Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за спалните чували - да се мачкат или ненови  
Автор excavate (непознат)
Публикувано06.07.06 17:07



здравейте , наскоро си купих първият ми спален чувал , и при последвалата употреба по време на прибирането забелязах на етикета следното нещо -"при прибиране да не се навива на руло а да се натъпче в плика" . свикнал съм на ред и това с натъпкването не го разбирам .някой мойе ли да ми каже за6то производителят е преценил че така е по добре .



Тема Re: за спалните чували - да се мачкат или ненови [re: excavate]  
АвторMerry chi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 17:19



Моето тълкуване е:
Когато навиваш нещо на роло /човек е склонен да го прави всеки път по един и същи начин/ - то пухът вътре се степва по този начин. Но не можеш да натъпчеш чувала по един и същи начин два пъти

Това помага на пуха вътре да се "разбухва" всеки път и да не формира "устойчиви структури". това последното току що го измислих - не зная дали е най-подходящия термин, но вярвам, че си ме разбрал какво имам пред вид..



Тема Re: за спалните чували - да се мачкат или ненови [re: excavate]  
Автор ДPaka (силно момиче)
Публикувано06.07.06 17:54



а аз пък да те попитам-колко струва един спален чувал,че ми предстои да си купувам



и мирис на...детство

Тема Re: за цените на спалните чувалинови [re: ДPaka]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано06.07.06 18:18



От 20-30 лева от универсалните агазини (стават за спане в къщи) през 80-90 (в повечето случаи напълно достатъчни за лятната планина) до 200-300-400 и нагоре пухени за високите планини...

Примерно: Lafuma Patrouille 1450 gr. / ~90 лева - спал съм с него на Тевното в палатка лятно време по тениска и по малките часове си облякох още нещо за по-комфортно. Някой по-малко зиморничави от мене биха си останали само по тениска до сутринта, а по-зиморничавите биха си облекли и полар :) Преценявай си сам.
На същото място по същото време със Salewa (?) Snowfox Comfort ~1750 gr (купен за почти двойно повече пари) си спах само с тениска през цялото време. И двата чувала са 100% синтетика, купени в БГ (съотв. от Намасте и от магазина на Салева), произведени в Китай.

П.П. Тъпчи чувала смело - открий ред в хаоса ;)

П.П.П. Но все-пак се препоръчва чувалите да се съхраняват не натъпкани в компресионната си торбичка, а разстлани (примерно в гардероба, но не на дъното под всички одеала).

Редактирано от .mitko. на 06.07.06 18:27.



Тема абе има едни чували...нови [re: excavate]  
Автор Плaнинapчo (не-анонимен)
Публикувано06.07.06 18:28



Здрасти!

Пуха е само един от вариантите за пълнеж на чували. Има и кухи влакна, чийто недостатък е че се чупят лесно. Нашата фирма обаче внася едни беларуски чували, които са по- специален случай...

Ще ти кажа защо избрахме тях. Беларус е известна с традициите си в производство и обработка на полиефирни влакна. Това, с което са пълни нашите чували се казва "ТЕПЛИН". По обяснение от сайта на фирмата "ТУРИОН" това са: "влакна, които имат кухи канали във вътрешността и са устойчиви на деформации и пр...". Миналия ноември бяхме да сключим договора в Беларус и посетихме завода. За наша радост от служителите (включително и шивачите) нямаше никакви лица с "дръпнати" очи.



По уверенията на Сергей Акулич (шефа на фирмата) върху тези чували можеш да скачаш колкото си искаш! Обяснението е, че тези влакна са от друг тип. Имат малко по- ниски стойности от "чупливите", но за сметка на това не се чупят, което в темата май е основен проблем. Ако искаш ела - ще ти ги покажа и ще те насоча откъде да си купиш.

Последната екстра е мнооооого важна - чувал за МИНУС ДЕСЕТ ГРАДУСА тежи 1500гр и СТРУВА 65.00 лв

Няма грозна планина, стига сърцето на човек да е достатъчно широко!

Редактирано от Плaнинapчo на 06.07.06 18:33.



Тема ето и сайта...нови [re: excavate]  
Автор Плaнинapчo (не-анонимен)
Публикувано06.07.06 18:54



Това е сайта на въпросните чували които може да играете хоро отгоре и да не им стане нищо: www.turion.by

Няма грозна планина, стига сърцето на човек да е достатъчно широко!


Тема Re: абе има едни чували...нови [re: Плaнинapчo]  
Авторaнoним (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 20:21



-10 комфорт или екстрем. Това е важно уточнение, а също и колко обем заемат.



Тема Re: за спалните чували - да се мачкат или ненови [re: excavate]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано06.07.06 21:37



Aко прегъваш/на две/и след това навиваш на руло,в чувала се образуват устойчиви зони на пречупване и на натиск.това измества,пресова и пречупва влакната в тези области.До като при натъпкване,гънките всеки път се получават на различни места.В това е смисъла.Освен това,не си съхранявай чувала сгънат,а още по-малко в калъфа му,за да се избягва степването.Колкото и малко на пръв поглед да е то.Разгънат,и свободно проснат.Аз,тъй като нямам такава възможност,по принуда си държа чувалите в кашонени кутий,достатъчно голями,за да могат да се побират/всеки в своя кутия/свободно "изсипани"в тях.



Тема Re: за спалните чували - да се мачкат или ненови [re: jari]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано06.07.06 21:39



Да,освен това,след всяка употреба го оставяй да ветрее един ден на простора на терасата,на сенчесто и проветриво място преди да го прибереш!



Тема Чували в кавичкинови [re: Плaнинapчo]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано06.07.06 21:42



Поне да беше направил реклама на нещо качествено, ами то на тия беларуски боклуци...
Альоша, жречка ли викахте на такива "качествени" стоки?

Те, ако бяха някакво качество наш Альоша (познавате се) нямаше да има две Лафуми, струващи двойно и тройно повече. Нито аз, нито още поне 10 човека подвизаващи се тук.

При -10 градуса с тоя беларуски чаршаф сигурно ще можеш да спиш в него, само ако правиш цяла нощ лицеви опори.
Известните марки в тая област от такъв грамаж пух достигат комфортна температура от -10 градуса, а те в страницата си писали от същия грамаж синтетика тази температура...


Това, че някои обичаме да ядем домати не означава, че пасем трева.

Въобще за 65 лв. за какво качество говорим? Толкова струва един качествен чаршаф...


Човекът е Човек, когато е на път!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.