Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема специалист по мечки  
Автор fantony ()
Публикувано10.08.06 22:13



лятото мина, но не съвсем.
все още има време да се осъществи една мечта - мечка на живо.

говоря сериозно. отдавна искам да снимам мечка. снимал съм разни други диви животинки, но не и мечка на свобода.

в тази връзка търся човек който да познава навиците на мечките, някое леговище или район на обитаване, пътеки и тн и да иска ги сподели.

целта е да се снима мечка, без да бъде наранявана или дори обезпокоявана.
ако има и мечета.....е това се казва вече фото щастие.

в краен случай ще се хвана и сам на пътешествие, но инфото трябва да е достоверно, че зелен хайвер съм снимал вече.

някакви идеи?

Редактирано от fantony на 11.08.06 00:27.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
Авторhri1OO (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 00:12



Свържи се с автора на сайта

. Там определено мечки има- миналата година като минавахме за Акватепе и на отиване и на връщане бяхме сподиряни от рев на мечка на едно и също място- май хваната в капан.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
Автор KMK (непознат)
Публикувано11.08.06 01:13



Хмм , много интересна тема. Това " разни други диви животинки " какво включва ако не е тайна, защото за мен черешката на тортата ще бъде среща и евентуално снимки на вълк. Но категорично не съм съгласен да отида в някое дивечовъдно стопанство, придружен от професионален водач - че това си е същото като в зоопарка. Човека те води на мястото, казва ти ей тука ще дойде мечката и ти само снимаш - не това не работа. Ако сам си изработиш и заслужиш срещата според мен наистина щастието ще е пълно.
За съжаление аз нямам необходимата фотографска техника за осъществяване на такива мераци но все пак няма лошо човек да си помечтае.

п.с. а мечки може да се видят на близки и неподозирани от повечето хора места...



Тема Re: специалист по мечкинови [re: KMK]  
Автор Alexcubata (Скорпион)
Публикувано11.08.06 01:58



Да, бих искал и аз като Тони, но ми трябва едно теленце от поне 300мм. Иначе не бих приближил мечката, пък какво остава за вълк.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: Alexcubata]  
Авторanti (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:30



абе,кретени малоумни,друга работа нямате ли си?!!я оставете животните и марш към зоопарка!баси и изродите





Тема Райчо Гънчевнови [re: fantony]  
Автор spasss ()
Публикувано11.08.06 09:34



Обърни се към Райчо Гънчев. Той е специалист по мечките. Има издадена книга към издателство "Наслука", мисля, че се казваше "Мечката", както и публикации по темата. Лесничей е, но понякога го наемат за главен егер на много богати чужденци, когато ловуват трофейно. В момента мисля, че се занимава със школа по бойни изкуства и оцеляване "Багатур", в Стара Загора.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
Автор cho (непознат )
Публикувано11.08.06 10:02



Сигурен ли си ,че искаш да снимаш мечка на свобода ?
Имай предвид,че това е най-непредвидимото животно в гората.
Още повече,присъствието на малки мечета около мечката я прави още по-непредсказуема.
Може би в резервата в Белица ще научиш доста наща за мечките,а може и да поснимаш.
Успех !



Тема като начало отиди в Белицанови [re: fantony]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:14



да снимаш мечка с малки си е авантюризъм

да не направиш от боровинкова мецанка - мечка стръвница!



Тема Re: специалист по мечкинови [re: cho]  
Автор stasyli (непознат )
Публикувано11.08.06 10:28



Аз бях в резервата за танцуващи мечки над Белица преди месец.
Там се натъкнахме на един служител, който ни разясни подробно за навиците и поведението на мечките. Също така каза, че се навъртат и диви мечки в района особено през размножителния период.
Ако имаш път на там отбий се. Дори и да не намериш дива мечка резервата си заслужава да се види, но непременно се обърни към някой от служителите за повече информация и при добра воля ще те придружи. Напълно безплатно е. Разчитат само на дарения.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: stasyli]  
Автор fantony ()
Публикувано11.08.06 11:09



stasyli, Cho,
благодаря за препоръката.
в резервата съм бил два пъти в различни сезони и години. говорил съм доста с хората. наистина имат какво да разкажат. снимал съм и мечките там, но повечето от тях са душевно болни или поне със силни психически травми от причинените им страдания, не говоря за външния им вид.

бих се зарадвал на дива мечка. далеч съм от мисълта че е добрата баба меца и имам пълен респект към това животно, което според мен е най-разумното по нашите земи. затова го и търся.


www.bgphoto.net/fantony


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.