Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема обувки за кученови  
Автор fantony ()
Публикувано20.11.06 21:28



обувки за куче...
предпазват лапите на кучето през зимата да не задържат сняг, да не се вледенява между пръстите и да не се възпаляват докато ходи по планината с вас.
продават се нейде по щатско, сигурно и по европата.

някой виждал ли е такова приспособление да се продава тук? някой който може да осигури или направи?

идеи за заместител?


www.bgphoto.net/fantony

Тема Re: обувки за куче [re: fantony]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 00:18



Идва ми наум да се пробва с два чифта бебешки /детски/ чорапчета.



Тема Re: обувки за кученови [re: SPl]  
Авторsailing (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 09:24



Това с бебешките чорапчета не работи. Хващат лед и повече пречат отколкото помагат. Имам специални ку4ешки обувки. Могат да се доставят от USA но излизат цяло състояние. Ина4е са перфектни. Ако смяташ, 4е някой в БГ може да ги изработи, мога да ти услужа с един (4орап) за модел.



Тема Re: обувки за кученови [re: sailing]  
АвторMerry Chi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 10:34



Можеш ли да качиш снимки и да кажеш от какъв материал са направени?



Тема А удобно ли е за кучето да ходи с такива обувки?нови [re: sailing]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 10:48



В смисъл не се ли чувства некомфортно - все пак когато пръстите му нямат контакт със земята, не се ли чувства нестабилно и трудно пазещо равновесие или всичко е въпрос на свикване?

Другият ми въпрос е дали стават за дълги преходи? В смисъл дали при по-дълги преходи няма да му правят пришки и др. травми по лапите.

Питам защото имаме куче и тъй като го водим с нас по планините тези обувки биха разрешили един съществен проблем. Въпреки че вълците са си по същество кучета, а си ходят целогодишно без никакви обувки. Е то е ясно, че те са свикнали така, но нали и на тях им замръзват краката. Интересно как те се справят с това? Все си мисля, че те правят много по-чести и по-дълги преходи отколкото някой с кучето си.



Тема Re: А удобно ли е за кучето да ходи с такива обувки?нови [re: Hиkи]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.11.06 10:53



Хаха, вълците не са кучета, а кучетата са вълци-финтифлюшки.



Тема Да, наистина кучето е произлязло от вълка инови [re: Orнeдишaщ]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 12:03



е по-редно да се каже, че кучето е вълк.

Само, че зоолозите са си направили разни класификации - семейства, родове, разреди и прочие в които естествено аз не съм специалист. Това което си спомням обаче е, че вълкът, кучето, лисицата и чакалът са в едно общо / сега дали е семейство, род или разред не знам / и това общо се нарича кучета.

Точно както лъвовете, тигрите, леопардите, пантерите, пумите, ягуарите, котките и някои др. са от род / семейство / разред котки. И точно по същия начин много често лъвовете или тигрите биват наричани котки или големи котки.

Та моето изказване беше в този смисъл. Като любител на дивото може би си се подразнил,

че съм омаловажил вълците. Тъкмо обратното посочил съм, че те се оправят точно толкова по-добре от кучетата, колкото например човекоподобните маймуни в сравнение с хората.

В същност има ли смисъл да затъваме в такива подробности?



Тема Re: Да, наистина кучето е произлязло от вълка и [re: Hиkи]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано21.11.06 12:12



Ти пък ме взе насериозно. Само се майтапех





Тема Re: обувки за куче [re: Merry Chi]  
Авторsailing (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 08:12



Нямам никаква идея как се ка4ват снимки. Направени са от кожа и имат импровизирана подметка. Връзват се подобно на зимни кънки. Тези, които имам са за ку4е средна порода (Коли). Ако ми остави6 mail, мога да ти пратя снимки.



Тема Re: Да, наистина кучето е произлязло от вълка инови [re: Hиkи]  
АвторCanis lupus familiaris (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 08:39



Семейството на кучетатата (Canidae) наистина включва лисици, вълци, кучета, чакали и какво ли не. Но кучето и сивият вълк (Canis lupus) са още по-близки, те са от един вид. Домашното куче е просто подвид на вълка. А иначе в семейство Canidae, чакалите, койтотите и вълците са в род (genus) Canis. Canis lupus (сив вълк) e отделен вид от тоя род и от него преди минимум 15 000 години са опитомени кучетата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.