Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Прави бяхте за Мусаланови  
Автор ДPaka (силно момиче)
Публикувано24.07.06 10:29



ама то наистина магистрала бе...даже международна,изключително натоварена магистрала.Аууууууу,изобщо не си го представях.
Е,изкачих го.Върха де.Не ,че е голям героизъм като гледах колко народ крачеше нагоре и надолу...направо бях разбита.Имаше даже по сандали,с чадърчета ,по банскидебели и тънки,млади и стари...е,добре,отметнах го това,но едва ли ще ми се доще да го направя отново.
Аз планината си я имам като свещенно място,дето можеш да се потопиш в природата и да се слееш със земята,а то...егати стълпотворението.Плюс това тези голи каманаци изобщо не ме кефят,друго си е Стара планина и Родопите.
Е,все пак си изкарахме приятно,докоснахме от максимално близо слънцето и звездите с очи и се заредихме с чист въздух и положителна енергия.
Приятна и лека седмица желая на всички!

и мирис на...детство

Тема Re: Прави бяхте за Мусала [re: ДPaka]  
Автор_*_ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 14:19



Първо БРАВО, а после не си права навсякъде си е хубаво всяка планина си е красива по своему. Например иди на 7-те рилски езера и околностите или пирин абе хубаво сие навсякъде. Със здраве





Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: _*_]  
Автор ДPaka (силно момиче)
Публикувано24.07.06 15:08



Благодаря!
Аз не искам да кажа,че не е хубаво,а че другите планини са по-хубави.На 7-те езера съм ходила,там ми харесва повече от колкото на Мусала.
Просто в Родопите примерно въздухът е един такъв дъхав,напоителен ,изпълващ душата ти със спокойствие и мисли за стари времена ,за вакли стада и животворяща музика изтекла от кавала


В Стара планина пък,сякаш от всеки храст надничат феи и самодиви...
ей,такива неща
а на Мусала...въздухът един прозрачен,безвкусен...
дали пък от многолюдната посещаемост и общодостъпност не се е пресякъл нещо

и мирис на...детство

Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: ДPaka]  
Автор_*_ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 16:35



Ехееее като се замечтах

, Иди на вр.Дамга(Ив.Вазов) постой и съзерцявай абе нека неспорим хубава си ние родината и нашите планини.



Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: ДPaka]  
Авторcтaбил (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 18:07



От многото хора ще да е... негодуванието ти де...

На такива места (вкл. Мальовица, Вихрен, за Черни връх пък да не говорим) трябва да се ходи само когато не се качват тълпи от люде, а не посред лято. Препоръчвам ти късната есен или много рано напролет (там този сезон е към 24 май).

Хубава си е Рила, стига да знаеш къде да отиваш лете, та да не те застигат стрелкащите погледи на пъстрото множество. Преди две години какви феерични изживявания имах по маршрута от х. Грънчар до Заврачица, на какво спокойствие, слънчево и синьо небе се радвах по южните склонове на връх Песоклива вапа, на какви поточета и билки... Пак беше лято, ала трябва да знаеш кога и къде да ходиш, иначе заради "магистралите" на човешкото множество намразваш другите посоки и възможности, които може да ти даде планината.

И за "камънака"... Трябва да знаеш как да съчетаваш по малко от тревата с повечко от камънака - при спокойствие/уединеност и от това имаш нужда, не се лъжи.



Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: ДPaka]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 18:14



Абе, виж сега, отишла си в такова време и така е било. Ама знаеш ли как е, да речем, в края на Юни, делничен ден, да посрещаш залеза на парапета над Леденото езеро. Да усещаш студения и кристално чист въздух, да усещаш как те щипе ледения вятър, да виждаш как слънцето потъва в сред огнени искри. Да усещаш тишината, вечността и че ти си част от това цялото...
Или пък да преминеш Трионите и да отскочиш към Малка Мусала...Няма жив
човек, от двете ти страни главозамайващи гледки към Маричиния и Мусаленския циркуси! И ти си там, на това нереално място!
Опитай!
Но имай предвид, че на Трионите е малко адреналинесто и наподобява алпийски траверс;-))) Но си заслужава минаването.



Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: lubo]  
Автор_*_ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 18:26



MMMдaaaa , а като бе на " магистралата" видя ли кога работят подстъпите : за лифта иде реч КОГА РАБОТИ КАБИНКОВИЯ ЛИФТ ??? През кои дни почива ? БЛАГОДАРЯ.



Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: _*_]  
Автортeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 19:00



и аз бях в навалицата, ето мойта гледна точка

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=50860


По въпроса за лифтовете бороспорт каза че в събота и неделя работят и двата от 8.45 до 16.50. Кабинката почива в понеделник и вторник, а седалката - сряда и четвъртък.



Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: тeoдopa]  
Автор_*_ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 19:28



МНОГО БЛАГОДАРЯ





Тема Re: Прави бяхте за Мусаланови [re: ДPaka]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 23:08



Ми койт не знае прекия път по билото директно към върха ща маа по магистралата. А чукаро е жесток.Само дето го загрозяват разни недостроени соц. издънки в ниското.А които не го кефи да слезне към маричени езера па да се напие с вода трева и тишина.А планините в българия са уникални с с различното си излъчване, те не си приличат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.