Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови  
Авторlucy (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 18:34



Към опитните планинари:

Хрумна ми следната крейзи идея: защо някои от минаващите Ком-Емине (за време и/или просто за кеф) да не направят филм тип български сървайвър? Какво ще ни рекламират някакви измислени тропически състезания по БТВ?... Не само филм, всъщност може да се направи и състезание, но не комерсиално! Просто да е автентично, всичко друго като условия и правила може да е по избор на участниците. Хрумна ми, ей така. На мен лично ще ми е страшно интересно да гледам нещо такова.



Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: lucy]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 18:58



Ами аз не знам къде точно и при какви условия ги правят тия тропически състезания, но специално билото на Балкана лятно време не е точно такова диво и изолирано място, че да се говори за оцеляване там. А и не само в Балкана е така. Нашите планини вкл. Рила, Пирин и Родопите са сравнително малки като височина и размери / виж за размера Родопите са изключение, но пък те са много гъсто населени /. Така че от която и да е точка на билото на някоя от нашите планини можеш да слезеш до населено място в рамките на максимум един ден. Е, за какво оцеляване тогава можем да си говорим?



Трябва ти висока и голяма планина, която на всичкото отгоре и да е рядко населена - например някоя от азиатските - Хималаите или Андите в Латинска Америка, може и някоя от африканските. Но в България пък дори и в Европа сякаш няма подходящо място. Алпите например са доста големи, но са гъсто населени - все пак са разположени в сърцето на Европа.

Виж ако става въпрос за зимния сезон - / декември - март / - оцеляването може да се окаже задача с повишена трудност дори и в по-ниски планини у нас като Странджа например.



Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: lucy]  
Авторkrisanta (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 11:06



Идеята е страхотна. Особено, ако е поставено условие преходът да е за под десет дни, участниците да разполагат с ограничено количество провизии, да не могат да спират в хижа (или само в определени), както и да нямат право да общуват със случайни минувачи по трасето. Могат да се измислят различни мисии - както е стандартно в подобен тип игри - при изпълнението на които да се добавят провизии или да има разни бонуси като масаж например :)

Тогава нещата биха били са изключително екстремни и наистина ще става въпрос за оцеляване и то автентично наше си.



Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине! [re: krisanta]  
Автор Yassen ()
Публикувано23.06.06 13:33



Момиче, като следвам логиката и стигам до концелагер.

Що ти не ходиш при 30*С по 16-18ч на ден с "ограничено количество провизии"? А може би и без вода?




Я.

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: Yassen]  
АвторPaя (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 14:13



Ти не ги разбираш тия работи


Те будистите си знаят програмата и май е по-добре да не им се бъркаме



Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: Paя]  
Автор Yassen ()
Публикувано24.06.06 18:59






Ya.

Красотата ще спаси света...

Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: lucy]  
Автор KMK (непознат)
Публикувано25.06.06 20:38



Подобна улигофрения като тези сървайвари , бай брадър и подобни простотии явно се гледат от доста заблудени хора след като ни заливат отвсякъде с тях. Аз не я разбирам и гледам тази боза но...
Относно идеята смятам че с подходяща реклама и организация по маршрута Ком-Емине може да се провежда състезание подобно на Еко челиндж, което е едно истинско изпитание за участниците.



Тема Re: а ще има линови [re: KMK]  
Авторнeизвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 21:18



награди за победилите.



Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: Yassen]  
Авторkrisanta (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 12:26



Подобен тип състезания винаги се основават на това, което ти наричаш "концлагер" - екстремни/минималистични условия за оцеляване, изпитание на волята, тялото и т.н. Иначе нямаше да се казва оцеляване, а курорт.

Участниците - доколкото знам - участват доброволно, т.е. никой не ги тика насила в "концлагера". Обикновено има парична награда или някакъв друг стимул.

Също така, не се хващайте за непременно за марката "сървайвър". Това е условно наименование на идеята за екстремно преживяване с филмиране, но някъде из България. Поне аз така схващам идеята.





Тема Re: Идея: български сървайвър по Ком - Емине!нови [re: lucy]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 12:42



Какво е това "сървайвър"?
В тълковния речник на българския език такава дума няма.
Очакваме и други "крейзи" идеи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.