Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Олимп и Митикас ???нови  
Автор Kpacитo (непознат )
Публикувано11.06.06 17:24



Приятели, от дълго време ми се върти в главата да отскоча до Митикас в съседната нам Гърция
разбрах, че доц Сандо Бешев организира такива групи и мисля да се включа в следващата
не съм фенка на организираните групи по 30 души, но ми се струва че иначе ще е сложно с организацията
ще съм ви благодарна, ако ми дадете инфо за планината, карти, съвети и т.н
Хайде, по-здрави



Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Kpacитo]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 21:29



Май през миналата седмица ходи бай Сандю там. Доколкото дойде предварителна информация под формата на слухове, лошото време ги е възпрепятствало. Единствено една луда глава от Дряново, който ми е добър познайник е тръгнал пеш от хотела на морето в Лептокария и се е качил.

В момента Евгений трябва да се връща от там, така че следи му и неговите обяви.



Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Kpacитo]  
Автор Плaнинapчo (непознат )
Публикувано12.06.06 15:01



Да не превръщам форума в бизнес, но заминавам в сряда с група организирана от Бюро РАДЕЦКИ. Групата е 16 човека, има едно място. Заповядай - телефона ми е 0878 79 77 88. Момчил



Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Kpacитo]  
Автор iovan4o (непознат )
Публикувано12.06.06 15:01



Не е сложно с организацията. Всъщност не е нужна друга организация освен транспорт до там. Така съм ходил с приятели 2 пъти - веднъж с една кола, вторият път с две.

Сравнително добра карта има на http://travel.valek.net/maps.cgi. В селото (Литохоро) и в самия национален парк Олимп има доста табели като тази http://www.pbase.com/iovan3g/image/36708268. Има една бариера по пътя към Приония - на планинската или горска служба, от където ни дадоха карта подобна на картинката на табелата, демек някаква ориентировъчна картинка.
Класическата пътека до върха минава през Заслон А и продължава по билото към в. Скала. Между Скала и Митикас е най-драматичният участък - ръб подобен на Кончето. Другата пътека е през платото на Мозес (Заслон С) подсича в. Стефани и се изкачва по стръмен улей към Митикас.

Както казах ходили сме 2 пъти - все в края на Ноември и досега не сме стигали до самия Митикас, поради зимните условия, недостатъчна подготовка и екипировка, недостатъчно време. Зимата заслоните са здраво заключени и се налага да се спи на палатка. Лятото пък заслоните са доста нагъчкани (поне така съм чувал). Може би най-добрият сезон за там е пролетта, когато снегът във високите части е доста - колкото да възпира по-леко екипираните туристи, и е слегнал, така че лавинната опасност да не е голяма.

По-здрави, Иван



Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Kpacитo]  
Автор Плaнинapчo (непознат )
Публикувано12.06.06 16:47



P.S. На Митикас се качихме тази година на 25 май (23 души), а на следващия ден минахме по Платото на Музите (а не на Мозес), през цепката на Гьосос о по панорамния рид Лемос, връх Скурта и слизане до местността Горциа. Следващите два дни до Метеора и до Гробницата на Филип Македонски.

Това ще ни е маршрута и сега. Групата е малка и всъщност имаме 2 свободни места.

Евгений не е качил върха. В момента на Митикас има 10см сняг и вчера никой не го е качвал. По моя преценка ние ще го качим.

Имам снимки от качването на 25-ти май, ако някой иска - пращам!

И на края - най- добрата карта на Олимп за момента е на фирмата "Анаваси", 1:25 000. Мога да дам само част от нея на самия район на върха, щото все пак това не са топографаски карти от 83-та и тия хора работят за хляба си.

Ако искате връзка - Момчил 0878 79 77 88 или ICQ - 210 406 471

Няма грозни планина, стига сърцето на човек да е достатъчно широко! Момчил





Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Плaнинapчo]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано12.06.06 18:23



Здравей
Сменил си номера? Глобулсият ти номер да го трия ли?
Поздрави,
Слави :)



Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Slavei]  
Автор Плaнинapчo (непознат )
Публикувано12.06.06 19:49



Здрасти Слави - мноооооооого се радвам!
Да това ми е новия служебен телефон.
Глобулския.... ми трий го
Едва ли ще го ползвам близките години
Обади се да пием нещо през офиса (кафенце или чай - че ме знаеш как съм с алкохола)





Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Kpacитo]  
АвторMитapka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 11:38



Непременно иди на Олимп, а ако времето е добро, се качи и на Митикас! Струва си! Нищо, че не е висок, но е много красиво и отдолу и отгоре!
Мисля, че най-доброто време за там е май-юни или септември. Важно е все пак чудесната, чиста и топла хижа да работи. Не е скъпо, признават и картите от БАК. През май обикновено няма много хора, иначе трябва резервация. Аз съм ходила соло преди няколко годинир беше около 24 май. Нямах никакви проблеми нито с пътя (влак и после автобус), нито с качването, хижата работеше, дори можеше да си вземеш салати и готвени ястия на прилични цени. Запознах се с много приятни холандци. Качихме се заедно на Митикас, ходихме после и до Метеора, пишем си и до днес. Можеш да си направиш чудесно приключение!
Организирано също става, ако не си падаш толкова по приключенията...





Тема Re: Олимп и Митикас ???нови [re: Mитapka]  
Автор Kpacитo (непознат )
Публикувано15.06.06 07:47



много благодаря за инфото

Митарке, можеш ли да ми напишеш маршрута кой е и дали мога да намеря подробна карта в Интернет ?

благодаря



Тема Дострояване със 7м!?нови [re: Kpacитo]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 14:02



Вярно ли е,че гърците са достроили 7м на върха(эа да стане най-висок на Балканите)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.