Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да ама не :)нови [re: Шaмaн]  
Авторcerosina (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 09:49



Шамане, увлякъл си се , и доста си увлякъл хора покрай тебе :)
Един куп фенки извадиха носни кърпички да си бършат сополите...
От това че си се задъхал на баира не значи че е свършил света, поне за тебе :)
Така де .
Едно от най големите предимства на времето и мястото в което живеем е че имаме широки възможности за избор и лична свобода. Може да спреш цигарите, да ходиш пеш до работа , с колело , с градски транспорт, да си изхвърлиш гсм-а , да смениш работата ( продавач на сандвичи - много ще ти е спокоино ) , да отидеш и да си купиш къща на село и да копаш домати. Все пак става въпрос за много малко пари, а гледам имаш възможности , вече ;)

А иначе , като художествено-философска стоиност ( хм така ли се казва ) разказчето е красота , не вярвам да не си го чел ( поне веднъж );) Смъртта на онко-болния на Хималаите е един истински фин завършек на творбата.
Поздрави ! :)



Тема Re: Да ама не :)нови [re: cerosina]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 15:00



Все добри съвети ... ако не ти се налага на теб да вземеш решенията





Тема Мерси, Газовикнови [re: cerosina]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано15.02.07 17:55



Ето едно мнение, на което по-спокойно мога да отговоря.
Първо - благодаря.
Второ - аз все си се задъхвам на баир. Да, светът свършва, а когато го кача - отново започва... "И рече Бог - да бъде равно - и пак ми просветна".... Такива ми ти работи....


Трето... Да, прав си, мога да ида да садя домати. Продавач на сандвичи не е готино.
Четвърто - защо бъркаш моята личност с тази на "лирическия герой" (мразя това определение). Сигурно има елементи от мен, вкарани в текста, но чак да ме налагаш с тоя тип пред светлия екран на възвишената ти критика :)))))))
Пето... Прочетох го. След като вече го бях постнал. Ако щеш вярвай. Това не е повод за гордост, а за немарливост, между другото.
Шесто.... Не се сещам какво да е седмото

Още веднъж - благодаря ти. Хубаво мнение



Тема ех :)нови [re: Шaмaн]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано15.02.07 20:19



... Шамане, прав си, че може да не го прочете човек това до края...
и за други неща си прав...

Пожелавам ти, както и на всички останали, вкл. на себе си - в обятията на планината, където самото време чезне, а изморените градски мисловни върволици се разтварят в тишината и ти се изправяш без бремето на ежедневния товар, като гол - пред себе си, като новороден...



Тема Re: Мерси, Газовикнови [re: Шaмaн]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано18.02.07 14:24



не е толкова важно дали си допуснал правописни грешки, а дали бъркаш в начина си на мислене.
За съжаление си прав





Тема Re: На такава възрастнови [re: Шaмaн]  
АвторPaзep (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:39



Много ми хареса разказчето, респект! Определено ме накара да почувствам нещо докато го чета. Онова гадно чувство че нещо в живота ми не е както трябва и че някой ден като остарея ще съжалявам горко за това как съм живял...

Въпросът е дали другите пътища автоматично правят човек по-щастлив? Да намериш щастието е изкуство, което съм чувал че притежават много често хората изправили се срещу смъртта, защото са оценили че всеки ден от живота им е дар свише за който трябва да са благодарни...



Тема Re: На такава възрастнови [re: Шaмaн]  
Автор fantony ()
Публикувано19.02.07 20:00



Шамане...скрънза си ти шамане....рядко пишеш.

или често пишеш ама рядко постваш...

а май се блазня да си помисля, че в разказа ти откривам части от един наш разговор на втория етаж в кръчмата. Разговор, който още тогава се заби в съзнанието ми.

и все пак...човек генетично има нужда да успява...в планината и/или в работата.
но важното е какво остава след него.

един ден ако дойдетеш на погребението ми си пожелавам наред със съобщенията да си припомниш и няколко важни неща, които съм оставил на света и да изредиш на ум, хората които съм обичал, а сделките....защо пък не ако има и такива...с труд сме си изкарвали хляба а не наготово (значи е съм изкарал и пари да издам творбите ти...нещо което отдавна се каня да направя :)

благодаря


www.bgphoto.net/fantony

Тема Re: На такава възраст - Ееех Шамане,нови [re: Hиkи]  
Авторpeни (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 23:46



вземи и проучи въпроса за някое тихо родопско селце със студен и бистър въздух и високи ели наоколо. бих живяла на такова място, да слушам само медни чанове и да не купувам отровна храна. но като се замисля не знам какво ще правя там. дали психиката или разума или нещо друго трябва да са водещи и да загърбят без памет досегашния живот и да се радвам на естествения за по-дълго от една ваканция. но имам желание. в момента. особено докато чета това. не знам защо се сетих за кофибрейк. и се надявам да е само съвпадение



Тема Re: На такава възрастнови [re: Шaмaн]  
АвторPentagram (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:12



Няма да се впускам в подробни анализи на прочетеното...не съм от писателския тип...
По-скоро съм четяща, комуникираща...чувстваща


Ще кажа само едно...отдавна не са провокирали сетивата ми така, както ти го направи...... ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ.... !!!



Тема Re: На такава възрастнови [re: Шaмaн]  
Авторckитaщ (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:54



Ако посрещаше и изпращаше деня с усмивка, дали щяха да ти/му се въртят в главата такива ми ти глупости?
Що не пробваш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.