Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: JWalker]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 09:46



Това мечешко семейство малинари беше попоулярно преди разширяването на пистите. Минаването по тази пътека се водеше като най-лесния и безопасен начин да се види мечка на живо. Доколкото са ми разказвали, обаче това са били съвсем кротки и малки по размер животинки. Къде ли са сега?!



Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: Yogi]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано12.08.06 19:35



аз, като срещнах двама банскалии по пътя по-после и им разказах случката. Оба че те не се впечатлиха и само попитаха каква е била мечката - светла или тъмна, (светла беше). Тъмните били карпатски и те били опасните.
Сега сигурно мечката се е научила да кара ски (и джип).

Пътнико, пътища няма. Пътищата се правят с ходене.


Тема СЪВЕТИ!!!нови [re: fantony]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано14.08.06 07:27



Заснемането на мечка, както го наричаш ти, има някои особености в тактиката, апаратурата и цялостната нагласа за срещата. Ще се опитам да ти обясня само най-важните:

1. Апаратура:
За заснемане на мечка, както го наричаш ти, нелошо решение е двуцевният гладкообективен фотоапарат, калибър 12, марка “Хеклер и Кох”. Вярно, не е автоматик и няма филм, а само два кадъра, но за сметка на това какви кадри! Ако си достатъчно добър при...фокусирането, ще ти трябва само един.
А ако си новак в снимането – вземи си гладкоцевният, с ръчно презареждане на следващия кадър, фотоапарат тип “помпа”. Оптиката му дава сериозен обхват и се снима от корем, но пък почнеш ли да снимаш... Можеш цяла манифестация от мечки да изпозаснемеш.


2. Тактики за намиране на мечка за заснемане:

- Купуваш от Метро 200-300 килограма жива сьомга /не, няма да стане с толстолоб/ и я пускаш в селската рекичка на Средно Чепръчене. Мечките обичат сьомга и стоят, срещу течението, за да я ловят. Снимаш на воля. Само внимавай да не снимаш някой риболовец от селото...

- Качваш се на дрян. Веднага ще се появи мечка, която ще те пита “Ау Фантони, ще те изям, ти що щеш на моя дрян?”
В този момент ти й казваш “Бабе, вече аз прибирам оборота от този обект”. Ако се съпротивлява, снимай я с “Хеклер и Кох”-а. Но внимавай при последващи посещения на обекта /дряна/. Мечките имат стройна бизнесорганизация. Може да ти подметнат....да го кажем, светкавица, под колата.

- Ако искаш да влезеш в еротичния мечешки бизнес, намери си много стръмен баир. Имам идеи, които мога да споделя. След това зачакваш. Ще се появи мечка, която сластолюбиво ще прекара задните си части по стръмния баир, за да слезе. Снимай, снимай! Гледката не е за изпускане. Внимавай да не те изненада благоверния мечок, защото тогава и скороснимачен фотоапарат 182 калибър за поразяване на...птици, няма да те спаси.



Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 08:07



Аз съм срещала мечка с две мечета през нощта в Родопите (Лъки) преди 15 години. Оттогава голямата ми надежда е, когато съм в гората да не срещам мечка. Искам да кажа, че колкото и да ти се иска да я срещнеш, не може предварително да знаеш какви чувства ще отключи в тебе тази среща. И дали ще ти се иска да я снимаш, да я видиш по-отблизо и т.н. Мечките не са агресивни по природа, знаят си цената, но си имат своя логика при оценка на ситуацията "среща с човек". А когато са с малки ..... По-добре да не срещаш точно такава мечка.



Тема Мечка има и около Геланови [re: fantony]  
Автор Taня ()
Публикувано14.08.06 09:50



На Великден като тръгнахме по пътеката Ледицата- Мугла имаше мечешки следи в снега /в гората преди превала/
Не съм чела много за нравите на Баба Меца, но си мисля, че най-безопасно е да се търси през късната есен: малките пораснали, наяла се с боровинки

и следи оставя по пресния сняг.
Чакаме снимките
Успех!

