Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: специалист по мечкинови [re: fantony]  
Автор borges (непознат )
Публикувано11.08.06 14:00



В края на май на х. Левски човек от една група, идваща от х. Равнец показваше снимка на мечка и мече, която успели да направят някъде около Башмандра мисля. Централен Балкан предлага подобни възможности.



Тема Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: fantony]  
Автор Trendi ()
Публикувано11.08.06 14:16



Да срещнеш мечка не е шега работа. Аз съм срещал на нняколко пъти но уверявам те, че последното нещо което ми се искаше тогава беше да снимам. Проблемът беше не те дали са стръвници а дали знаят, че не са стръвници.

А сега сериозно, ако наистина си толкова ербап. Мечки в момента има:

- над с. Горна Диканя - Верила.
- над с. Рибарица (Тетевенско) по северните склонове.

====
Преди много години на Рила питах един овчар дали има мечки, а той ми отговори:
"... - Абе то имааше, ама после дойдоа софииските мечки и ониа ми изчезнаа..."







=============
За сега е безплатно

Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: Trendi]  
Автор fantony ()
Публикувано11.08.06 14:26



Trendi,

благодаря ти за точното мнение.
след като влязох в тунела заедно с влака за да снимам (за което ти май ме оплю) ми останаха още едно две неща, които исках да направя преди да .....това е друга тема.
Едното е мечката.

А и по цял ден тук се боря със какви ли не осъзнати и неосъзнати стръвници с вратовръзки и костюми. Една повече или по-малко само ще ми помогне да си поддържам формата.




www.bgphoto.net/fantony

Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: fantony]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 16:26



не закачай животните, и без това вече почти няма място където да си живеят на спокойствие, далеч от такива нахалници като тебе





Тема Re: Ти сама не знаеш какво искаш.нови [re: Mapия]  
Автор fantony ()
Публикувано11.08.06 16:57



разбирам притеснението ти мария, както писах не бих искал да ги притеснявам.
но бих искал да попитам ти знаеш ли нещо за мечките?
четеш ли списания, гледаш ли animal planet и national geographic или само в зоологическата градина както някой беше препоръчал по-горе.

ако гледаш такива програми, как мислиш че са направени?
а как мислиш че тези животни в зоопарка са отишли?

нека предположа. някой е отишъл там където живеят и е изледвал и доокументирал начина им на живот.

тук много хора ходят по планините по-често от колкото в зоопарка. те имат нужда да знаят и видят образи от това с което могат да се срещнат обикаляйки. говоря за истински реални факти със местности, имена, снимки, поведение. за пример виж описанията на hri100. те имат почти научен характер, недостъпно по друг начин за обикновените туристи.

за тебе това инфо изглежда излишно и един мирен психясъл мечок зад електрически решетки може да е дастатъчен, но за тях може да се окаже от жизнено значение.

Ако пък ходиш по планините както всички останали ти си по-голям дразнител (и нахалник) от мен, защото въобще не предполагаш че си на тяхна територия и им пречиш с обичайните си дейности като високо говорене, пеене, ехо, миене на ръце и зъби...или просто пресичане на територията им. За разлика от тебе аз бих подходил с внимание и такт за да не я обезпокоя защото вярвам в хармонията между човека и природата и само така биха станали истински снимки. другото може да стане и в зоопарка.

така че не бързай да ме обвиняваш, а се замисли за тебе.
и остани със здраве.


www.bgphoto.net/fantony

Тема Re: Ти сама не знаеш какво искаш.нови [re: fantony]  
Автор ИвaнXpиcтoв (непознат )
Публикувано11.08.06 17:44



Преди 3 години от Предел по посока на Чакалица на два пъти близо до пътя чух мечешки изръмжавания. Щях и да ги видя, но нямах смелостта да се озъртам, само ускорих крачката.
Мечка съм срещал и в Дамлъ дере (под Козя стена), но не знам дали още е там.



Тема Ще си строшиш главата.нови [re: fantony]  
Автор Trendi ()
Публикувано11.08.06 17:50



Определено си привърженик на неблагоразумни силни усещания.

Сега се сещам за какъв тунел говориш. Нали ставаше дума за тунелите по земенския проход. Значи тебе съм наругал.

Сега за мечките - те имат навика да затрупват с клони убито от тях животно, когато не могат да го изядат. Ако попаднеш на подобно нещо внимавай - те се навъртват и щом става дума за убито животно значи са стръвници. Не си мисли, че можеш да избягаш на мечка. Ако все пак се наложи знай, че те по-лесно тичат нагоре отколкото надолу. Най-лесно можеш да попаднеш на мечки през зимата. Следите по снега им са недвусмислени и няма начин да ги объркаш. Най-високо съм виждал мечка на вр. Мальовица. Винаги си оставяй начин за бавно отстъпление.

Чувал съм, че имало мечки в района на алинският манастир.

=============
За сега е безплатно


Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: Trendi]  
АвторSlavei (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 19:49




Зависи от обстоятелството и от човека . На мен първата ми мисъл беше да посегна към фотоапарата, втората да се се препсувам, че съм го зарязал във раницата, която беше в хижата
В момента рядко ходя някъде без фотоапарат, като изключим ходенето до близкия магазин...
Третата ми мисъл, няма да ти я казвам

Тони, ето инфо от книгата за която говорихме:


поздрави,
Слави





Тема Re: специалист по мечкинови [re: borges]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 22:37



Мисля, че идеята да се познават следите на мечке вълци и глигани, а също и техните нрави изобщо не е в излишък.Те са си животни, които винаги могат да се раздразнят отприсъствиете на човек и да стане някоя беля. Между другото биковете които се дразнят от оранжево или червено ,не помня вече също не са за пренебрегване или овчарските кучета.



Тема Re: Ти сам не знаеш какво искаш.нови [re: Slavei]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано12.08.06 00:00



Хм, аз имах среща с мечка преди десетина години на пътеката от Банско за Бъндерица и то сравнително ниско. Но хич не се и сетих за фотоапарата, защото животното беше решило да направи срещата твърде близка; бягах с непозната скорост и само се чудех дали няма да се отметна от някой от облите камъни по пътеката. Мечката имаше мечета и беше решила да ме уплаши и го направи напълно успешно. На Бъндерица се качих по асфалта, малко на стоп, после пеша. Така че, вярно зависи си и от човека и от ситуацията.

Редактирано от JWalker на 12.08.06 00:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.