Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 03.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Туристическа надпреваранови  
Авторпopeдeн пocт (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 19:56



Здравейте юнаци и юници

,
гледам напоследък по телевизията... доста често дават състезания за воля, физическа издържливост, а понякога и ум. Как ви се струва идеята да си направим една импровизирана надпревара. Примерно да се разделим на групи от 2-3 и всяка група по местообитание да постави някаква загадка, предмет или там каквото и да е. Може да се направят и някакви карти пиратски стил, които да се откриват чрез разшифроване на някаква загадка... А Може тези "артефакти" да са край известни туристически обекти, примерно църкви...
И в един урочен час, всяка група тръгва, като условието е да се върви само пеш и се състезаваме. Може "артефактите" да са скрити думи и който ги събере да трябва да се обади на другите за сверка и в крайна сметка печели! А може и края на играта да е на определено място и час, където да се съберем в крайна сметка и да отпразнуваме :)
Абе варианти много, стига да има навитаци :)



Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: пopeдeн пocт]  
Автор dajdelina (обичаща)
Публикувано31.01.07 21:06



Да-а-а много интересно предложение. Обичам приключенията



Бях гледала някакъв филм, в който приятели тръгват по различни маршрути към една обща цел и трябваше всички да пристигнат едновременно в уречения час. А ако се добавят загадки, карти и т.н. ще е още по-вълнуващо. Предполагам обаче, че ще трябва доста сериозна предварителна подготовка - като се почне от идеите ... та до реализацията им.

Имам вече няколко идеи, но нека се включат и други любители на приключенията и ще ги споделя като се по избистрят.


(обръщението ти към "нежния" пол не би ли могло ли да се коригира )


"Да се дава любов никога не е напразно"
Miguel de Cervantes


Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: dajdelina]  
Автор Пpиcъдa - зoдия Oвeн (Не ме пипай)
Публикувано31.01.07 22:33



Извинявай но седнах за малко, не бях се логнал и сега няма как да поправя обръщението си. Ако го поправи админа, няма да се сърдя, дори напротив - бих благодарил.
Права си, че има много за мислене, ама то и време си има :)
Трябва да помислим някакви цели, които да не позволяват използването на друг вид транспорт, или поне евентуално да сведат възможностите до минимум. Е... така като се замисля не се състезаваме за 100 000, правим го за кефа от личното справяне със задачите така че дори да има някой тарикат, нема да навреди толкова на инициативата :) И все пак, би било добре, да измислим по-бързо какво ще представляват конкретно дестинациите. Казвам по-скоро, защото така ще имаме възможност с всеки излет някъде, да слагаме по едно "съкровище", което евентуално после да ловим :))) Какво мислите?
Примерно следващия път като си отида на село мога да сложа в 200-годишния дънер 5 резена агнешка кожа. И всеки отбор, като намери дънера, си взема по 1 за да докаже накрая, че е ходил там!
Друга идея. която сега ми хрумва.... какво търсим, в крайна сметка е по-добре да остане в тайна. Ще е яка изненада :) Единственото условие трябва да е лекото тегло и малките габарити....
Давайте идеи!

Редактирано от Пpиcъдa - зoдия Oвeн на 31.01.07 22:35.



Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: пopeдeн пocт]  
Автор bst (~!~)
Публикувано31.01.07 23:55



Последна ти идея вече съществува въпреки че още не е набрала скорост в България. Виж

има вече 35 места, за някой не ти трябва ГПС може само по снимките да ги намериш.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst

Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: bst]  
Автор Пpиcъдa - зoдия Oвeн (Не ме пипай)
Публикувано01.02.07 00:23



:) бе не виждам много общо ама както и да е.... играе ли ти се?



Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: Пpиcъдa - зoдия Oвeн]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 14:34



батка, аз ако не съм последен до 200-годишния дънер, ще обера всички изрезки от агнешка кожа, пък да видим следващите юнаци кво ще намерят ... :)
мотиви - спортна злоба, базик ... квото и да е ... възможност за подобно нещо има
вариант да се измисли требе как туй нещо да се не допусне .. :)



Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: Пpиcъдa - зoдия Oвeн]  
Автор Mopckoтo (неудачник)
Публикувано01.02.07 15:12



Такива игри, за каквито говорите в България се правят от нашата скаутска организация вече 5-а година. Представляват точно това - стигаш до място на което намираш част от карта или ключ, който те води към следващото място. На някой места трябва да се решат логически загадки за да можеш да продължиш. Игрите ни не са толкова големи, като тези по телевизията. Предимно се стартира един ден на обяд и на другия ден след обяд приключва. Интересното става вечерта



Но както казах в съседната тема - за скаутите - напуснах! А ако ви трябват акъл и идеи - насреща съм и помагам с каквото мога. Само че по-добре да го правим на мейл dgdimitrov@extremno.com или ICQ 288178281, защото тук много мразя да пиша!

Късмет с начинанието!

It is not death that a man should fear, but he should fear never beginning to live.
Marcus Aurelius

Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: Mopckoтo]  
Автор YosserHughes1 (непознат )
Публикувано01.02.07 17:15



Защо просто не се запишете на ориентиране?...Агнешка кожа или червено-бяло парче плат, каква е разликата?



Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: пopeдeн пocт]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.02.07 17:32



Аз съм си мислил за нещо подобно, но плюс пушки за пейнтбол и разни задачки като да се стигне до даден обект да се отбранява да се превзема и разни ей такива





Тема Re: Туристическа надпреваранови [re: БoянlYl]  
АвторMopckoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 18:41



http://trobcho.web.data.bg/gallery/displayimage.php?album=13&pos=41

То без пушкалаци не е истинско






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.