Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не един а цял табун видяхнови [re: Trendi]  
Автор CивиятПлъx (фашист-окупатор)
Публикувано15.10.06 23:19



Айде бе.Нима?



Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
Автор CивиятПлъx (фашист-окупатор)
Публикувано15.10.06 23:21



"В този смисъл - ромите са истинските туристи по нашите планини !"

Е това вече ме застреля напълно





Сакар планина - перлата на Тракия

Тема Re:ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ Липсващите ???нови [re: hhh]  
АвторO з a д a ч e н (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 07:06



ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ако знаех, че ще стане такъв социален проблем нямаше да пущам темата. Идеята бе за това че ромите били те богати или бедни винаги търсят изгода ??? а нима и с нас не е така ? Бъдете всички задрави бедни и богати слаби и силни по дух.



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: cerosina]  
Автор Бaчkaтop (тъп)
Публикувано16.10.06 10:37



:) една различна гледна точка - нещо нетипично за този клуб..

Ето защо е нетипична - нетипично е тук да се обсъждат различни гледни точки !

Тук всички болезнено реагират на всяка критика,всяко съмнение относно туризма ! Смята се ,че този клуб е ЗА ТУРИЗМА ! Изглежда всички мнения "против" би трябвало да са другаде ... Но аз не мисля така - ЗА или ПРОТИВ - темата е все ТУРИЗЪМ !

Нека ентусиастите не реагират както правят пушачите ,когато им се говори за вредата от пушенето ! Това е реакция на болни хора ...



Момчиле , ако наистина се чувстваш последовател на своя градски ,то би трябвало да критикуваш Тренди и другите такива - Моля, ако някой знае някое чистичко местенце да не го споменава на никого. Нека да запазим малкото, което е останало! !!!Мислиш ли ,че Алеко е имал това предвид ?

Друго типично замърсяване са всякаквите кръстове,паметни плочи - като че планината е едно голямо ГРОБИЩЕ !!! Аме параклисите ?!?! Тук някой даже се хвали че е строил и продължава да строи параклиси ! Това пък ако не е идиотщина !!! Но за тези замърсявания никой не протестира ...

В крайна сметка - ПЛАНИНАТА СЕ ЗАМЪРСЯВА ОТ ТУРИСТИТЕ , не от другите ,дето "чакат да станат милионери за да излязат от града" !

Съвсем типично за тоя клуб е и ,че автора на темата ,рано тая сутрин ,вместо да благодари за отзивите , се извинява ,че е предизвикал дискусия !!!

Събудете се , пичове ! Превърнали сте форума в табло за обяви,търся-предлагам ,продавам-купувам,разписание на обществения транспорт , даже и бюро за изгубени - намерени вещи !!! А една нормална дискусия не можете да проведете ! Или пък ,ако все пак се получи - се стряскате ,извинявате се и изчезвате ... Сякаш това не е форум а място,където са се събрали щастливи олигофрени и усмивките не слизат от лицата -



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано16.10.06 20:31



За параклисите те подкрепям с двете ръце.



Тема Re:ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ Липсващите ???нови [re: O з a д a ч e н]  
Авторcиraнин (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 21:16



Ма вий сти луди бре! Скара-бира има ли? Няма! Оркестри има ли? Няма! И пеш ходите цял ден! Айде нема нужда! Далаверка-никаква! На мене дайте "тука има-тука нема" а при вас е само нема. Е така и нас нема да ни има. Аз като врътнем далаверка, се качим на меркезето и право на морето. Кеф бе бате! Вие си ходете да гоните Михаля.



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
Автор CивиятПлъx (фашист-окупатор)
Публикувано16.10.06 21:56



"Аме параклисите ?!?! Тук някой даже се хвали че е строил и продължава да строи параклиси ! Това пък ако не е идиотщина !!!"

Ти луд ли си, ненормален ли си, българин ли си въобще???



Сакар планина - перлата на Тракия

Редактирано от CивиятПлъx на 16.10.06 22:02.



Тема Re: ИСТИНСКИТЕ ТУРИСТИнови [re: Бaчkaтop]  
Автор Typиcт ()
Публикувано16.10.06 23:07



Друго типично замърсяване са всякаквите кръстове,паметни плочи - като че планината е едно голямо ГРОБИЩЕ !!! Аме параклисите ?!?! Тук някой даже се хвали че е строил и продължава да строи параклиси ! Това пък ако не е идиотщина !!! Но за тези замърсявания никой не протестира ...



Редактирано от Typиcт на 16.10.06 23:08.



Тема Параклиси, плочи, некролози...нови [re: Typиcт]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.10.06 08:37



Бачкаторът според мен е прав. Планината сама по себе си може да се разглежда като култов обект, далеч засенчващ всякакви параклиси. Мястото им категорично не е в девствените й кътчета.

За паметните плочи съм по-раздвоен. Ако трябва да сме обективни, Бачкаторът и тук е прав. Разходете се около БАК и после кажете, намирате ли за добро на всяка скала да висят по няколко паметни плочи? Преди да сте ме изпапкали с парцалите, моля дочетете докрая. От друга страна, който е губил близки и приятели в планината (а аз съм) знае, колко емоционално се усещат тия неща. Признавам, че сам съм поставял плочи (е, параклиси не съм строил и никога няма да го направя). Освен това, плочите имат предупреждаваща роля за самонадеяните - по-красноречиви са от всякакви поучения и вразумления. Може да се спекулира, че са спасили някого, възпирайки го от някаква щуротия... Но все пак, те в крайна сметка са израз на пренасянето в планината на едни дребнави човешки нагласи - тези за неприемливостта на смъртта и за съизмеримостта на жалкия човешки живот с битието на Природата.

Та, в заключение, ако си представим референдум за параклисите и плочите - за параклисите гласувам без колебание "против", за плочите вероятно дълго ще обмислям, но най-вероятно накрая пак ще гласувам "против".

Всъщност си мечтая за референдум по въпроса за некролозите, облепващи от горе до долу всеки град и село. Намирам ги за абсурдна традиция, нечута и невидяна никъде освен в България (доколкото ми е известно).

Темата е емоционална, но се надявам да стане интересна и културна дискусия.



Тема Re: Параклиси, плочи, некролози...нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Merry Chi (слънчев ден)
Публикувано17.10.06 09:16



Същото е и с паметните плочи по остри завои по пътищата... не е само в планината така. По един или друг начин те "нараняват" мястото. Не са просто за урок или "едно наум" на следващите, които ще минат от там. По-скоро привличат подобни на случилото се мисли и емоции... дано не и събития



Не съм убедена, че в миналото хората са постъпвали по подобен начин. Отнасяли са праха и костите на близките си хора в местата, отредени за покоя на душите им. Имало е ред. Така са по-спокойни и душите на живите и душите на мъртвите.

Признавам, че това е много емоционален момент...

Що се отнася до параклисите в планината - за мен Тя цялата сама по себе си е свещена. Не бих искала някой да ми определя "по-свещени" места в нея.

Поздрав,
Мери

Целта не е в края на Пътя.
Целта е в самият Път...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.