Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Маршрут в Стара Планинанови  
Автор arachnoid (некадърентурист)
Публикувано03.08.06 18:03



Моля да препоръчате някой популярен, не съм ходил из Балкана освен на вр. Ботев, а за отпуската не ми се ходи пак в Рила или Пирин.
Извинявам се ако повтарям тема, нямам време да преглеждам редовно форума!
Благодаря!



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: arachnoid]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано03.08.06 21:08



Тетевенска Стара планина:
Пирдоп - х. Момина поляна - х.Бенковски/Вежен - х.Ехо/Козя стена - Розино/Хр. Даново.
Златица - х. Свищи плаз - х.Бенковски - х.Ехо - х. Дерменка ...



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: JWalker]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано03.08.06 21:33



С колко дни разполагаш?Би могъл да използваш транспорт до Беклемето-за да убереш височината и от там на изток по билото.Слизаш по няколко варианта,според времето с което разполагаш.
1 От седлото след Амбарица,към Хубавец и Карлово
2 Същото,но след Купена,през Левски-Карлово
3 Траверсираш по долната пътека,ако не ти се качва Ботев,към Рай-Калофер.
Недостатък е,че Козята стена ти остава на запад и няма да минеш през нея,а си заслужава.
Не е зле предварително да звъннеш на Дерменкая или Добрила и на Рай за да резервираш места,защото на тези хижи можеш да имаш проблем с преспиването ако сте повече хора.



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: jari]  
Авторnadya9 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 10:23



kolko chasa e prexoda ot Dermenka kam Dobrila i smiata6 li 4e do Dermenka moje da se stigne s kola ili pone do zaslona. Iskam da spestia patia a 6te idvam ot severna BG



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: nadya9]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано04.08.06 11:04



До Дерменкая ходят автомобили/офроуд/Ако колата ти е хубава и решиш,че не е за тези пътища,ще я оставиш на хотела на Беклемето.
Не зная какви са ти възможностите,но от Дерменкая до Добрила не трябва да ти вземе повече от два часа.



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: nadya9]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано04.08.06 11:10



Последният път, като минах през заслон "Орлово гнездо" имаше 2 коли. на Добрила също имаше, ни мисля че бяха 4х4 тези който бяха стигнали до там. Все пак зависи какъв е автмобилът и колко милее за него собственика



Дерменка- Добрила 2-3 часа, зависи как вървите. Няма кой знае какви изкачвания, върви се по път.



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: jari]  
Авторnadya9 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 11:21



благодаря Ви, мисля да оставя автомобила на заслона ако стигне моето Опелче до там после през Дерменкая до Добрила. Горе -долу и моята представа за време е така както ми казахте.



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: nadya9]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано04.08.06 14:35



Опелче.....Бих имал едно на ум за предния му мост

А в прочем,ако пецениш и ако няма цигани билкари в района можеш да го спреш на високото,западно от шосето в посока Козя стена.По черния път,до като се закриеш от шосето.Така избягваш катеренето от хотела до билото.
Аз лично не бих тръгнал с "опелче"към заслона.За там е Нива,или колата на комшията



Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: jari]  
Авторnadya9 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 15:57



пак мерси
ама то е големичко вече 19 годишно и калено в похода до х. Русалка от с. Тъжа
преден мост куца на рена-та а не на Опелите, там кусура е друг ама е за друг форум





Тема Re: Маршрут в Стара Планинанови [re: jari]  
Авторnadya9 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 15:58



пък като не става така - оставяме го и пеш брате по баира додето стигнем






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.