагоре към х. Подгорица) пътя е страхотен в сравнение с баира който го взехме от рекичката към селото. и така лека по-лека стигнахме до х.Пробойница (1000 м.н.в) в 11:50. хапнахме вафли, ябълки , и бисквити и в 12:10 тръгнахме да покоряваме върха

.
Но по-късно се разбра че ще ни е много труднос лед моста на около 25 минути след хижата голяма част одървета бяха съборени от някаква буря и пътя се превърна в тренировъчна шполоса от някое бойно поделение, минаване отдолу , минаване отгоре , минаване през пряпятстжието , заобикаляне и попадане на места където от топлото време и таенето на снеговете се получават мочуриша накратко казано защо не си тренирах като хората в казармата, а да не забраваме и раницата на гърба направо ми се разказа играта. Към 12:52 бяхме стигнали металния мост които в последствие разбрах, че пресичайки го ти продължаваш по маршрут Е-3, но там нямаше никаква маркировка и затова ние продължихме по реката. но от там на татък започваше снега минахме окло 15 минути нагоре намерихме една полянка (около 1150 м.н.в) седнахме да обядваме и да починем. От тръгването бяха минали 4:35 часа. краката ми бяха все ощте окей нямах мазоли, болки не се усещаха.
След като хапнахме и починахме решихме да слизаме надолу за да не се окаже че горе по билото е мочурише и да се окажем в кофти положение, по-добре беше да се опитаме да хванем влака от лакатник. Тръгвайки проверихме , че влаковете са в 17:30 и 19:15 и се постарахме да хванем тоя в 17:30 затова ускорихме темпото все пак е на надолнище.тръгвайки от поляната в 14:00, в кметството на село Губислав бяхме в15:50, на строежа 16:25 като все пак след кметството продължихме на долу по пътя и много ясно видяхме маркировката но явно тя е напражена за хора слизащи на долу а не за хора качващи се :-).
на гара в Лакатник пристигнахме17:15 и общо от горе до долу слязохме за 3:15 часа.

Но последствията бяха на лице поне при мен а се оказа не само примен а и при Шмиката и двамата бяхме с мазоли аз с три той с един, освен това примен от тежката раница ме заболяха раменете и краката впоследствие тоест в понеделник само раменете и леко единя крак все едно съм го навехнал или криво съм стъпил.

Но тръпката си заслужаваше поне за това да задам Големия ВЪПРОС

Колко килограма според вас е нужно на турист да носи и какво от екипировката ще влязат в тия килограми?

Мерси :-)
Киба Кан




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.