Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Маршрутка София-Кладница - променинови  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано30.10.06 10:42



Здравейте,

в неделя се разходихме до с. Кладница. Има промяна в мястото на тръгване. Вече маршрутките тръгват от Министерство на Земеделието, а не от кръстовището на ул. Хр. Ботев и ул. Струга.
Шофьора на маршрутката каза, че за сега уж временно но можели и за постоянно да остане така.

Ето и разписанието на маршрутките на двете фирми.

ТК "БУС-ПЕРНИК" (тел. може би на шофьора - 0899 158535)

от Кладница:
6:00, 8:00, 8:30, 10:00, 10:30, 12:00, 12:30, 14:00, 14:30, 16:00, 18:00, 20:00

от София:
7:00, 9:00, 9:30, 11:00, 11:30, 13:00, 13:30, 15:00, 15:30, 17:00, 19:00, 21:00

Втората фирма (име неизвестно)

от Кладница:
5:30, 7:30, 9:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 19:30

от София:
6:30, 8:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30, 20:30


А ето и няколко снимки от района.



Поздрави



Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: bilivo]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 11:28



Това е полезна информация!
Маршрутките могат да бъдат хващани и по трасето им, но това понякога не е толкова лесно начинание, както се уверихме попредната седмица, през един делничен ден с Витошаря. Нужни са голямо съсредоточение и ловкост. По бул. Цар Борис 3 минават най-различни линий бусчета. Така залагайки се по обедно време, ни отмина една маршрутка, чиито шофьор се направи на разсеян и караше плътно зад негови колеги. Колкото и да звучи странно изпуснахме и следващата, защото от надписа и едвам успяхме да прочетем, единствената буква, която се виждаше "К". Вече станахме пишман и без туй бяхме тръгнали достатъчно късно, когато успяхме да стопираме маршрутка, която според надписа си бе за Рударци. Е да, ама не - оказа се трета фирма, возеща до Кладница. От шофьора разбрахме, че на тях последната им кола за София е в 19:00 часа. Този ден ни вървеше на изпускане. Изтървахме я, защото тръгна няколко минути по-рано и то точно под носа ни, бяхме се заложили в кръчмето на центъра още от 18:20. Така поне ни остане време за по още една бира, а в споменатото заведение, горещо препоръчваме хубавите пържени картофки и фантастичните чушки бюрек...





Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: Yogi]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано30.10.06 11:38



Кофтито е че нямаш никъде информация по въпроса. В неделя си висяхме половин час на Струга и Ботев и нищо. Огледах всички хартии налепени в района дали да не пише нещо, ама неби. Накрая някакви хора стоящи пред съседен магазин ни казаха, че "май вече нетръгват от тук ми от Земеделието"

Та решихме да се пробваме, така и така се бяхме навили за Кладница, ако нестанеше от Руски щяхме да спасяваме към Златните.

Поздрави



Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: bilivo]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано30.10.06 13:46



Леле, Билянка как сме се разминали вчера и ние ходихме до Кладница ;-) на мен ми беше много милно да чуя бащина реч. А каква страхотна тиха пътека постлана с елови иглички е от Кумата и надвиснали огромни ели над нея, някой с по 5-6 върха !!! Пък после на слизане малко над Кладница е такъв алпийски пейзаж особено сега в тая есен, на фона на зелените ели всякакви шарени дървета в жълто и червено-кафяво, пък малките къщурки със скатни покриви и дървените огради съвсем допълват пейзажа + една шопска крава със звънче :-) Пихте ли чай от 15 билки при чичо бай Огнян?

бтв ние си хванахме маршрутката от Кладница в 18:30? Не я виждам в списъка



"Колко капки от дъжда
без да видиш, бързо се търкалят."


Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: Gergi]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано30.10.06 14:29



ами оказа се че има и трета фирма превозвач. Явно тогава е била тя. Взех разписания само на двете, с които пътувахме.

А чай си носихме домашен от наши си билки .... бе не го знам на бай Огнян ама и тоз дето Били го меша вкъщи си го бива



Иначе ние тръгнахме рано към 15:30 от Кладница.



Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: bilivo]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано30.10.06 17:08



Хех :) да! чая беше много хубав, даже сега ми се припи...

Гери, много ме разсмя с "чичо бай Огнян"


това ми звучи като баба леля Пенка и други разни такива

Има ли специална причина да му се вика така или...?
`Щото за мен се вика или чичо, или бай

хех хех



Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: bilivo]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано30.10.06 19:08



незнам, ама девойката която ни водеше така му викаше, ама май си е тенденция в нашия край така да викaт, щото чух и "дядо бай еди кой си" ;-)

"Колко капки от дъжда
без да видиш, бързо се търкалят."


Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: Gergi]  
Автор Дидo (Ентусиаст - Ръб)
Публикувано30.10.06 23:21



а ако имаше и фотапараааат... ама йок апарат!




Да живей, живей труда...

Тема Re: Маршрутка София-Кладница - промени [re: Дидo]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано31.10.06 14:14



И моливите си забраих да направя някоя друга картинка :-(

"Колко капки от дъжда
без да видиш, бързо се търкалят."


Тема Re: Маршрутка София-Кладница - променинови [re: Дидo]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано31.10.06 14:20



Дидо, я питай Зора моля те за лафа "чичо бай...." дали си е шопски лаф?

бтв преди малко ми потвърдиха за Балканджийския концерт в събота ;-) така че сме там :-)

"Колко капки от дъжда
без да видиш, бързо се търкалят."

Редактирано от Gergi на 31.10.06 15:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.