Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Към познавачите планинаринови  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:21



Здравейте,
Може ли някой да ми помогне с информация за хижа,проходима при зимни условия с автомобил и ....... да е подходяща за малки деца? Ако има възможност за каране на ски, направо ще е върха!!!



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.11.06 15:35



х."Семково" в Рила, над гр.Белица. От паркинга до хижата има 20 мин път пеша, но пък е ски-център
х."Гургулица" в Рила, над с.Костенец (не съм сигурен, има ли влек)
х."Яне Сандански" в Пирин над гр.Сандански
х."Ком" в Стара планина над Берковица
х."Узана" в Стара планина над Габрово

Уф, аз не съм скиор, който се сеща, да допълва.

На оня дебил не му обръщай внимание, той не е от клуба.



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано21.11.06 15:35



Не се разбира какво точно означава "подходяща за малки деца", но като се замисля, бих те насочил към хижите Гоце Делчев и Мочарата



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
АвторOrel (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:24



Хем да е "хижа", хем с автомобил да се ходи, да няма преход, условия за деца точно не знам какво е, и ски да се карат...малко като курорт звучи, а не планинска хижа...



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: Orel]  
Авторzzelen (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:47



Х. "Скални мостове" тел. 048/969 658; 887 545; 833 342 Успех.



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано22.11.06 09:08



Хижа "Бузлуджа" също, но не е лошо преди тръгването предварително да се разпита за състоянието на снежната покривка. Пистата все пак е едва на около 1300 м.н.в.



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 09:59



Цпш Мальовица всичко ти е под носа.



Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 10:58



Отново благодаря на всички, които ми помогнаха с информация. Установихме, че ще ни е най-удобно да сме около Елена. Разгледах картата и се спрях на х.Чумерна. ГОРЕЩО МОЛЯ, ТЕЗИ КОИТО ИМАТ ВПЕЧАТРЕНИЯ ОТ ТАМ ДА СПОДЕЛЯТ ДАЛИ ТАМ МОЖЕ ДА СЕ ИЗКАРА ДОБРЕ НА НОВА ГОДИНА.

С нетърпение очаквам мнения и впечатления. Дори ми се ще да намеря съмишленици- купонджии с които да си прекараме незабравимо.





Тема Re: Към познавачите планинаринови [re: viki]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 11:56



Никой ли от вас не е ходил на Чумерна?



Тема Re: Трудно ще е откъм Елена [re: виkи]  
Авторeдин oт вac (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 12:42



...ще ни е най-удобно да сме около Елена. Разгледах картата и се спрях на х.Чумерна. ГОРЕЩО МОЛЯ, ТЕЗИ КОИТО ИМАТ ВПЕЧАТРЕНИЯ ОТ ТАМ ДА СПОДЕЛЯТ ДАЛИ ТАМ МОЖЕ ДА СЕ ИЗКАРА ДОБРЕ НА НОВА ГОДИНА.

Пътят откъм Елена зиме не се чисти. При това положение по принцип е непроходим, дори и по-ниско от билото на прохода. Ще се наложи (ако все пак искате да се качите на хижата) да пресечете Балкана през Хаинбоаз и да отскочите до Твърдица. Оттам чистят редовно, обикновено до билото на прохода и до рудника Шешкинград. От билото на прохода (наблизо е х. Буковец) до Чумерна чистят понякога, в повечето случаи при дълго задържане на времето без снеговалеж. Задължително ще ви трябват вериги. На хижата условията, вкл. и за ски, са много добри, пистите са червена, синя и черна, има два влека, единият от които тип Татра-Пома. Снежната покривка през януари е над 50 см, случвало се е да стигне до метър и петдесет. В бунгалата около пистата по западния склон на върха работи ски-гардероб.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.