Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Липсващите ???нови  
АвторOзaдaчeн (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 20:00



Вървим си с 1 приятел по "магистралата" до Мусала и ме пита той : " абе ти виждал ли си циганин-ром в нашите планини ?" Я кажете някой виждал ли е ?





Тема Не един а цял табун видяхнови [re: Oзaдaчeн]  
Автор Trendi ()
Публикувано12.10.06 21:45



Беше през август между Велинград и Сърница.

Видях цигани на Беклемето да берат боровинки. Видях цигани да се хранят на тревата, след което всички потеглят а един остава за да почисти.

Виждал съм цигани в западните планини да берат билки, гъби и т.н.

Ние българите сме много по-мръсни.
Скоро циганите ще ни имат за нарицателно като мръсни и гадни хора.



Тема Re: Не един а цял табун видяхнови [re: Trendi]  
АвторБaшБyлrap (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 23:28



А ти защо не говориш за себе си, или за хората като тебе!!!


Не слагай всички под общ знаменател, Trendi.
Бъди жив и здрав...



Тема Напротив!!!нови [re: БaшБyлrap]  
Автор Trendi ()
Публикувано13.10.06 08:50



Имам основание да слагам всички под един знаменател в случая.

Мръсен не само който цапа, но и този, който търпи това нещо.

Хайде със здраве в кочинката, наречена България./И аз живея в тази свинщина./



Тема ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Oзaдaчeн]  
Автор Бaчkaтop (тъп)
Публикувано13.10.06 09:15



                                                                                       

И аз съм виждал много цигани по планините .
Наистина , все заети с нещо - боровинки ,гъби,билки,коне ...

Но като ги гледам така съм си мислил ,че това е естественият повод да се качиш в планината !

Всички други - лъскави,добре екипирани туристи са горе от скука и липса на по-добри идеи ! Има ги много и в този клуб - хора,които пръскат пари за скъпи вещи,пътуват по света само за да изкачат някой баир и да се накичат с глупава слава ...

Така , Тренди виждам аз този въпрос ! Не мръсотията а СОЦИАЛНОТО НЕРАВЕНСТВО ме кара да се чуствам гузен и виновен ,че търпя!

В този смисъл - ромите са истинските туристи по нашите планини ! Логично е да я пазят - нали планината ги храни ! Докато другите ,презадоволени парвенюта качват горе само мръсотия ...



Тема Re: Напротив!!!нови [re: Trendi]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.10.06 09:43



Да си правим ли изводите, че и ти си мръсен след като търпиш мръсотията в циганските гета?

А за планините - мръсното е където е комерсиално, а това са няколко места където просто бъка от хора. Още по-добре ако може да се стигне с кола и после да се продължи с лифт.

Местата които не са толкова комерсиални са чисти. Хората които обичат планината я пазят.

IE - програмата, която позволява да надникнеш в Internet ... и обратното



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
Авторcerosina (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 09:52



:)
една различна гледна точка - нещо нетипично за този клуб..
Имаше една тема за туриста с Суперхипермега-средство-против-изгубване и Водо-студо-палатко-топло-студо-непропускливо облекло ( цитирам по памет) и се прие шеговито ... Само че ти звучиш сериозно ...



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
АвторГOГO (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 09:57



Е тези "истински туристи" като ги срещна в планината и им кажа, че щом са стигнали преди мене те ще наберат повече гъби, но трябва не да ги скубят, а да ги режат, същото се отнася и за билките те само ме гледат странно и ме псуват каго ги отмина.
Иначе всички (дори и децата) са запасали ножове!
Същите в Лозенската планина режат дървета на метър над земята и то които са по-прави и по-близо до пътя и т.н.
А тези дето ходиме от скука в планината не оставяме след нас дори хартийка, а за пластмаси, консервени кутии изобщо няма каква да се говори.



Тема Прави си каквито си искаш изводи - [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Trendi ()
Публикувано13.10.06 10:32



На мене не ми пука. Аз съм си решил проблема. Да му мислят тези, които оставят децата си да живеят в тази мръсотия. Вярно е, е циганите също цапат, но не от тях е мръсотията по билата. За язовирите да не говоря. Можеш ли да посочиш поне една отбивка от пътя, където човек да не гледа мръсотията?

Между другото е невероятно замърсено и на места където ходят единствено туристи. Това за Пампорово, Боровец и т.н. не го броя въобще. Няма да споменавам и градските пейзажи. Има обяснение защо е така, но обяснението не е оправдание.

Въпреки това все още се намира тук-таме някое чистичко местенце. Видях даже как с охрана се пази даден регион от навлеците с празни пластмасови шишета. Правят се понякога акции за почистване на Витоша, Рила и др. планини, но това е капка в морето и по самата си съшност не може да остави траен ефект. Докато не се промени съзнанието няма да има и резултат.
Лошото е, че масово не се забелязват тези неща. Често съм казвал на местните жители на даден регион, че с тази мръсотия няма да привлекат чужденци. Те ме гледат неразбиращо и аха да кажат нещо. В най-добрият случай ми сочат контейнера поставен от общината, но този контейнер не е изхвърлян никога и прелива от боклук. Правя снимки на едно по-дивичко място и изведнъж зад гърба ми чувам конски тропот. Оказа се, че това е местната охрана. Няколко души ми блокираха пътя и докато не си разказах всичко не ме оставиха да си вървя. Да са живи и здрави - хареса ми това тяхно поведение! Оказа се, че местните жители са се организирали за опазване на района. Наистина това място беше чисто. А за Родопите... това е планината, където повече няма никога да стъпя. Не заради друго, а поради повсеместната мръсотия. Най-напред мислех, че мюсулманите нарочно го правят, но се оказа съвсем друго. И там намерих чистичко местенце, при това посещавано от местните жители доста често. Преди месец в София виждам, как един възрастен човек върви и си пие минералната вода. Това, че имаше интелигентен вид и беше прилично облечен не му попречи да захвърли шишето в треевата.

Нещата съвсем не са безобидни и ставащото с мръсотията е само показател за това, което следва в обозримо бъдеще. Мислете за себе си и за това какво си дробите в попарата!

Със здарве на всички тука и да спирам с тази тема, защото ако до момента не сте забелязали какво е положението няма никакво спасение!

Моля, ако някой знае някое чистичко местенце да не го споменава на никого. Нека да запазим малкото, което е останало!



Тема Re: Липсващите ???нови [re: Oзaдaчeн]  
Авторhhh (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:53



Да, това лято на Витоша - по "стъргалото" в района на Алеко и надолу по пътеките. Приличаха повече на обикновени разхождащи се, от градски тип - всмисъл, по блестящи чехлички и поне 4-сантиметрови токове. Може пък джебчийството да се изнася нагоре в планините....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.