Редактирано от Taня на 14.08.06 09:51.



Тема Re: Ти сама не знаеш какво искаш.нови [re: fantony]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 11:21



Не ме интересува как са направени програмите за мечки, мисля че на самите животни ще им е много по-добре да не бъдат притеснявани. В България почти са изчезнали дивите животни. В зоологическа градина не ходя много отдавна защото не мога да гледам горките животни затворени зад решетките за да може някой да се забавлява като ги гледа, или като ги дразни.(последния път като ходих едни пубери си умираха от кеф като дразнеха един тигър през решетката) Да туристка съм, знам къде има мечки но няма да ти кажа, не не съм виждала все още мечка, но и много не ми се иска още повече пък с малки мечета. Като ходя на планина не мисля че притеснявам мечките просто защото не се бутам при тях, пък и не пея песни. И не мисля че на обикновенните туристи много би им трябвала информация за мечките, единственото което би им помогнало е да знаят като видят мечка да не я закачат и да се отдалечат възможно най-бързо. Но ако наистина не искаш да ги притесняваш добре, все пак за предпочитане е това пред лова на животни.





Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
Авторчykчa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 19:52



внимавай с мечките защото освен че бягат бързо се катерят .........доста добре





Тема Ти мани това, ами....нови [re: чykчa]  
Автор Trendi ()
Публикувано14.08.06 20:27



... ще ти разкажа една история която бях чул преди много години. Предполагам, че е истина.

Някакъв западнак преди страшно много години дошъл в България и поискал да ловува мечки. Човекът бил богаташ, та си плащал доста якичко за удоволствието. Добре му взели парите и го завели някъде по горите, но се оказало, че мечки няма. За да не стане скандал взели от цирка някаква мецана и я пуснали в гората, където нашият човек чакал на гюме. Добре, ама мецаната срешщнала местния пощаджия, който с велосипед обикалял селата. Пощаджията като видял мечката се уплашил, хвърлил велосипеда и избягал. Мецаната нали е била от цирка само това и чакала - взела колелото и го подкарала. И така нашият богат ловец, чакащ на гюме по едно време вижда по пътеката пред него мечка на колело - как да я застреля,а?



Е, не съм сигурен докъде е истината в тази история, но поне е весела.

=====
А сега за автора на темата:
Чувал съм, че мечките умеят да хвърлят големи камъни с двете лапи и убивали овца на 40 м. Аз не съм въждал още такава мецана, но все пак това го зназя от човек на който може да се вярва за подобни неща.

=====

=============
За сега е безплатно

Тема тези не са нашенскинови [re: чykчa]  
Автор fantony ()
Публикувано14.08.06 20:57



а, тези не са нашенски, изглеждат на мечките в аляска :)
но все пак знам, че и нашите се катерят добре.

все пак благодаря че сподели с нас фотографиите на Ron ето още малко:




www.bgphoto.net/fantony

Тема Re: тези не са нашенскинови [re: fantony]  
АвторЧykчa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 22:02



тази мечка не нашенска, но прилича

все пак внимавай,ако реши да те напада може да се въоражиш с дезодорант и запалка!гледах веднъж по Discovery за един дето се изгубил в някаква джунгла,и през ноща както се опитва да спи чул ръмжене до себе си ,светнал със запалка....и кво да види .....тигър.тогава бавно измъкнал един флакон от раницата и като пръснал срещу запалката опърлил на тигъра мустаките.....и тигъра избягал.По принцип всички животни имат вроден страх от огъня та ако видиш зора една импровизирана горелка няма да ти е излишена......Наскоро бях чел в "24Часа" че има стръвница около Смолянските села Ряка,Търън и други дето не им помня имената ама май имало заповед да я опушкат тъй че вече може да са я ликвидирали.успех със снимането и ще чакаме снимки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.